צרו איתנו קשר:

סקי באיסלנד

לא הרבה שמעו על אתרי הסקי של איסלנד. על פניו נראה שכל מה שדרוש לסקי טוב נמצא שם, יש שלג בשפע, הרים מכל עבר, אך בחורף כשעונת הסקי מתחילה, השמש נעלמת לה למקומות יותר חמים והחשיכה יורדת על החוג הארקטי. אתרי סקי הציבו תאורה חזקה לאורך המסלולים וכשהשמש נעלמת מתחת לקו האופק, הזרקורים מאירים את המסלולים והגלישה נמשכת עד שעות הערב. איסלנד היא אמנם מדינה הררית, אך ההרים בה לא גבוהים במיוחד, לא בקנה מידה של הרי האלפים. ההר הגבוה באיסלנד (Hvannadalshnjúkur) גובהו 2111 מ’, נמוך בהשוואה להרי האלפים ולא ממש יאתגר גולש מקצועי. סקי באיסלנד מציע חוויה שונה מזו באירופה, לגלוש בהרים הכחולים ליד רייקיאוויק זו לא בדיוק חופשת הסקי הסטנדרטית באוסטריה או צרפת, אך למרות זאת חובבי סקי המגיעים לאיסלנד בתקופת החורף לא מוכנים לוותר על החוויה. כשאתרי הסקי נמצאים במרחק של כמה דקות נסיעה ממרכז העיר, הפיתוי גדול. הנוף מלמעלה כשהכל לבן, לא משתווה כמעט לשום דבר בעולם.

אתרי סקי מרכזיים:

Bláfjöll רייקיאוויק (ההרים הכחולים) – לא רחוק מרייקיאוויק נמצא אתר הסקי הגדול באיסלנד. מעליות הסקי באתר מפוצלות לחמישה אזורים. האתר כולו מואר בתאורה מלאכותית בשל חשיכת החורף וכאשר מזג האויר מאפשר זאת האתר נפתח. מתקני הסקי בשימוש מאז 1968 ובשנת 1982 המקום עבר שיפוץ והורחב ונפתח שם מרכז סקי חדש. במקום יש מסלולי סקי וקרוס קאונטרי ומלון לאלא שבוחרים ללון שם. אוטובוסים יוצאים מדי יום לאתר Bláfjöll מרייקיאוויק והערים הסמוכות. אתר האינטרנט: www.skidasvaedi.is

Hlíðarfjall אקוריירי – אתר הסקי Hlíðarfjall באקוריירי הוא אחד הטובים באיסלנד לקרוס-קאונטי וסקי אלפיני. אתר נמצא בסך הכל חמש ק”מ מהעיר על מדרונות הר Hlíðarfjall. גובה האתר נע בין 500 ל-1000 מעל פני הים והאתר עמוס שלג בחורף. באתר ארבע מעליות מהירות ושלושה טי-ברים האתר לא גדול במיוחד אבל האפשרויות בו רבות. מהמעליות העליונות יוצאים כמה מסלולי אופ-פיסט (Off-Piste) מעניינים עם אפשרויות של טיולים באזור. בשל שפע השלג באזור האתר פתוח בממוצע 140 ימים בשנה.שעות פתיחה: רביעי, חמישי ושישי 16:00-19:00 שבת וראשו 10:00-16:00.

אודסקארד (Oddsskarð) – אתר Oddsskarð הוא גן עדן לסקי במזרח איסלנד ליד הכפר נסקאופסטדור. האיסלנדים לעתים קרובות קוראים למקום “האלפים של המזרח”. האתר נמצא בגובה של 705 מטרים מעל פני הים, בין אסקיפיורדור (Eskifjordur) ופיורד Norðfjörður. המעבר בין שני צדי ההרים העובר בין הפיורדים הם בית למיני צמחים יחודיים. יש מעט מאד מקומות בעולם היכולים להתחרות אם הנוף המשקיף מלמעה על הפיורד עם העיירה הזעירה הנושקת לים. במקום בית הארחה נחמד Mjóeyri המנוהל על ידי אדם מיוחד בשם סאיבר (Sævar).

אתר הסקי בעיירה דאלוויק (Dalvík) – אחד מאתרי הסקי הטובים באיסלנד. השבילים באתר מטופלים על בסיס יומי והאתר נוח לסקי קלאסי. האתר נמצא סך הכל 500 מטרים מעל העיירה דאלוויק. באתר יש שתי מעליות סקי ומסלולים של 1200 מ’. לא משנה אם אתם עושים סקי, סנובורד או פשוט רוצים לראות את הנוף היפה מעל הפיורד הכחול במפרץ דאלוויק. הביקור במקום מהנה מאד.

סנייפלסיוקול (Snæfellsjökull)קרחון סנייפלסיוקול בחצי האי סנייפלסנס הוא אחד הפארקים המרשימים ביותר באיסלנד. המקום מהווה אטרקציה תיירותית בעיקר בחודשי הקיץ בעת ששמש החצות מאירה על הקרחון. ניתן לשכור במקום אופנועי שלג ולעלות לראש ההר עם ציוד הסקי. אין מסלול מסודר או מעליות סקי, אלא גלישה נטו מקצה הר הגעש באחד מהנופים היפים ביותר באיסלנד.

קרוס קאנטרי סקי

בחורף האיסלנדי כאשר האגמים קפואים קרוס קאנטרי סקי הוא פעילות פופולרית.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.