טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סיידיספיורדור – Seyðisfjörður

כפר הדייגים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) הנמצא בקצהו של פיורד באורך של 17 ק”מ נחשב על ידי רבים לאחד הכפרים הציוריים ביותר במזרח איסלנד. הנוף והסביבה המרשימה באזור הכפר הם לא הגורם היחיד לכך, הכפר סיידיספיורדור מפורסם בריכוז בתי העץ העתיקים שהשתמרו בו. המשורר האיסלנדי מתיאס יוהנסן (Matthías Johannessen) כינה את סיידיספיורדור “פנינה בתוך קונכיה.” 750 תושבים חיים בכפר.

סיידיספיורדור

ענף התיירות בתנופה

הכלכלה המקומית מאז ומתמיד היתה תלוייה בדיג, למרות שגם ענף התעשייה הקלה מפרנס תושבים רבים. בשנים האחרונות ענף התיירות ממלא תפקיד הולך וגדל, העיירה הציורית והסביבה המרהיבה מושכת כל שנה יותר ויותר מבקרים. את החותמת הרשמית על כך קיבלה העיירה לאחר שמגזין לונלי פלאנט בחרה בה לאחד המקומות שחובה לבקר בהם בעת טיול באיסלנד.

למידע נוסף על >> טיול מקיף איסלנד כולל הפיורדים המזרחיים.

מטיילים הנוסעים בכביש ההיקפי יכולים להגיע לסיידיספיורדור בקלות דרך כביש בשם Fjarðarheiði המשמש מעבר הרים מחבר את סיידיספיורדור לשאר איסלנד. העיירה נמצאת סך הכל 27 ק”מ מכביש הטבעת והעיירה אגילסטדיר הישוב המרכזי באזור. סיידיספיורדור מוקפת מכל צדדיה בהרים כאשר ההרים הבולטים הם – Bjólfur למערב (1085 מטר) והר Strandartindur למזרח (1010 מטר). הפיורד עצמו נגיש משני צידי הכפר אודות לכביש ראשי החוצה את הכפר.

הכפר סיידיספיורדור בפיורדים המזרחיים

סביבה וטבע

שמורת הטבע Skálanes נמצאת במרחק 17 ק”מ ממזרח לעיירה. השמורה היא ביתם של מגוון רחב של חיות בר, כמו גם נקודת מוצא מצויינת לאלו הרוצים לבקר בצד הדרומי של הפיורד. בשמורה יש בית גידול ומערכת אקולוגית המייצגת בצורה הטובה ביותר את מגוון החי והצומח של אזור הפיורדים המזרחיים של איסלנד. טיול באזור יפגיש אותנו עם מושבות של עופות ים, איילי צפון, מפלי מים ותופעות גיאולוגיות מעניינות אחרות. השמורה נמצאת באמצעה של רשת מחוברת היטב של בקתות הרים ושבילי הליכה. אפשרויות הפעילות באזור גדולה ואידיאלית לטיולי יום: טיפוס הרים, טיפוס על קרח, סקי וטיולי הליכה אידיאליים באזור.

בסביבת הכפר סיידיספיורדור ישנם כמה מפלי מים ושביל הליכה פופולרי המתחיל במרכז העיר וממשיך לאורך הגדה המזרחית של הנהר Fjarðará הזורם במרכז העיר. במעלה הנהר ניתן לראות 25 מפלים. בחורף, אזור מעבר ההרים Fjarðarheiði משמש כאתר סקי.

מפל גופופוס (Gufufoss) פירושו ‘מפל האדים’ הוא אחד מעשרים וחמישה מפלי המים בנהר Fjarðará הזורם לאורך הדרך היורדת לעבר הכפר סיידיספיורדור. שם המפל נגזר מהערפל שלעתים קרובות מלווה את האזור. מקורו של הנהר נמצא במישור Fjarðarheiði, בין סיידיפיורדור ואגילסטדיר.

מפל גופופוס

מעבורת לאירופה – המעבורת Norræna מגיעה מאירופה דרך איי פארו לסיידיספיורדור על בסיס שבועי.

מפת סיידיספיורדור

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.