טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הר אסיה – Esjan

הר אֶסיה הוא הר הניצב ממש בשולי העיירה מוספלסבאייר (Mosfellsbær), כרבע שעה נסיעה מרייקיאוויק. ההר פופולרי בקרב טיילים אוהבי טיפוס השואפים להגיע לפסגתו בת 914 מטרים. למרגלות המתונות של ההר יש חורש יפה המצדיק בהחלט טיול במקום גם ללא העפלה לפסגה. בדר”כ מתייחסים לאסיה כהר, אך בעצם זהו רכס וולקני עשוי סלעי טוף ובזלת שגילו בין 1.8 ל 3.2 מליון שנה. מסלולי ההליכה באסיה מסומנים בבירור ואינם מציגים אתגר סיבולת ממשי פרט לכושר וסיבולת על מנת להגיע לפסגה.

הר אסיה
רכס אסיה משקיף על רייקיאוויק

יעד הייקינג פופולרי למקומיים ותיירים

למי שאוהב לטייל ברגל, באיסלנד לא חסר מקומות להייקינג. גם למי שגר בערים ובכפרים, הסביבה הסמוכה ממש היא ברוב המקרים גן עדן למטיבי לכת. מעבר לרייקיאוויק והעיירות הלווין, יש מקום אחד שמושך אליו חובבי הליכה רבים, זה הוא ההר הנקרא אֶסיה (Esjan) אשר נותן הזדמנות מושלמת להפסקה מחיי העיר ויציאה לטבע. העלייה לראש ההר לוקחת רק שעתיים-שלוש, ועל המאמצים התגמול שווה בהחלט: אוויר צח ונוף מדהים של רייקיאוויק. בקיץ אפשר לעלות על ההר כמעט בכל שעה, אפילו מאוחר בלילה את בזכות הימים הארוכים והעובדה שכמעט ולא מחשיך. בחורף החושך משתלט, הימים מתקצרים ואסיה מתכסה לעתים קרובות בשלג. בימים אלה את חווית הטיפוס משתנה באופן דרמטי, אך תחושת ההרפתקה בהחלט מתעצמת.

טיפוס על הר אסיה
טיפוס בחורף על הר אסיה

ישנם מספר מסלולים שונים במעלה ההר, משתנים מבחינת הקושי. השביל מחולק למקטעים, המסומנים עם שלטים לאורך הדרך. מתאים למייטיבי לכת. הכניסה להר Esja נמצאת ביציאה הצפונית מרייקיאוויק לאחר שעוברים את העיירה Mosfellsbær, מחפשים פנייה ימינה לפי השילוט.

במיוחד בחורף האיסלנדי זה השמש הנמוכה בשמים, נראה כאילו היא מטיילת לה על קו האופק ומתעקשת לא להמשיך לעלות. השמים נצבעים בצבעים בולטים אך רכים. הנוף מאסיה מקבל מימד אחר. רייקיאוויק באופק נראית כאילו היא חיזיון תעתועים.

הסלע בהר אסיה
“הסלע” היא התחנה הלפני אחרונה ומקום סיום ההייקינג עבור מרבית המטיילים. ניתן להמשיך עוד קטע תלול לא ארוך עד הפסגה.

מפת הר אסיה

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.