טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

דיופיווגור – Djúpivogur

דיופיווגור (Djúpivogur) פירושו ‘מפרצון עמוק’ היא עיירת דייגים ציורית הממוקמת בקצהו של חצי אי בחוף המזרחי, בה מבקרים על בסיס די קבוע עדרים של איילי הצפון וכלבי ים סקרנים המזדמנים למקום. כזקיף השומר על העיירה ניצב לו הר בולנדסטינדור (Búlandstindur), מהיפים שבהרי איסלנד, שהודות למבנה הפירמידה המושלם שלו אומץ בגאווה כסימלה של דיופיווגור.

דיופיווגור

היסטוריה מקומית

הסטוריית העיירה קשורה בקשר הדוק עם תעשיית הדגים והמסחר של איסלנד, שהחלה במקום בשנת 1589. הדייג הוא עדיין מקום התעסוקה העיקרי בעיירה, אך התיירות נמצאת בקו עליה בשנים האחרונות ומספקת מימד חדש של תרבות ומקור הכנסה אלטרנטיבי.

נמל דיופיווגור

תערוכת קבע

בקצה הכפר נמצאת תערוכה קבועה (Eggin í Gleðivík) עם מייצג של ביצי ציפורים עשויות סלעים מסותתות המייצגות את כל מיני הציפורים המקננות באזור.

תערוכת ביצים דיופיווגור

האי פאפיי – Papey

סיבה נוספת בגינה תיירים מגיעים לדיופיווגור היא קירבתו הרבה לאי פאפיי (Papey) ‘אי הנזירים’, מקום בו נזירים אירלנדים התיישבו לפני תקופת ההתישבות המתועדת של איסלנד מהמאה ה-9. מלבד ממצאים ארכיאולוגים רבים שנתגלו בחפירות באזור יש שפע רב של עופות ים, שימו לב בעיקר למושבות הצפופות של פאפינים והאוריות, אשר ללא ספק קל להבחין בהם הרבה יותר מאשר אותם ‘דיירים נעלמים’ שמספרים שהם דיירין של הסלע רב הרושם Kastali ‘המצודה’, שם שוכן גם הענק המיתולוגי הנקרא Streitishvarf.

האי פאפיי

מפת דיופיווגור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.