טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

נמל גרנדי – Grandi

במהלך השנים האחרונות ובעיקר מאז המשבר הכלכלי של 2008, רייקיאוויק התפתחה והשתנה, תנופת בנייה וחידוש עירוני ניכרים בכל רחבי העיר. אחד המקומות הבולטים שקיבלו מתיחת פנים משמעותית זה אזור גרנדי (Grandi) הצמוד לנמל רייקיאוויק. מאזור די מוזנח עם שורשים מסחריים הכוללים מפעלי דגים, נמל גרנדי הפך לאייקון תרבותי ולאחד ממקומות הבילוי הפופולרים בקרב מקומיים ותיירים.

בנוסף לאווירה המיוחדת של נמל ימי ומקום מעגן לספינות, אזור גרנדי מציע נופים מדהימים של הר אסיה (Esja) ומפרץ פקספלואי (Faxaflói).

ישנם מקומות מעניינים אחרים בקרבת מקום, כגון Þúfa, יצירה אמנותית בצורת גבעה סימטרית עם שביל לוליני המטפס למעלה, המציע פלטפורמת צפייה נהדרת לאזור הנמל של רייקיאוויק. מראש הגבעה הקטנה ניתן לראות את אולם הקונצרטים היפה של הארפה, בניגוד חד לצריף ייבוש הדגים על ראש התל, עם ראשי דגים תלויים לייבוש.

אומנות רחוב וגרפיטי

זה לא סוד שרייקיאוויק היא אחת הערים עם ציורי הקיר המרשימים באירופה יחסית לגודלה. באזור נמל גרנדי ניתן למצוא כמה מיצירות הגרפיטי המרשימות ביותר בעיר. מבנים תעשייה ואחסון רבים הנמצאים במקום משמשים כלוח ציור לאמני גרפיטי, חלקם בעלי שם בין לאומי.

גראפיטי בגרנדי רייקיאוויק
אומנות רחוב בגרנדי

מסעדות ובילויים

כיום אזור גרנדי הוא אזור בילוי פופולרי, מסעדות רבות נפתחו לאחרונה באזור כאשר גולת הכותרת הוא שוק האוכל החדש (Mathöll), שוק אוכל תוסס המציע מגוון מאכלים בסגנון סטריטפוד וברים אשר כולם מרוכזים במקום אחד.

מסעדה ובר Bryggjan מציעה שילוב נהדר של מנות שונות, אבל החלק הכי טוב הוא העובדה כי במקום תמצאו מבשלת בירה מקורית. ניתן לקחת סיור במבשלת הבירה וללמוד על תהליך היצור. סצנת הבירה באיסלנד תוססת להפליא, בהתחשב בכך שחל איסור מכירת בירה באיסלנד עד שנת 1989!

מסעדת מרשל השוכנת בתוך בניין מרשל (Marshallhúsið) מציעה שילוב של ארוחות בראנץ, צהריים וערב בנוסף לגלריה מרשימה כמו של האמן הסביבתי המפורסם הוא אולאפור אליאסון (Ólafur Elíasson).

חובבי המתוקים והקינוחים יוכלו להנות מביקור במפעל השוקולד אומנום (Omnom) המציע שוקולד איכותי וטעימות במקום.

זה לא סוד שהאיסלנדים מכורים לגלידה, האיסלנדים אוכלים גלידה כל השנה, ולדיס (Valdís) הוא המקום המועדף על המקומיים ואל תשכחו לקחת מספר בכניסה לדוכן. במקום תוכלו למצוא בנוסף לטעמים הרגילים גם טעמים פחות שגרתיים כמו ליקוריץ, לאוונדר ובירה.

מוזיאונים ותערוכות

במתחם גרנדי יש מוזיאונים רבים וידועים, התערוכה הויקינגית (Saga museum) עם דמויות שעווה בלבוש היסטורי בליוויי חפצים יומיומיים שנעשו ביד בשיטות מסורתיות מוזיאון זה מלמד על החיים וההתיישבות הויקינגית באיסלנד.

מוזיאון הלוויתנים של איסלנד נמצא גם הוא במקום בתוך האנגר ענק בו תערוכה של מודלים של לוויתנים בגודל אמיתי, כולל לוויתן כחול.

המוזיאון הימי של רייקיאוויק (Maritime), לשעבר מפעל לעיבוד דגים מעניק למבקרים התוודעות אל העוגן הכלכלי הוותיק והיציב ביותר של איסלנד. לאורך השנים מאז שספינות חתירה פתוחות פינו את מקומם לכלי שייט משוכללים יותר, כלכלת איסלנד התבססה כמעט לחלוטין על ענף הדיג. עדיין ניתן לחוש את האווירה הימית ולדמיין את ספינות הדייג עוגנות בנמל ופורקות את שללם.

המוזיאון הימי של רייקיאוויק

ניתן לסיים ביקור באזור במרכז אורות הצפון (Aurora Reykjavík) המציגה תצוגות אינטראקטיביות של אורות הצפון עם מידע מדעי והיסטורי מאחד וגם רישומים יצירתיים של פולקלור העוסק בתופעה. המרכז מציע גם קורסי צילום של אורות הצפון אשר בעונה המתאימה, ניתן לשלב עם סיור אורות הצפון.

חובבי הקניות יהנו ממגוון חנויות ביגוד מעצבים, בגדים, רהיטים, חנות ‘שוק חקלאים’ (Farmers Market) הנושאות את תויות העיצוב איסלנדי אשר נוסד בשנת 2005. חנות זו מתמחה בבגדי צמר ואביזרים אופנתיים נוספים.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.