טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

חוף ים גיאותרמי רייקיאוויק – Nauthólsvík

האם אין פעם חלמתם לרחוץ בים תחת שמש חצות על אי בצפון האוקיינוס האטלנטי? סמוך למרכזה של העיר רייקיאוויק ניתן למצוא פיסת גן עדן קטנה בצורה של חוף גיאותרמי מוזהב בשם נוייטאלסוויק (Nauthólsvík).

חוף ים גיאותרמי רייקיאוויק

חוף הרחצה היחיד של העיר רייקיאוויק Nauthólsvík נפתח בשנת 2001 לשמחתם של התושבים והתיירים כאחד, וכעת מושך בסביבות חצי מליון מתרחצים בכל שנה. הקמת החוף הגיאותרמי הייתה פרויקט שאפתני אך מוצלח מאוד, שכלל בניית לגונה סגורה עם מחיצה בינה לבין הים הפתוח בה ים קר ומים גיאותרמים חמים מתמזגים יחד והופכים את מי הרחצה לחמימים יותר. המטרה העיקרית של יצירת החוף הגיאותרמי Nauthólsvík היתה ליצור אזור נוסף ומרכזי של פעילות ופנאי כמו רחצה, שיזוף, שיט ושחייה בים לרווחת תושבי העיר. על החוף מול הים נבנה ג’אקוזי רחב ופתוח ובו מים חמים המאפשרים טבילה בכל עונות השנה גם כשהטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס. בצמוד ניתן למצוא גם סאונה ומלתחות מסודרות. עיריית רייקיאוויק אף הגדילה לעשות והציבה מתקני ברביקיו (מנגלים) לשימוש חופשי ומסודר למתרחצים והמבקרים במקום.
הכניסה לכל המתקנים היא ללא תשלום!

טמפרטורת המים

טמפרטורת הים באיסלנד משתנה סביב 1.5- בשיא החורף לסביבות 17 מעלות בקיץ. טמפרטורה המים הממוצעת בחורף היא בין 3-5 מעלות ובקיץ בין 15-12 מעלות. הטמפרטורה של הים בתוך הלגונה עצמה גבוהה יותר בקיץ, בממוצע בין 19-15 מעלות צלזיוס בזכות הזרמת המים הגיאותרמיים. הלגונה גם חמה יותר באופן משמעותי במהלך החורף. שימו לב כי בשעת גאות כאשר מי ים קרים מציפים את הלגונה הבדלי הטמפרטורות בין הלגונה לים הופכים ללא משמעותיים.

בשנת 2010 נפתחת מאחורי החוף הגיאותרמי אוניברסיטת רייקיאוויק.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.