טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בילדודאלור – Bíldudalur

בילדודאלור (Bíldudalur) הוא כפר קטן ויפה על חופו של Arnarfjörður בפיורדים המערביים של איסלנד. הכפר הוא חלק מעיריית Vesturbyggð ובמקום חיים 200 תושבים. מיקומו המיוחד של הכפר בפיורד הביא לה המוניטין של כפר בעל האקלים הטוב ביותר בפיורדים.

בילדודאלור
בילדודאלור נשקפת מצידו של פיורד Arnarfjörður

בילדודאלור כמשל על ישובי הפיורדים המערביים

תור הזהב של הכפר היה במאה ה-19 הודות לארגון עסקי טוב של פרנסי הכפר ולדגה עשירה. לאחר סיום מונופול המסחר הדני, הקים Ólafur Thorlacius עסק מצליח בבילדודאלור. הוא היה אחד מאנשי העסקים המשפיעים ביותר באיסלנד בתחילת המאה ה-19. הוא סחר בדגים וניהל צי דייג מקומי. בתקופת איסלנד המודרנית, בסוף המאה ה-20 ותחילת המאה ה-21, לאחר שינוי שיטת מכסות הדייג על ידי ממשלת איסלנד, ירדה קרנה של תעשיית הדייג, תהליך שהוביל את העיירה לגוון את מקורות ההכנסה שלה. הכפר הוא עכשיו בית למפעל לעיבוד אצות, דייג וענף תיירות שמתפתח משנה לשנה. היסטוריה זו של הכפר מאפיינת תהליכים דומים שחלו בשאר כפרי הפיורדים המערביים. התלות הקטנה והולכת בענף הדיג ממשיך ליצור שינויים במרקם החיים במקום בתהליך שעדיין רחוק מלהסתיים.

מה לראות בסביבה?

בסביבות 45 דקות נסיעה צפונה מבילדודאלור (Bíldudalur) נמצא מפל דיאנדי (Dynjandi), אחד המפלים היפים באיסלנד ולא ספק היפה ביותר בפיורדים המערבים. מפל המניפה המדורג נופל מגובה של מעל מאה מטרים, המקום הוא אחד מהאתרים החשובים ביותר בכל אזור הפיורדים ומקום שאסור להחמיץ!

הכנסייה של בילדודאלור
הכנסייה הלותרנית של בילדודאלור

מצולות הים, עבור בני האדם תמיד היה מקום של מיסתורין וחידה. אגדות ומיתוסים על חיות ים אימתניות. סיפורים ואגדות רבות נקשרו אודות מפלצות ים החיות בפיורד Arnarfjörður ומדי פעם נראות מהחוף. בכפר ניתן למצוא את מוזיאון מפלצות הים (Skrímslasetur) בו נחשפים כל אותם מפגשים עם מפלצות ים בהיסטוריה, בפולקלור, בתרבות וספרות האיסלנדית. למידע נוסף לחצו פה.

מוזיאון מפלצות הים
מוזיאון מפלצות הים

מפת בילדודאלור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.