טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

החולות האדומים – Rauðisandur

אחד המקומות הקסומים והשלווים בפיורדים המערביים זה אזור החולות האדומים (Rauðisandur). כשמו כן הוא, חוף ים עם חול אדום המתארך לאורך 10 ק”מ בחלק הדרומי של הפיורדים המערביים בערך מהנקודה שבה מסתיים צוק לאוטראביארג. אזור יחודי זה הוא בעל נוף שונה ולא טיפוסי לאיסלנד, מבקרים במקום יכולים להנות מגוונים מרהיבים של חול המשתנים יחד עם אור היום ומזג האוויר. המקום הוא פנינת טבע עם שורה של מפרצונים וחול בגוונים הנעים בין צהוב, לבן, אדום ושחור. הסיבה לצבע החול הלא שגרתי בחוף היא משום שהפיורדים המערביים כבר אינם פעילים וולקנית, כלומר חול הלבה השחור שמאפיין חופים אחרים כמו רניספארה בדרום הפסיק להיווצר.

החולות האדומים איסלנד

אחד הדברים הולטים באזור החולות האדומים זה השלווה המוחלטת. במקום יש בית קפה ציורי והנוף הנשקף מהמירפסת החיצונית מרהיב. מומלץ למגיעים לאזור לצאת מהרכב להליכה, צעידה יחפה על החול תעשיר את החוויה ותקרב אתכם לגוונים המיוחדים של החוף. אחד הבונוסים הגדולים מהביקור במקום זה האפשרות לצפות בהר געש סנייפלסיוקול הניצב אל מעבר למפרץ בריידארפיורדור (Breidafjordur), כיפתו הלבנה מבהיקה בעוצמה מרחוק.

החולות האדומים

צפייה בבעלי חיים

בחוף החולות האדומים, כמו בשאר הפיורדים המערביים יש הזדמנויות רבות לצפייה בכלבי ים ואף בלוויתנים. לעיתים קרובות ניתן לראות כלבי ים משתכשכים במים ונחים על החוף. הצפייה בלוויתנים מהחוף היא נדירה יותר אך אפשרית בעיקר מנקודת תצפית מעט גבוהה יותר מקו המים.

מפת Rauðisandur

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.