טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הפיורדים המזרחיים – Austfirðir

אזור הפיורדים המזרחיים (Austfirðir) של איסלנד מתחיל ב-Kollumúli צפונית ל- Héraðsflói ומגיע עד ל Eyrarhorn מזרחית ל Lónssveit. באזור הפיורדים המזרחים יש כ-15 פיורדים, מרביתם הרריים עם מישורים מועטים הנמצאים בדר”כ בעמקים.

לחופי הפיורדים, היכן שהתנאים מאפשרים זאת, ימצאו בדר”כ כפרי דייגים. יש כפרים בכל הפיורדים למעט שניים: Áltafjord ו-Lónsfjord, בעבר כמעט כל מפרצון באזור היה מיושב ע”י כפר או חווה אך במחצית הראשונה של המאה ה-20 מרביתם ננטשו וניתן לראות שרידים שלהם עומדים דוממים עד היום. מקור הפרנסה העיקרי של התושבים באזור היה ונשאר דיג. חוות חקלאיות נמצאות באזור הצפוני של הפיורדים.

הפיורדים המזרחיים

גיאולוגיה

יחד עם הפיורדים המערביים של איסלנד, אזור הפיורדים המזרחיים הוא העתיק ביותר מבחינה גיאולוגית ונוצר לפני 13 מיליון שנה בקירוב. החוף של הפיורדים המזרחיים הוא רחב ובעל מספר מאפיינים יחודיים. ההרים גבוהים ומתנשאים עד לגובה של 1000 מטרים, יש לגונות טבעיות יפות וצוקים תלולים. חלק גדול מההרים בפיורדים הם הרי געש רדומים אך בכל רגע נתון יכולים לשוב ולהתפרץ. האזור קיבל את צורתו המחורצת בעקבות נסיגת קרחונים שכיסו את האזור לפני שנים רבות בתקופת הקרח.

החלק הדרומי של הפיורדים מתחיל מזרחית לקרחון ואטנאיוקול. כמה קרחונים קטנים מגיעים עד לעמקי הפיורדים. באזור ההררי מזרחית לואטנאיוקול נמצאים הקרחון Þrándarjökull יחד עם עוד כמה קרחונים קטנים יותר.

האזור הידוע בשם Hérað הוא עשיר בצמחייה ומיוער כמו ביער Hallormsstaður ביתם של איילי הצפון האיסלנדים.

האזור המזרחי של איסלנד נוטה להיות חם יחסית לשאר איסלנד אודות למזג אויר חם שמגיע מדרום-מערב, תופעה זו ידועה בשם hnúkaþeyr והיא בדר”כ מלווה בערפילים.

פעילויות

אזור הפיורדים המזרחיים מציע מגוון פעילויות למטיילים. כמעט בכל ישוב יש בריכת שחייה מצויינת ומגרשי גולף. ישנם נהרות רבים ואגמים בהם ניתן להוציא רשיון דיג מקומי ולצאת לדייג טרוטות או סלמון. שיט לצפייה בלוויתנים זו חוויה מומלצת ביותר וגם רכיבה על סוסים איסלנדיים יפיפיים, לרוכבים מנוסים או לכאלה שרק רוצים להתנסות בחוויה. גם טיול רגלי או פשוט נסיעה ברכב באזור היא חוויה מובטחת, אזור הפיורדים המזרחיים של איסלנד מציע נוף איסלנדי במיטבו ולזה בסופו של דבר אין תחליף.

מפת הפיורדים המזרחיים

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.