דראנגסנס – Drangsnes

דראנגסנס (Drangsnes) כפר דייגים קטן בחלקו המערבי של הפיורדים המערביים של איסלנד. בסך הכול 70 תושבים מתגוררים במקום. הכפר יושב בפתחו של פיורד Steingrímsfjörður לא רחוק מהעיירה הולמאוויק (Hólmavík). דראנגסנס קיבל את שמו מסלע גבוה ומפורסם בשם קרלינג (Kerling) שעל פי הפולקלור המקומי מייצג את אחת משלושת נשות הטרול שניסו להפריד הפיורדים המערביים משאר איסלנד.

גם אתם רוצים לבקר בדראנגסנס ובאתרים מרתקים אחרים בפיורדים המערביים? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

דראנגסנס

שיט לאי גרימסיי

לדראנגסנס יש נמל טבעי טוב, מול הכפר נמצא האי גרימסיי (Grímsey), יש באיסלנד איים נוספים אחרים בעלי אותו שם ולכן לא להתבלבל עם האי גרימסיי בצפון איסלנד המפורסם יותר. בין האי גרימסיי הנמצא סמוך לדראנגסנס לכפר מפריד 10 דקות של שיט קצר. האי הוא מקום נהדר לצפות במיני ציפורים כמו פאפינים ואף ניסיון לגידול של שועלי קוטב. למידע נוסף לחיצה כאן.

ג'קוזי על קו המים

אולי הדבר שהכפר דראנגסנס פורסם בו ביותר הוא הבריכה הגיאותרמית המצוינת שלו יחד עם שלושה ג'קוזי נהדרים הממוקמים על קו החוף. קל מאד לאתר את הבריכות ויש בצמוד מלתחות. זהו מקום מצוין לעשות אתנחתא לטבול במים החמים וליהנות ברוגע מהנוף המשגע הנשקף ממול. דרנגסנס הוא שער הכניסה לאזור הפראי והמרתק של חבל סטרנדיר (Strandir), דרך עפר מובילה מהכפר לאחד מחבלי הארץ המרתקים ביותר של איסלנד והכי פחות מתויירים. בריכת קרוסנס המפורסמת (Krossnes) והכפר הנטוש דיופאוויק (Djúpavík) נמצאים באותו חבל ארץ נידח.

ג'אקוזי תרמי בדראנגסנס