טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

עמק פלאטייארדאלור – Flateyjardalur

עמק פלאטייארדאלור (Flateyjardalur) נמצא על חצי אי שומם בשם Flateyjarskagi בצפון איסלנד. העמק נמצא בין פיורד אייפיורדור (Eyjafjörður) ל Skjálfandaflói. דרומית לפלאטייארדאלור נמצא עמק Flateyjardalsheiði. למרות שאזור זה של איסלנד הוא אחד המבודדים והבלתי נגישים ביותר הוא היה מיושב עד שנת 1953 אז עזבו התושבים האחרונים של המקום למעט כמה בתי שנבנו בסוף המאה העשרים המיושבים רק בתקופת הקיץ. העמק פלאטייארדאלור קיבל את שמו מהאי פלאטיי (Flatey) הנמצא כמה קילומטרים מקו החוף של חצי האי. הישוב היחיד המשמעותי בחצי אי זה זו העיירה הקטנה גרניוויק (Grenivík).

עמק פלאטייארדאלור

בעמק פלאטייארדאלור עמדה כנסייה שנבנתה בשנת 1897. הכנסייה עמדה במקום בכל תקופת ההתיישבות במקום עד שלאחר עזיבת התושבים האחרונים הועברה בשנת 1956 הכנסייה בשלמותה לאי פלאטיי שם היא ניצבת עד היום.

האי פלאטיי
תצפית על האי פלאטיי מאחת הגבעות שעל החוף

הגעה לעמק ברכב שטח בלבד

האזור עצמו נגיש רק בתקופת הקיץ על  דרך עפר מתמשכת לאורך מסלול באורך 37 ק”מ שבחלקו מכוסה בוץ המתאים רק לרכבי לרכבי שטח 4X4. הדרך כוללת חציית נחלים ונהרות ובדרך ניתן להנות מנוף הררי עוצר נשימה, חוות נטושות וכאשר מגיעים לקו החוף ניתן לתצפת על האי פלאטיי שעל שמו נקרא העמק.

מפת עמק פלאטייארדאלור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.