טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

נסקאופסטדור – Neskaupstaður

נסקאופסטדור (Neskaupstaður) הוא כפר הממוקם בפיורד Norðfjörður בפיורדים המזרחיים של איסלנד. זהו אחד הכפר השלישי בגודלו באזור וחיים בו 1500 תושבים. הכפר הוקם על בסיס חווה בשם “Nes” שיושבה על ידי Egill Rauði (“אדום”). הכפר היה ידוע בעבר גם בשם “מוסקבה הקטנה” על רקע התנועה הסוציאליסטית החזקה שצמחה בה.

נסקאופסטדור

מהכפר אסקיפיורדור (Eskifjörður) כביש 92 עוזב את החוף וחותך פנימה דרך מעבר ההרים Oddsskarð, המגיע לגובה של 705 מטר מעל פני הים כשמשני צידיו פרושים עמקים פוריים עם מינים מגוונים ומעניינים של עופות בר וצמחים. משם יורדת הדרך בתלילות אל פיורד Norðfjörður בו ממוקמת העיירה היפה נסקאופסטדור. למרות יופיה והנוף המרשים סביבה, תיירים נוטים לדלג על ביקור בשל מיקומה המרוחק. למעשה עד שהדרך המחברת אותה עם שאר הארץ נסללה בשנת 1974, תושביה יכלו לצאת ולחזור אליה רק דרך הים. על אף בידודה זו אחת העיירות היותר גדולות של מזרח איסלנד, גאוותה היא על תעשיית דייג תוססת, עם תנועה ערה של ספינות וסירות במשך כל ימות השנה.

תרבות מקומית ומוזיאונים

המוזיאון (Safnahúsið) הממוקם במרכז הכפר כולל גלריה לאמנות, מוזיאון להיסטוריה טבעית ומוזיאון ימי תחת קורת גג אחת. הגלריה לאמנות מציגה מספר ציורים של טריגבי אולפסון – אחד האמנים העכשוויים ביותר באיסלנד. מוזיאון ההיסטוריה והטבע מציגה אוסף של יונקים ימיים, רכיכות, ציפורים, חרקים ואבנים. המוזיאון פתוח במהלך הקיץ מתחילת יוני ועד סוף אוגוסט.

נסקאופסטדור הפיורדים המזרחיים

מפת נסקאופסטדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.