דיופיווגור – Djúpivogur

דיופיווגור (Djúpivogur) פירושו 'מפרצון עמוק' היא עיירת דייגים ציורית הממוקמת בקצהו של חצי אי בחוף המזרחי, בה מבקרים על בסיס די קבוע עדרים של איילי הצפון וכלבי ים סקרנים המזדמנים למקום. כזקיף השומר על העיירה ניצב לו הר בולנדסטינדור (Búlandstindur), מהיפים שבהרי איסלנד, שהודות למבנה הפירמידה המושלם שלו אומץ בגאווה כסמלה של דיופיווגור. לטיולים הכוללים את דיופיווגור ואתרים מרתקים אחרים במזרח איסלנד, כנסו לעמוד הטיולים לעצמאיים שלנו וצרו אתנו קשר!

דיופיווגור
אחד הנופים היפים בכל איסלנד נשקף מדיופיווגור

היסטוריה מקומית

היסטוריית העיירה קשורה בקשר הדוק עם תעשיית הדגים והמסחר של איסלנד, שהחלה במקום בשנת 1589. הדייג הוא עדיין מקום התעסוקה העיקרי בעיירה, אך התיירות נמצאת בקו עליה בשנים האחרונות ומספקת ממד חדש של תרבות ומקור הכנסה אלטרנטיבי.

נמל דיופיווגור
ליד הנמל ניתן לערוך היכרות עם ההיסטוריה המקומית עם כוס קפה ועוגה

תערוכת קבע

בקצה הכפר נמצאת תערוכה קבועה (Eggin í Gleðivík) עם מייצג של ביצי ציפורים עשויות סלעים מסותתות המייצגות את כל מיני הציפורים המקננות באזור.

תערוכת ביצים דיופיווגור
תערוכת ביצים עשויות שיש המסמלות את ציפורי האזור

האי פאפיי – Papey

סיבה נוספת בגינה תיירים מגיעים לדיופיווגור היא קרבתו הרבה לאי פאפיי (Papey) 'אי הנזירים', מקום בו נזירים אירלנדים התיישבו לפני תקופת ההתיישבות המתועדת של איסלנד מהמאה ה-9. מלבד ממצאים ארכיאולוגים רבים שנתגלו בחפירות באזור יש שפע רב של עופות ים, שימו לב בעיקר למושבות הצפופות של פאפינים והאוריות, אשר ללא ספק קל להבחין בהם הרבה יותר מאשר אותם 'דיירים נעלמים' שמספרים שהם דייריו של הסלע רב הרושם Kastali 'המצודה', שם שוכן גם הענק המיתולוגי הנקרא Streitishvarf.

האי פאפיי
האי פאפיי