טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פיורד לודמונדארפיורדור – Loðmundarfjörður

פיורד לודמונדארפיורדור (Loðmundarfjörður) הפיורד הנידח ביותר בפיורדים המזרחיים של איסלנד. העיירה הקרובה ביותר אל הפיורד היא בורגרפיורדור-אייסטרי (Borgarfjörður Eystri) ודרך F946 אל הפיורד יוצאת מתחום העיירה. לודמונדארפיורד הוא פיורד קצר יחסית, מוקף בהרים תלולים, דרך העפר אל הפיורד נחצית על ידי מספר נחלים. הפיורד אינו מיושב והגישה אליו אפשרית ברכבי 4X4 בתקופת הקיץ. 

פיורד לודמונדארפיורדור Loðmundarfjörður

גלו את הפיורדים המזרחיים במסגרת טיול ג’יפים באיסלנד.

הפיורד של לודמונדור הזקן

פיורד לודמונדארפיורדור נקרא על שמו של לודמונדור הזקן שהתיישב באזור בעקבות עדרי הכבשים שלו. כיום הפיורד אינו מיושב למעט מספר חוות נטושות, כנסייה קטנה ועדרי של כבשים ואיילי הצפון הרועים באזור. החווה האחרונה ננטשה באזור בשנת 1974. למידע נוסף על בעלי חיים באיסלנד.

פיורד לודמונדארפיורדור

הפיורד המבודד ביותר במזרח איסלנד

טיול לפיורד לודמונדארפיורדור הוא חוויה מיוחדת במינה גם בקנה מידה איסלנדי. מעט מאוד מטיילים מגיעים אל המקום שאפילו עבור האיסלנדים הלא מפונקים בעליל מהדורות הקודמים היה קשוח מדי בשביל להישאר דרך קבע. רק עמק פלאטייארדאלור (Flateyjardalur) בצפון איסלנד שגם הוא מאכלס כיום חוות נטושות מזכיר במידה מסוימת את הבידוד והריחוק של פיורד לודמונדארפיורדור.

שלט לפיורד לודמונדרפיורדור

מטיילים בג’יפ יכולים לשלב ביקור במקום יחד עם טיול בכפר היפיפה בורגרפיורדור-אייסטרי. כדאי להקדיש לפחות יום טיול במקום וזה כולל גם את הנסיעה הלוך ושוב מהכפר הסמוך.

מפת פיורד לודמונדארפיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.