דרך אוקסי – כביש 939 – Öxi

דרך אוקסי (Öxi) כביש 939 במזרח איסלנד היא דרך מעבר הררית המחברת בין אזור אגילסטדיר לכפר דיופיווגור בדרום. בתקופת הקיץ דרך אוקסי משמשת כדרך חלופית קצרה יותר לכביש הטבעת המקיף את חופי הפיורדים המזרחיים. על אף שזוהי דרך עפר הררית היא מתאימה לכל סוגי הרכבים ואין צורך בג'יפ.

גם אתם רוצים לבקר בדרך אוקסי ובאתרים מרתקים אחרים במזרח איסלנד? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

דרך אוקסי - כביש 939
קטע הרמה הגבוהה של דרך אוקסי

תוואי דרך אוקסי מדרום לצפון

דרך אוקסי מתחילה בפנייה שמאלה מכביש הטבעת, כ-20 ק"מ צפונית לכפר דיופיווגור (Djúpivogur) בקצהו המערבי של פיורד Berufjörður. מכאן יוצאים מהכביש הסלול ומתחילים לעלות בשביל הררי פתלתל בקטעים מסוימים תלול. אורך התוואי הוא 20 ק"מ והנסיעה בו אורכת בערך חצי שעה ללא עצירות בדרך. שביל הנסיעה עובר מעל תוואי נהר Berufjarðará שלאורכו יש מספר מפלים יפים. המפל הראשון שפוגשים בדרך הוא גם היפה ביותר, מפל Folaldafoss הנמצא מיד בתחילת המסלול. ניתן לעצור את הרכב בצד הדרך בזהירות ולצאת להשקיף על המפל ופיורד Berufjörður שאליו הוא זורם. בהמשך הדרך מגיעים לאזור של רמה הררית, גם בקיץ הדרך בנקודה הגבוהה עלולה להיות בוצית וחלקה ויש להתקדם בזהירות.

באיזו דרך לבחור כביש 1 או דרך אוקסי?

אחת השאלות שאנו מקבלים ממטיילים היא באיזו דרך לבחור? כביש 1 או דרך אוקסי? דרך אוקסי משמשת כאלטרנטיבה לכביש מספר 1 רק בתקופת הקיץ. בתקופת החורף הדרך סגורה לתנועה. נסיעה על דרך אוקסי מומלצת בעיקר למטיילים הקצרים בזמן המעוניינים לדלג על הפיורדים המזרחיים ולהתקדם צפונה. הפיורדים המזרחיים הוא אחד מחבלי הארץ המרתקים ביותר באיסלנד, ניתן לפגוש כפרי דייגים אותנטיים ופיורדים ארוכים עם הרים מחודדים הנושקים לקו המים. זהו גם אחד המקומות העתיקים ביותר באיסלנד מבחינת גיאולוגית. אנו ממליצים למטיילים לא לדלג על אזור זה של מזרח איסלנד ולקחת את הזמן בנסיעה להכיר צדדים אחרים של איסלנד. להיכנס לכפרים ולהתרשם מתרבות איסלנדית שלא קיימת ברייקיאוויק או בישובים בעלי אופי עירוני יותר.

Login