טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בורגרפיורדור אייסטרי – Borgarfjörður Eystri

בורגרפיורדור אייסטרי (Borgarfjörður Eystri) הוא פיורד במזרח איסלנד. זהו חלק של עיריית Borgarfjarðarhreppur. האזור דל באוכלוסיה בשל היותו אחד האזורים המבודדים ביותר באיסלנד והמרוחקים ביותר מהבירה רייקייאוויק. כיום חיים באזור בסביבות 130 תושבים. היישוב העיקרי באזור הוא הכפר Bakkagerði. מקורות הפרנסה העיקריים של תושבי אזור הם חקלאות, גידול כבשים, וענף הדייג. בקיץ גם כמו גם תיירות.

בורגרפיורדור אייסטרי
הנמל בבורגפיורדור אייסטרי ונקודת התצפית על ציפורי הפאפין

אזור Borgarfjörður Eystri נמצא כ-70 ק”מ מהעיירה אגילסטדיר (Egilsstaðir). אזור זה ידוע ביופי הטבעי המיוחד שבו ומפורסם בכמה ממסלולי ההליכה היפים באיסלנד.
בדרככם למקום שימו לב לרכס המרשים של Dyrfjöll ולמרווח היוצא דופן הנפער בין ההרים. המסלול למקום מסומן היטב ונקרא Stórurð (“סלעי הענק”) – מומלץ על שלל צבעיו הבוהקים ונופיו עוצרי הנשימה.

רכס דירפיוטל
פסגתו המשוננת של רכס דירפיוטל Dyrfjöll

יש עוד שבילים רבים בהם ניתן לטייל באזור המפרצון הנידח של Borgarfjörður Eystri. אחד ממסלולי ההליכה המפורסמים הוא “Víknaslóðir” המוביל לאורך פיורדים מבודדים ומפרצונים. המסלולים המסומנים אורכם בין שעה הליכה ליום שלם, כולם מסומנים בצורה נוחה וברורה. למבקרים במקום ברכב 4X4 ניתן לנסוע על דרך F946 לעבר הפיורד הנידח Loðmundarfjörður. לטיול זה דרוש יום שלם.

בורגרפיורדור אייסטרי
מוקש ימי שנאסף מקרבת החוף של הכפר

עוד סיבה טובה לבקר במקום אם אתם נמנים על אוהבי עבודותיו של Jóhannes Kjarval, צייר הנופים המפורסם של איסלנד שגדל במקום.

על פי הפולקלור האיסלנדי, Borgarfjörður Eystri הוא ממלכתם האצילה של השדונים (Elves) ושל מלכתם – מלכת השדונים בכבודה ובעצמה הגרה בצוק מלכותי הנקרא Álfaborg ‘סלע השדונים’. הסלע הגדול נראה בבירור מאחורי הכנסייה.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.