מזרח איסלנד

פארקים שמורות טבע טיולים בריכות ופעילויות!

מזרח איסלנד הוא אחד המקומות בעולם שבו אדם מרגשי באפסיותו מול הטבע הכביר מולו. הכול כמו נראה כאן בקנה מידה גדול, הקרחונים, ההרים והפעילות הוולקנית המרובה באזור. היופי המחוספס ושילוב הצבעים המיוחד, משכנעים גם את האדם הלא מאמין, כי הבורא ניחן בטעם טוב.

בשל ריחוקו מהמרכז אזור מזרח איסלנד היה מאז ומתמיד נחלתם של הטיילים המסורים יותר, זהו פחות או יותר המקום הרחוק ביותר מרייקיאוויק אליו תוכלו להגיע. אם אתם מתלהבים במיוחד מנופים עטורי הרים וקרחונים, אזי סיור לאזור מצודד זה יגמול לכם בהנאה צרופה. האזור מאופיין בשורה של פלאי טבע, הכוללים את הממזג המוכר של מפלי מים, הרים, מדבריות, שטחי בר נרחבים ופיורדים, כשהממדים הגדולים הם השולטים: תגלו שההרים פה תלולים יותר ושהפיורדים עמוקים יותר, ושכתוצאה ממאמצי ייעור נרחבים המזרח, במקומות מסוימים, הוא גם ירוק יותר!

למידע נוסף על: “הפנינים של איסלנד” – טיול ג’יפים מקיף.

במאה ה-18 הובאו למזרח איסלנד עדרים של אייל הצפון, שני העדרים הראשונים לא הסתגלו לחורף האיסלנדי אך עדר נוסף שהובא ב-1845 שרד ושגשג. כיום הערכה היא שחיים במזרח איסלנד כ-3000 פרטים של אייל הצפון. בשר האיילים נחשב למעדן באיסלנד והיתרי ציד מבוקשים מאד.

מנקודת מבט גיאולוגית המזרח הוא האזור הקדום והיציב ביותר באיסלנד היות ובשל ריחוקו מהרכב המרכז אטלנטי יש בו שיעור משמעותי הרבה פחות של הרי געש ופעילות גיאותרמית. האזור כולו נוצר בזמנו על ידי הרי געש קדומים שמאוחר יותר כוסו בקרחונים. קרחונים אלו החלו לגלוש במדרון ויצרו בכך את העמקים התלולים והמרשימים של הפיורדים המזרחיים עוצרי הנשימה. בנוסף לנופים המגוונים ולקונטרסטיים הצבעוניים, מזרח איסלנד עשיר בנמלים טבעיים, כפרי דייגים מצודדים ומגוון רחב של עופות, מינים מיוחדים כמו שכווי השלג (ptarmigan) וכמו הטורף הניזון ממנו בז הצפון. כאן גם נמצא הטלומסטדור (Hallormsstaður) – גדול יערות איסלנד.

אפשרויות הטיול הן רבות, טיול ג'יפים או נסיעה באופנועי שלג על קרחונים, טיול לאורך הפיורדים ועצירה בכפרי דיג ציוריים וכן ביקור באגילסטדיר (Egilsstadir) העיר הראשית במזרח איסלנד.

אתר התיירות של מזרח איסלנד – www.east.is

מפת מזרח איסלנד

מקומות שלא כדאי לפספס במזרח איסלנד

מפרץ Stapavík

ההיסטוריה של איסלנד רצופה בניסיונות התיישבות ומסחר לאורך כל חופי המדינה. תנאי מזג אוויר, ומיעוט האוכלוסייה בסופו של דבר הכריע

המשיכו לקרוא »
Laugarvalladalur

עמק Laugarvalladalur

עמק Laugarvalladalur הוא נווה מדבר ירוק במבואות המזרחיים של המדבר ההררי המרכזי של איסלנד. העמק נמצא מערבית לנהר Jökulsá á Dal כ-20

המשיכו לקרוא »

טיולים רבי מכר הכוללים את המזרח

מאחר ורובם הגדול של הטיולים מקיף את האי, לא תוכו לחמוק ממזרח האי וטוב שכך! הנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים שלווה וקסומה ואם אתם לא חוששים מכמה קילומטרים ברגל, תוכלו להחנות את הרכב ולהגיע לכמה מהמקומות היפים באי, ביניהן קניון סטודלגיל, מפל הנגיפוס ועוד.

הצבעים של איסלנד
2070.00
11 ימים
מסלול היקפי (כביש הטבעת)
טיול ג'יפים באיסלנד אולטימטיבי
13 ימים
כולל מרכז איסלנד (4x4)

פעילויות מומלצות באזור

ערים וישובים

אם כפרי דייגים ציוריים עושים לכם את זה, מזרח איסלנד הוא בהחלט המקום עבורכם! טיול בפיורדים המזרחיים ייקח אתכם מכפר לכפר וצד הפיורדים הקסומים המראות לא ישאירו אתכם אדישים. כנסו לראות היכן חיים האיסלנדיים במזרח האי.