טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

האי ויגור – Vigur

ויגור (Vigur) הוא האי השני בגודלו במפרץ איספיורדור. יש משהו מיוחד באיים קטנים וויגור הוא אחד בדיוק כזה. אורכו הוא בסך הכל 2 ק”מ ורוחבו בחלק הרחב ביותר הוא 400 מ’. פירושו השם “ויגור” באיסלנדית זה “חץ” וזאת בשל צורתו של האי הדומה לחנית. האי מאוכלס ע”י משפחה אחת שחיה במקום כבר למעלה ממאה שנה. האי הוא נחלתם הפרטית והם חיים בו לאורך כל השנה. באי ישנה נביעת מים מתוקים שמספקת את צורכם ומקור פרנסתם העיקרי הוא איסוף ומכירה של לשלשת ברווזים שאותם מעודדת המשפחה לקנן באי, ע”י יצירת גומחות מלאכותיות לאורך החוף. קילוגרם של לשלשת ברווזים שווה למעלה מאלף יורו! לאחר שהברווזים סיימו את תקופץ הקינון, נאסף גם הפוך שעוטף את הקן, מנוקה ונמכר גם כן במחיר גבוה.

האי ויגור

גן עדן לציפורים

באי מקננות ציפורים רבות בינהם מושבה גדולה של שחפיות הקוטב. המטיילים באי מצטיידים במקלות עץ להגנה מהשחפיות שלא מהססות להתקיף כל אחד המתקרב לאזור הקינים שלהן. העובדה שהשחפיות מקננות על הקרקע ללא הגנה של צוקים גבוהים, מסבירה מדוע התפתחה אצלהם התנהגות אגרסיבית זו. במהלך שיטוט על האי ניתן להבחין בחורים רבים שנחפרו ע”י תוכי ים. בשל כמות הרבה של תוכי הים המקננים במקום, מקפידים תושבי האי לצוד אלפים מהם כל שנה כדי למנוע מהחפירות בקרקע למוטט לגמרי את מעט הקרקע ממנה עשוי האי. תוכי הים חיים את מרבית חייהם בים. אין להם לא כישורי מעוף טובים ואם הרוח אינה נושבת הם לרוב יבלו את זמנם בין הגלים.

פאפינים באי ויגור

כבשים מעטות רועות על האי כדי לא לפגוע בקיני הציפורים, לקראת הקיץ שהציפורים מתחילות להגיע לאי, רוב הכבשים מועברים על גבי מעבורת ליבשה. על האי נמצאת תחנת הרוח היחידה באיסלנד. התחנה לא פועלת אך היא משופצת וקיימת תוכנית להפעילה שוב. תחנת הדואר הקטנה באירופה נמצאת על ויגור. לאחר טיול רגלי סביב האי, יארחו בעלי המקום את המטיילים עם עוגות ומאפים מקומיים וקפה. בהחלט מומלץ לטיול יום!

כיצד להגיע?

במשך חודשי הקיץ בכל יום יוצאת ספינה לאי ויגור. השיט אורך כ-35 דקות וסך כל הביקור במקום נע בין 3-4 שעות. ניתן להרשם לטיול לאי ויגור במרכז המידע לתייר שנמצא סמוך לנמל באיספיורדור או כאן.

מפת האי ויגור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.