בריכת בירקימלור – Birkimelur

הפיורדים המערביים של איסלנד הוא אחד מחבלי הארץ הקסומים והפחות מתויירים של איסלנד. הסיבה העיקרית היא הבידוד היחסי של חבל ארץ זה והעובדה שהוא מנותק מכביש הטבעת המקיף את האי. זו עובדה די מצערת משום שזהו אחד מחבלי הארץ המיוחדים ביותר באיסלנד וגם העתיק ביותר מבחינה גיאולוגית. באזור זה הפיורדים יש הרים מרשימים, נהרות, קרחונים ובריכות גיאותרמיות נהדרות.

טיול בפיורדים המערביים ובריכת בירקימלור בטיול נהיגה עצמית באיסלנד.

בריכת בירקימלור
בריכת הבטון בירקימלור

דוגמה טובה לכך היא בריכת בירקימלור (Birkimelur), נקראת גם קרוסלוייג (Krosslaug), ולא להתבלבל עם בריכה בשם דומה במערב איסלנד. מתחם בירקימלור מורכב למעשה משתי בריכות גיאותרמיות צמודות בחלק הדרומי של הפיורדים המערביים. טמפרטורת המים היא 38 מעלות ומאוד נעימה לרחצה. בריכה אחת מלבנית מבטון ובריכה נוספת עגולה טבעית יותר היא ג'קוזי עשוי אבנים קרוב יותר לחוף הים. בריכת הבטון הוקמה על ידי אגודת נוער מקומית בשנת 1948 ושוחזרה לפני מספר שנים. גדר העץ שהקיפה אותה הוסרה על מנת לפתוח את הנוף המרהיב הנשקף מהבריכה לרוחצים. ביום בהיר ניתן להשקיף על חצי האי סנייפלסנס ולראות את פסגתו הלבנה המנצנצת של קרחון סנייפלסיוקול מצדו השני של המפרץ.

בריכה גיאותרמית בירקימלור
הג'קוזי הטבעי של בירקימלור

אטרקציות נוספות באזור

אזור הדרומי של הפיורדים המערביים של איסלנד מציע בריחה מהמציאות הסואנת והעסוקה למקום שבו החיים זורמים לאיטם. יש כמה מקומות מעניינים באזור בריכת בירקימלור הנותנים דוגמה לאורח החיים בפיורדים המערבים כמו הכפר רייקולאר (Reykhólar). טבול בנוף משגע של פיורד עם איים רבים וחיים שקטים ורגועים. אזור הפיורדים המערבים הוא גם ביתו של אחד המפלים היפים באיסלנד ולדעת רבים היפה ביותר, "המפל הרועם" המוכר בשמו מפל דינאנדי (Dynjandi) הוא מפל מניפה עצום המורכב משרשרת מפלים הנופל בשאון מצלע ההר.

Login