טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פסקרודספיורדור – Fáskrúðsfjörður

פסקרודספיורדור (Fáskrúðsfjörður) הוא כפר בפיורדים המזרחיים של איסלנד. אוכלוסיתו מונה בסביבות 690 תושבים הוא מהווב את אחד הכפרים של עיריית Fjarðabyggð. פסקרודספיורדור נמצא במרכז הפיורדים המזרחיים, בין חצי האי Vattarnes ל Hafnarnes.

פסקרודספיורדור

בתחתית הפיורד יש עמק מכוסה עשב עם חורשות ארקטיות יפות. בעוברכם במקום שימו לב לדרך היפה לאורך החוף המחברת בין פסקרודספיורדור לכפר ריידרפיורדור (Reyðarfjörður).

מורשת צרפתית

למרות שהשלטים בעיירת דייג קטנה זו הופכים לפתע לכתובים בצרפתית, אל תחששו, אתם עדיין באיסלנד. קשר צרפתי זה מחזיר אותנו עד למאה ה-17, בה היה האזור מיושב בדייגים צרפתים, שהגיעו לחופיה המזרחיים של איסלנד בעקבות דגת בקלה עשירה. במהלך שנות השגשוג שבין 1880 ל -1940, יותר מ-5000 דייגים מאירופה הפליגו לאזור זה כל שנה; הם פקדו את הכפר והקימו בית חולים, קונסוליה ומנזר ששמו Krossar. בשלהי חודש יוני מציינת העיירה את המורשת הצרפתית שלה בארבעה ימי פסטיבל שנתי הנקרא Franskir Dagar ‘ימים צרפתים’. למידע נוסף בקרו במוזיאון המקומי. ממש מחוץ לכפר נמצא בית קברות, מקום קבורתם של 49 מלחים צרפתים ידועים. בית החולים הצרפתי לשעבר, שהוקם בשנת 1903 וידוע לשמצה על היותו רדוף רוחות, הוחזר כעת לתהילתו הקודמת.

פסקרודספיורדור

טיולים באזור

בקרבת הכפר נמצא הר Sandfell המתנשא לגובה 743 מטר. ההר נוצר לאחר שריולייט מותך פרץ דרך שכבות לבה עתיקות. להר Sandfell יש צורת כיפה ייחודית שצמחייה לא יכולה לגדול עליו. זוהי תופעה נדירה מבחינה גיאולוגית באיסלנד, ומקור של גאווה לתושבי Fáskrúðsfjörður. מסלול הליכה משובח של שעתיים – שלוש מוביל לפסגתו של ההר ומספק נופים מדהימים של האזור.
למטיילים באזור מומלץ גם לטייל לאורך נהר Gilsá לעבר מפל Gilsárfoss, שם ניתן ללכת מאחורי המפל. המפל נמצא סמוך לגשר מעל הנהר, מי שלא מתעצל יכול לעלות עוד 20 דקות הליכה במעלה הנהר ולגלות עוד כמה מפלים יפים.

מפל Gilsárfoss

מפת פסקרודספיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.