ריידרפיורדור – Reyðarfjörður

עם 1100 תושבים הכפר ריידרפיורדור (Reyðarfjörður) במזרח איסלנד הוא המאוכלס ביותר בפיורדים המזרחיים. הכפר יושב בפיורד הארוך והרחב מבין הפיורדים המזרחיים, יותר משלושים ק"מ. סביבת הכפר ריידרפיורדור נהנית ממזג אויר נוח יחסית אף על פי שיתכן שסביבתו הקרובה של הכפר תהיה ערפילית וגשומה. בתקופת הקיץ קורה לעיתים קרובות שבכפר Reyðarfjörður נמדדות הטמפרטורות הגבוהות ביותר במדינה. כמו רוב הכפרים באזור הפיורדים, גם ריידפיורדור מוקף בהרים דרמטיים וקווי חוף יפים.

לטיולים הכוללים את ריידרפיורדור ואתרים מרתקים אחרים במזרח איסלנד, כנסו לעמוד הטיולים לעצמאיים שלנו וצרו אתנו קשר!

ריידרפיורדור

היסטוריה על קצה המזלג

במלחמת העולם השנייה שימש ריידרפיורדור כבסיס השני בגודלו של בעלות הברית בשל מיקומו של הנמל הטבעי. לאחר המלחמה, המתיחות ירדה ומרבית התושבים חזרו לענף הדיג. אם אתם מתעניינים בתקופה זו ובתפקידה של איסלנד במלחמת העולם השנייה, יש בכפר בבסיס הישן מוזיאון מלחמה קטן הנקרא 'Icelandic Wartime Museum'.

תעשיית אלומיניום

העיירה ריידרפיורדור קשורה בקשר הדוק עם תאגיד האלומיניום הגדול בעולם אלקואה (Alcoa), המפעל שבעיירה מייצר מידי שנה 350,000 טון אלומיניום בכור ההיתוך שלו, שהחל לעבוד בשנת 2008 ובנוסף מספק עבודה רבה לתושבי האזור. מצד שני יש גם ביקורת רבה באיסלנד על ההשפעה השלילית של מפעלי האלומיניום על הסביבה.

אתרים מעניינים

למטיילים באזור מומלץ להגיע למפל ב Búðará – וגם לטייל רגלית במרכז הכפר לאורך "נתיב האהבה". לחובבי ההייקינג מומלץ לצאת לטיול באזור הר Grænafell עם מדרונותיו מכוסי השיחים.

כנסייה קתולית Kirkja heilags Þorláks
כנסייה קתולית Kirkja heilags Þorláks

שביל הליכה קל ומסומן מוביל אל ההר מעמק Fagradalur, ויש גם מסלול הליכה יפה לאורך נחל (Geithúsa) היפהפה. שימו לב לסלעים הגדולים בינות לשיחים שעל פי הפולקלור האיסלנדי הם ביתם של השדונים. למעשה הם שאריות של מפולות הרים.