אסקיפיורדור – Eskifjörður

אסקיפיורדור (Eskifjörður) הוא כפר דייגים בפיורדים המזרחיים של איסלנד. בכפר חיים בסביבות 1050 תושבים והוא יחד עם נסקאופסטאדור (Neskaupstaður) מהווה את אחד הכפרים המאוכלסים באזור. לאסקיפיורדור יש נמל טבעי טוב והכלכלה העיקרית של הכפר עדיין נשענת על ענף הדיג. אחת מחברות הדיג הגדולות ביותר באיסלנד, Esja Hf פועלת בכפר. הכפר מציע את כל השירותים הבסיסיים לנוסעים, כמו מקומות לינה, אתר קמפינג, בריכת שחיה חיצונית, בתי קפה ומגרש גולף.

לטיולים הכוללים את אסקיפיורדור ואתרים מרתקים אחרים במזרח איסלנד, כנסו לעמוד הטיולים לעצמאיים שלנו וצרו אתנו קשר!

מה לראות באזור?

הכפר יושב על גדתו הצפונית של הפיורד ובנויה על לשון חול, כשמעליה נשקפת פסגת הר Hólmatindur המתנשא לגובה של 985 מטר. ההר מרשים מאד ויש שביל הליכה למיטיבי לכת לפסגה. מלמעלה מובטח נוף מרשים ביותר של הפיורד.

אסקיפיורדור
הר Hólmatindur מעל הכפר אסקיפיורדור

בכפר יש מוזיאון ימי ובסביבת הכפר נמצא אתר הסקי Oddsskarð הידוע גם בשם ‘האלפים המזרחיים’. במהלך הקיץ הדרך ההררית הישנה אל הכפר נסקאופסטאדור פתוחה וניתן לעבור בין רכסי ההרים בין הכפרים ולגלות נוף מרשים ביותר.

Mjóeyri
בית הארחה Mjóeyri

מכרה קריסטל נטוש

בגבעות שמאחורי אסקיפיורדור נמצא מכרה ישן שאינו פעיל כיום (The Helgustadir Calcite Quarry). פעם הוא היה הספק הגדול בעולם של המינרל ‘קריסטל איסלנדי’ (Icelandic Spar), סוג של מינרל שקוף, משמש בקיטוב מיקרוסקופים. שביל הליכה תלול ומסומן של 50 מטרים במעלה ההר מוביל למכרה הנטוש.