טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אסקיפיורדור – Eskifjörður

אסקיפיורדור (Eskifjörður) הוא כפר דייגים בפיורדים המזרחיים של איסלנד. בכפר חיים בסביבות 1050 תושבים והוא יחד עם נסקאופסטאדור (Neskaupstaður) מהווה את אחד הכפרים המאוכלסים באזור. לאסקיפיורדור יש נמל טבעי טוב והכלכלה העיקרית של הכפר עדיין נשענת על ענף הדיג. אחת מחברות הדיג הגדולות ביותר באיסלנד, Esja Hf פועלת בכפר. הכפר מציע את כל השירותים הבסיסיים לנוסעים, כמו מקומות לינה, אתר קמפינג, בריכת שחיה חיצונית, בתי קפה ומגרש גולף.

אסקיפיורדור בפיורדים המזרחיים

מה לראות באזור?

הכפר יושב על גדתו הצפונית של הפיורד ובנוייה על לשון חול, כמשעליה נשקפת פסגת הר Hólmatindur המתנשא לגובה של 985 מטר. ההר מרשים מאד ויש שביל הליכה למטייבי לכת לפסגה. מלעלה מובטח נוף מרשים ביותר של הפיורד.

אסקיפיורדור
הר Hólmatindur מעל הכפר אסקיפיורדור

בכפר יש מוזיאון ימי ובסביבת הכפר נמצא אתר הסקי Oddsskarð הידוע גם בשם ‘האלפים המזרחיים’. במהלך הקיץ הדרך ההררית הישנה אל הכפר נסקאופסטאדור פתוחה וניתן לעבור בין רכסי ההרים בין הכפרים ולגלות נוף מרשים ביותר.

Mjóeyri
בית הארחה Mjóeyri

מכרה קריסטל נטוש

בגבעות שמאחורי אסקיפיורדור נמצא מכרה ישן שאינו פעיל כיום (The Helgustadir Calcite Quarry). פעם הוא היה הספק הגדול בעולם של המינרל ‘קריסטל איסלנדי’ (Icelandic Spar), סוג של מינרל שקוף, משמש בקיטוב מיקרוסקופים. שביל הליכה תלול ומסומן של 50 מטרים במעלה ההר מוביל למכרה הנטוש.

מפת אסקיפיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.