טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הייקינג לסטוראורד “סלעי הענק” – Stórurð

אחד המקומות המיוחדים ביותר במזרח איסלנד הוא אתר סטוראורד “סלעי הענק” (Stórurð) הנמצאים ממזרח לכביש המוביל אל עיירה בורגרפיורדור אייסטרי (Borgarfjord Eystri). סטוראורד (Stórurð) נמצא בצידו המערבי מתחת לרכס Dyrfjöll “הר הדלת”. 

סטוראורד סלעי הענק

אתר סטוראורד מורכב מכרי דשא ענקיים אשר במרכזם בריכות טורקיז מרשימות אשר בתוכם שוכנים סלעי טוף ענקיים שנתנו למקום את שמו. המקום נוצר כתוצאה מנסיגת קרחונים ששריד מהם נותר עד היום. הקרחונים הנסוגים גררו עימם את סלעי הענק למקום בו הם נמצאים היום. המשך תהליך המסת הקרחון ושלגי החורף יצר את האגם וסביבתו בו הסלעים נמצאים.

מעל סלעי הענק עומד רכס דירפיוטל (Dyrfjöll) שנראה כאילו מפלצת ענקית נגסה בראשו והורידו חתיכה סימטרית מפסגתו, החתיכה החסרה כנראה מזכירה בצורתה דלת ומכאן שמו של ההר. פסגתו של הר דירפיוטל מגיע לגובה של 1135 מטרים והיא אחת המרשימות באיסלנד, הפסגה המשוננת בעלת החתיכה החסרה היא אחת המזוהות בחבל ארץ זה של מזרחה איסלנד וניתן לזהותה ממרחקים.

הר דירפיוטל

מסלול הייקינג ל Stórurð:

אורך המסלול: 12 ק”מ.
זמן הליכה: בסביבות חמש שעות.
רמת קושי קלה עד בינונית.

לסטוראורד לא ניתן להגיע ברכב ויש מסלול הליכה בדרגת קושי קלה עד בינונית הלוך ושוב ממעבר Vatnsskarð. המסלול  לוקח בסביבות חמש שעות ולכן כדאי להקדיש לפחות יום טיול למקום קסום זה.שביל ההליכה מסומן היטב. במגרש החנייה לפני תחילת המסלול יש מפת מסלול ושירותים.

פירוט מסלול ההליכה לסטוראורד:

Powered by Wikiloc

מפת סטוראורד “סלעי הענק”

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.