מסלול

רב מכר! מקיף איסלנד כולל חצי האי סנייפלסנס הוא מסלול טיול קלאסי סביב איסלנד ואחד הטיולים הפופולרים. הטיול מבצע הקפה מלאה של איסלנד בכביש הטבעת כולל ביקור בכל האתרים המרכזים כמו פארק סקאפטפל, אגם מיוואטן, מפל דטיפוס ועוד. יום אחד בטיול מוקדש לביקור בנופים הפראיים של חצי האי סנייפלסנס במערב איסלנד, אזור הנמצא מחוץ לכביש הטבעת.

אורך המסלול: 1990 ק”מ בקירוב

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, מומלץ לצאת לטיול רגלי במרכז העיר רייקיאוויק. רייקיאוויק שנבחרה פעמים מספר ל”עיר הירוקה” בעולם היא עיר פסטורלית ונקייה עם חיי לילה תוססים. בעיר יש כמה אתרים מעניינים כמו בניין הפנינה המונח על דודי ענק של מים חמים, בראש המבנה יש מסעדה מסתובבת המציעה נוף פנורמי מרהיב, הקתדרלה הראשית במרכז העיר ואגם טיורן עם מיני הברבורים והברווזים המשתלבים על רקע העיר.

האתרים המרכזיים של היום: נמל גרנדיאגם טיורןקתדרלת הטלגרימס – גראוטה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. החוף הדרומי – מפל סקוגפוס – צוק דירהוליי – ויק.

יוצאים מרייקיאוויק דרומה לכיוון העיירה סלפוס. בדרך חוצים רמת Hellisheiði השוקקת בפעילות גיאותרמית ושלאורכה ניתן לראות את תימרות הקיטור עולים מבטן האדמה. מגיעים לכפר המקסים קווארגרדי. בפאתי העיר יש אתר בורות של בוץ רותח שנפער ברעידת האדמה החזקה שזיעזעה את איסלנד ב-2008. ממשיכים לאורך החוף הדרומי, עוצרים במפל סליאלנדספוס בו ניתן להגיע אל מאחורי המפל בקיץ, בהחלט חוויה יחודית. קצת מזרחה משם נמצא מפל סקוגאפוס המרשים, הקרחונים אייפיאטלאיוקול ומירדאלסיוקול מתנשאים מעל. נעשה עיקוף קצר מהכביש הראשי לכיוון קרחון Sólheimajökull (עביר רק בחודשי הקיץ) לפני שנמשיך לצוק דירהוליי הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בינהם תוכוני הים “פאפינים”. נשקיף על צוקי Reynisdrangar עם החוף המרהיב ותצורות הסלעים המרשימות. נמשיך לעיירה ויק ללינה. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל אורידאפוסקוורגרדימפל סליאלאנדפוסמפל סקוגפוסחוף הלבה שחור רייניספיארהדירהוליי.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: אזור ויק.

יום 3. פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

ממשיכים מזרחה, חולפים על פני מירדאלסאנדור אזור סחף ענק שנוצר מהצפות של קרחון מירדאלס, ואלדראון שדה הלבה הגדול ביותר בעולם. מגיעים לכפר ההיסטורי (בעל השם הבלתי אפשרי) קירקיובאיירקלאוסטר שמוכנה בקיצור “קלאוסטר”. נעצור ב Kirkjugólfið (ריצפת עשוייה ממשושי בזלת טבעיים), רק כמה דקות הליכה מהכביש. נמשיך על פני קטע של מדבר חולי שחור שהתהווה על ידי נהרות קרחוניים זועפים שמגיעים לפארק סקפטאפל. היופי הטבעי של פארק סקפטאפל הוא תוצאה של תנאי מזג אויר נוחים והאינטראקציה של קרח ואש. מתנשא מעל סקפטאפל נראה את קרחון וואטניוקול העצום, הקרחון הגדול באירופה, מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. בפארק יש הרבה מסלולי הליכה מעניינים. מסלול הליכה מעניין לוקח אותנו עד ל”מפל השחור” אחד המפלים הציוריים באיסלנד, המפורסם בשל עמודות הבזלת המקיפות אותו. נמשיך בדרכינו ליוקולסארלון הלגונה הקרחונית המפורסמת שהופיעה בסצנות של סרטים רבים בינהם ג’יימס בונד. קרחונים ענקיים שנשברו מקרחון Breiðamerkurjökull צפים ובוהקים בשלל צבעים במימיה העמוקים של הלגונה, לעתים קרובות ניתן להבחין במקום בכלבי ים. חוויה מיוחדת היא שייט בין הקרחונים בלגונה (זמין רק בקיץ). מכאן, ממשיכים מזרחה לכיוון העיירה הופן ללינת הלילה. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קירקיובאיירקלאוסטרפיאדרארגליופורפארק סקאפטאפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 4. הופן – הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר.

העיירה הופן משמשת כשער לפיורדים המזרחיים. נמשיך על כביש הטבעת דרך מנהרת (Almannaskard) שם ישנה עמדת תצפית פנורמית על הנוף סביב. העיירה הראשונה בפיורדים המזרחיים היא דיופיווגור (Djupivogur), זו עיירת דייגים אותנטית שם נוכל לעצור ולרדת לכיוון הנמל, מול דיופיווגור נמצא האי פאפיי (Papey) הידוע כאי הפאפינים. נמשיך בנסיעה לאורך הפיורדים הפראיים, ההרים התלולים מגיעים עד לקו המים. כיום ישנם בפיורדים מספר כפרי דייגים בעלי היסטוריה עשירה. הכפר פסקרודספיורדור (Faskrúdsfjordur) בו התיישבו דייגים צרפתים במאה התשע עשרה שומר עד היום על צביון צרפתי ושונה משאר הכפרים. אגילסטדיר (Egilsstaðir) היא העיירה המרכזית במזרח איסלנד וממזרח לה נמצא פיורד סיידיספיורדור (Seyðisfjörður), שם נמצא מה שנחשב לדעת רבים הכפר היפה באיסלנד הנושא את אותו שם. הנוף מהדרך במעבר ההרים (Fjarðarheiði) למרגלות הפיורד עוצר נשימה. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הר וסטרהורןדיופיוגורפסקרודספיורדור – סיידיספיורדור.

פעילות אופציונלית: ביקור במוזיאון המינרלים של פטרה.

<לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 5. מפל דטיפוס – מכתשים מדומים ותופעות טבע באגם מיוואטן.

את היום נקדיש לאחד המקומות הקסומים באיסלנד. אזור גיאורפי קטן יחסית סביב אגם אחד בו מרוכזים אתרים רבים ומרתקים שבינהם מפרידה נסיעה קצרה. אגם מייוואטן הוא מקום ביקור חובה בכל טיול באיסלנד. שורות של “מכתשים מדומים” בחלקו הדרומי של האגם נוצרו כמו בועות לחץ מהתקופה שהאגם נוצר. מכתשים אלו יחד עם מכתשים וולקנים גדולים נוספים באזור מקנים למקום הרגשה של טיול בפלנטה אחרת. במערב האגם ישנו בקע תת קרקעי ארוך הנקרא גריוטגיאה (Grjótagjá), ניתן לרדת פנימה ולראות תופעת טבע זו. המים החמים הם עדות לפעילות התרמית הרבה באזור. אתר ליירניוקור (Leirhnjúkur) בחלקו הצפוני של האגם מאופיין בשלל ריחות של גופרית וצבעי מינרלים עזים. התפרצות הר געש קרפלה (Krafla) הפכה את המקום למעין “גהנום ארצי” בו ניתן להלך בין תמרות עשן ולבה שחורה על שבילי עץ מסודרים. בתחתת הכח הסמוכה ניתן לראות כיצד רותמים האיסלנדים בטכנולוגיה יחודית שהם פיתחו, את האנרגיה התרמית הירוקה לצרכי האדם. מומלץ לסיים את היום ברחצה נעימה במעיינות המים בצבע טורקיז שסמוכים לאגם. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוסאגם מיוואטן.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן .

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק.

יום 6. צפון איסלנד – מפל גודפוס – אקוריירי – חבל סקגפיורדור.

נמשיך צפונה לכיוון העיירה הוסאוויק, הידועה כבירה העולמית לצפייה בלוויתנים. הוסאוויק היתה העיירה הראשונה באיסלנד שהציעה הפלגות לצפייה בלווייתנים. במקום נמצא מוזיאון הלוויתנים בו בין היתר מוצג שלד שלם של לוויתן. מומלץ להצטרף לאחת ההפלגות שיוצאות מנמל הוסאוויק לצפות ביצורים המדהימים והעדינים האלה בעולמם הטבעי. אחר הצהריים ניסע לכיוון אקוריירי בירת צפון איסלנד והעיר השניה בגודלה במדינה. לפני שנגיע לאקוריירי נעצור ליד מפל גודאפוס המרשים. העיר אקוריירי, הממוקמת בפיורד אייפיורדור היא מרכז סחר, שירותים, חינוך, תרבות ותעשייה החשוב ביותר באיסלנד לאחר רייקיאוויק. אחד ההיבטים המדהימים ביותר של אקוריירי הוא האקלים החם שלה. למרות שהעיר נמצאת רק 60 קילומטרים דרומית לחוג הקוטב הארקטי, יש בה את מזג האוויר הטוב ביותר במדינה. כדאי לבקר בגן הבוטני ובכמה מהמוזיאונים הרבים וגלריות האמנות. נמשיך בטיול מעגלי דרך העמקים Eyjafjörður עד למחוז סקגפיורדור, הנודע בשל ענף גידול הסוסים הנפוץ בו. הסוס האיסלנדי ,הוא חיה מרשימה במיוחד, הוא אמנם לא גבוה במיוחד, אך יש בו חן ועוצמה מיוחדת המשתלבת בצורה יוצאת דופן עם הטבע מסביב. מרחק נסיעה מוערך: 260 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויקמפל גודאפוסאקוריירי.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

לינה: אזור סאודרקראוקור.

יום 7. חצי האי וטסנס – חצי האי סנייפלסנס – סטיקיסהולמור.

לאחר נסיעה דרך האזורים החקלאיים הפוריים של סקגפיורדור ניסע לאורך החוף הצפוני של חצי האי סנייפלסנס בואכה העיירה המקסימה סטיקיסהולמור. הטיול ממשיך מערבה. בצד הדרך נבקר ב Vatnsdalshólar, זהו אתר גבעות מגוון הנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. בהמשך הדרך ניתן לעשות עיקוף דרך חצי האי וסטנס לצפייה במושבות כלבי הים. מלבד כלבי ים בחצי האי וטסנס יש שני אתרים עיקריים: בורגרוירקי (Borgarvirki), “שסתום וולקני” (Volcanic plug). בגובה של 177 מטר, הוא שולט על סביבתו ונראה כמו מבצר עשוי סלע והסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. נמשיך דרום-מערב בחציית הרמה Holtavörðuheiði על כביש 1 בדרכינו לבורגנס. נעצור לביקור במכתש Grábrók המתנשא מעל, הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. נמשיך לעיירה המקסימה סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) כדאי לעלות על גרם המדרגות על האי בנמל סטיקיסהולמור למגדלור ולתצפת על המפרץ היפה עטור האיים. מרחק נסיעה מוערך: 340 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס – מכתש גראברוק – מפל גלאניסטיקיסהולמור.

פעילות אופציונלית: רכיבה על סוסים – שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור גרונדרפיורדור.

יום 8. פארק סנייפלסיוקול – אלדבורג – פארק ת’ינגווטליר (אונסק”ו).

נבלה את היום בטיול לגילוי נפלאות הטבע של חצי האי סנייפלסנס, המחלק את החוף המערבי של איסלנד לשני מפרצים גדולים. נמשיך מערבה לכיוון הקצה של חצי האי. נעבור בכפרי הדייגים קטנים. הרבה תופעות גיאולוגיות מעניינות ואתרים היסטוריים ניתן לראות בפארק הלאומי סנייפלסיוקול. נעצור בחוף האבנים השחורות ונעשה הליכה קצרה לאורך השביל המסומן. ניסע סביב מרגלות הר הגעש סנייפלסיוקול ונראה את בוהק הקרחון הנמצא בראשו. הר געש סנייפלסיוקול זכה לפירסום עולמי, כאשר שימש כשער למסע למרכז כדור הארץ בספר של “מסע אל בטן האדמה” מאת הסופר הצרפתי הנודע, ז’ול ורן. נמשיך לכפרים הציוריים ארנראסטפי והטנר במקום חוף מקסים ותצורות סלעים מיוחדות במינם. לעיתים קרובות ניתן לצפות במושבות כלבי ים במים או על החוף בחוות Ytri Tunga, רק כמה מאות מטרים נסיעה מהכביש הראשי. נסיים את הביקור בחצי האי סנייפלסנס ונמשיך דרומה לעבר הישוב בורגנס. בדרך נבחין במספר מכתשים וולקניים משני צידי הכביש, מכתש אלדבורג הוא הגדול והיפה ביותר. לפני הכניסה לרייקיאוויק בעיירה מוספלסבאייר נעלה על הכביש לכיוון הפארק הלאומי ת’ינגווטליר. זהו מקום ייחודי מבחינה גיאולוגית. פלא טבע של ממש. הסדקים והחריצים בקרקע של האזור הם עדות חיה לתנועתו של קרום כדור הארץ. תינגווטליר הוא גם אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר באיסלנד, זהו מקום מושבו של האלטנגי הפרלמנט הראשון בעולם. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אולאפסוויקפארק סנייפלסיוקולמכתש אלדבורגת’ינגווטליר.

פעילות אופציונלית: ביקור במערת לבה – מוזיאון הכרישים.

לינה: אזור לוייגארוואטן.

יום 9. גייזר – מפל גולפוס – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה.

נמשיך לאזור פארק הגייזרים. נטייל ברגל באזור הגייזר המפורסם, ונצפה בסילון הקיטור המתפרץ לשמים כל כמה דקות. יש לזכור כי טמפרטורת המים היא קרובה לרתיחה, אין להתקרב יותר מדי. מרכז המבקרים בגייזר מציע מסעדה, מלון, בריכה, חנות מזכרות, מזנון ותחנת דלק. מגייזר נסיעה קצרה עד למפל גולפוס (מפל הזהב), אחד המפלים היפים באיסלנד, המפל מקבל את מימיו והפשרת קרחון לנגיוקול. מגולפוס נשוב חזרה ונמשיך הלאה מגייזר למפל פאקסי, המוסתר במרחק קצר מן הכביש בצד שמאל, זהו אחד מפינות החמד של איסלנד. באזור המפל ניתן במהלך הקיץ אפשר לצאת לרפטינג על נהר (Hvítá). בהמשך מגיעים למכתש קריד, לוע וולקני צעיר יחסית עם אגם בעל מימי טורקיז בראשו. נמשיך לכביש הטבעת וניסע לכיוון קוורגרדי (Hveragerði), עיירה קטנה ובה מעיינות חמים המשמשים לחימום חממות לגידול פרחים וירקות. במהלך רעידת אדמה גדולה בחודש מאי 2008, נפערו בקוורגרדי מעיינות חמים חדשים ובורות עם בוץ מבעבע, ניתן לסייר באזור הבורות. נחצה את רמת (Hellisheiði) שבו יש קידוחים רבים להפקת חשמל ממקורות גיאותרמיים. נסיים את הטיול המעגלי ונחזור לרייקיאוויק. לקראת סוף היום נמשיך לחצי האי רייקאנס (Reykjanes) שם נמצאת הלגונה הכחולה. הספא של הלגונה הכחולה נחשב לאחד הטובים בעולם והמיקום המיוחד של הלגונה בנוף הירחי סביב קנה לה פרסום עולמי. הביקור בלגונה הכחולה הוא סיום נהדר לחוויה באיסלנד.

האתרים המרכזיים של היום: גייזרמפל גולפוספלודירקוורגרדי – הלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

לינה: אזור רייקיאוויק – קפלאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

רב מכר! מקיף איסלנד כולל חצי האי סנייפלסנס הוא מסלול טיול קלאסי סביב איסלנד ואחד הטיולים הפופולרים. הטיול מבצע הקפה מלאה של איסלנד בכביש הטבעת כולל בי...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 9 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה עם שירותים צמודים - Comfort
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1722€1676€1522€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1749€1690€1536€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1787€1677€1555€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1873€1710€1598€
טויוטה אוונסיס (אוטו')

1906€1788€1614€
טויוטה אוונסיס סטיישן (ידני / אוטו')

1987€1830€1655€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1995€1840€1670€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

2149€1990€1736€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2332€2115€1822€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2440€2275€1882€
לינה עם שירותים משותפים - Budget
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1485€1368€1282€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1512€1444€1296€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1550€1481€1315€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1636€1535€1358€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1668€1575€1375€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1725€1565€1396€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1733€1572€1406€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1911€1690€1496€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2085€1810€1582€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2208€1970€1644€

* המחירים הרשומים מעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודש מאי ובין ה-16-30 לספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

טיול סביב איסלנד כולל סנייפלסנס

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי לינה

רב מכר! מקיף איסלנד כולל חצי האי סנייפלסנס הוא מסלול טיול קלאסי סביב איסלנד ואחד הטיולים הפופולרים. הטיול מבצע הקפה מלאה של איסלנד בכביש הטבעת כולל ביקור בכל האתרים המרכזים כמו פארק סקאפטפל, אגם מיוואטן, מפל דטיפוס ועוד. יום אחד בטיול מוקדש לביקור בנופים הפראיים של חצי האי סנייפלסנס במערב איסלנד, אזור הנמצא מחוץ לכביש הטבעת.

אורך המסלול: 1990 ק”מ בקירוב

הצג מסלול על מפה

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, מומלץ לצאת לטיול רגלי במרכז העיר רייקיאוויק. רייקיאוויק שנבחרה פעמים מספר ל”עיר הירוקה” בעולם היא עיר פסטורלית ונקייה עם חיי לילה תוססים. בעיר יש כמה אתרים מעניינים כמו בניין הפנינה המונח על דודי ענק של מים חמים, בראש המבנה יש מסעדה מסתובבת המציעה נוף פנורמי מרהיב, הקתדרלה הראשית במרכז העיר ואגם טיורן עם מיני הברבורים והברווזים המשתלבים על רקע העיר.

האתרים המרכזיים של היום: נמל גרנדיאגם טיורןקתדרלת הטלגרימס – גראוטה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. החוף הדרומי – מפל סקוגפוס – צוק דירהוליי – ויק.

יוצאים מרייקיאוויק דרומה לכיוון העיירה סלפוס. בדרך חוצים רמת Hellisheiði השוקקת בפעילות גיאותרמית ושלאורכה ניתן לראות את תימרות הקיטור עולים מבטן האדמה. מגיעים לכפר המקסים קווארגרדי. בפאתי העיר יש אתר בורות של בוץ רותח שנפער ברעידת האדמה החזקה שזיעזעה את איסלנד ב-2008. ממשיכים לאורך החוף הדרומי, עוצרים במפל סליאלנדספוס בו ניתן להגיע אל מאחורי המפל בקיץ, בהחלט חוויה יחודית. קצת מזרחה משם נמצא מפל סקוגאפוס המרשים, הקרחונים אייפיאטלאיוקול ומירדאלסיוקול מתנשאים מעל. נעשה עיקוף קצר מהכביש הראשי לכיוון קרחון Sólheimajökull (עביר רק בחודשי הקיץ) לפני שנמשיך לצוק דירהוליי הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בינהם תוכוני הים “פאפינים”. נשקיף על צוקי Reynisdrangar עם החוף המרהיב ותצורות הסלעים המרשימות. נמשיך לעיירה ויק ללינה. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל אורידאפוסקוורגרדימפל סליאלאנדפוסמפל סקוגפוסחוף הלבה שחור רייניספיארהדירהוליי.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: אזור ויק.

יום 3. פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

ממשיכים מזרחה, חולפים על פני מירדאלסאנדור אזור סחף ענק שנוצר מהצפות של קרחון מירדאלס, ואלדראון שדה הלבה הגדול ביותר בעולם. מגיעים לכפר ההיסטורי (בעל השם הבלתי אפשרי) קירקיובאיירקלאוסטר שמוכנה בקיצור “קלאוסטר”. נעצור ב Kirkjugólfið (ריצפת עשוייה ממשושי בזלת טבעיים), רק כמה דקות הליכה מהכביש. נמשיך על פני קטע של מדבר חולי שחור שהתהווה על ידי נהרות קרחוניים זועפים שמגיעים לפארק סקפטאפל. היופי הטבעי של פארק סקפטאפל הוא תוצאה של תנאי מזג אויר נוחים והאינטראקציה של קרח ואש. מתנשא מעל סקפטאפל נראה את קרחון וואטניוקול העצום, הקרחון הגדול באירופה, מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. בפארק יש הרבה מסלולי הליכה מעניינים. מסלול הליכה מעניין לוקח אותנו עד ל”מפל השחור” אחד המפלים הציוריים באיסלנד, המפורסם בשל עמודות הבזלת המקיפות אותו. נמשיך בדרכינו ליוקולסארלון הלגונה הקרחונית המפורסמת שהופיעה בסצנות של סרטים רבים בינהם ג’יימס בונד. קרחונים ענקיים שנשברו מקרחון Breiðamerkurjökull צפים ובוהקים בשלל צבעים במימיה העמוקים של הלגונה, לעתים קרובות ניתן להבחין במקום בכלבי ים. חוויה מיוחדת היא שייט בין הקרחונים בלגונה (זמין רק בקיץ). מכאן, ממשיכים מזרחה לכיוון העיירה הופן ללינת הלילה. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קירקיובאיירקלאוסטרפיאדרארגליופורפארק סקאפטאפלהלגונה הקרחונית.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 4. הופן – הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר.

העיירה הופן משמשת כשער לפיורדים המזרחיים. נמשיך על כביש הטבעת דרך מנהרת (Almannaskard) שם ישנה עמדת תצפית פנורמית על הנוף סביב. העיירה הראשונה בפיורדים המזרחיים היא דיופיווגור (Djupivogur), זו עיירת דייגים אותנטית שם נוכל לעצור ולרדת לכיוון הנמל, מול דיופיווגור נמצא האי פאפיי (Papey) הידוע כאי הפאפינים. נמשיך בנסיעה לאורך הפיורדים הפראיים, ההרים התלולים מגיעים עד לקו המים. כיום ישנם בפיורדים מספר כפרי דייגים בעלי היסטוריה עשירה. הכפר פסקרודספיורדור (Faskrúdsfjordur) בו התיישבו דייגים צרפתים במאה התשע עשרה שומר עד היום על צביון צרפתי ושונה משאר הכפרים. אגילסטדיר (Egilsstaðir) היא העיירה המרכזית במזרח איסלנד וממזרח לה נמצא פיורד סיידיספיורדור (Seyðisfjörður), שם נמצא מה שנחשב לדעת רבים הכפר היפה באיסלנד הנושא את אותו שם. הנוף מהדרך במעבר ההרים (Fjarðarheiði) למרגלות הפיורד עוצר נשימה. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הר וסטרהורןדיופיוגורפסקרודספיורדור – סיידיספיורדור.

פעילות אופציונלית: ביקור במוזיאון המינרלים של פטרה.

<לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 5. מפל דטיפוס – מכתשים מדומים ותופעות טבע באגם מיוואטן.

את היום נקדיש לאחד המקומות הקסומים באיסלנד. אזור גיאורפי קטן יחסית סביב אגם אחד בו מרוכזים אתרים רבים ומרתקים שבינהם מפרידה נסיעה קצרה. אגם מייוואטן הוא מקום ביקור חובה בכל טיול באיסלנד. שורות של “מכתשים מדומים” בחלקו הדרומי של האגם נוצרו כמו בועות לחץ מהתקופה שהאגם נוצר. מכתשים אלו יחד עם מכתשים וולקנים גדולים נוספים באזור מקנים למקום הרגשה של טיול בפלנטה אחרת. במערב האגם ישנו בקע תת קרקעי ארוך הנקרא גריוטגיאה (Grjótagjá), ניתן לרדת פנימה ולראות תופעת טבע זו. המים החמים הם עדות לפעילות התרמית הרבה באזור. אתר ליירניוקור (Leirhnjúkur) בחלקו הצפוני של האגם מאופיין בשלל ריחות של גופרית וצבעי מינרלים עזים. התפרצות הר געש קרפלה (Krafla) הפכה את המקום למעין “גהנום ארצי” בו ניתן להלך בין תמרות עשן ולבה שחורה על שבילי עץ מסודרים. בתחתת הכח הסמוכה ניתן לראות כיצד רותמים האיסלנדים בטכנולוגיה יחודית שהם פיתחו, את האנרגיה התרמית הירוקה לצרכי האדם. מומלץ לסיים את היום ברחצה נעימה במעיינות המים בצבע טורקיז שסמוכים לאגם. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוסאגם מיוואטן.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן .

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק.

יום 6. צפון איסלנד – מפל גודפוס – אקוריירי – חבל סקגפיורדור.

נמשיך צפונה לכיוון העיירה הוסאוויק, הידועה כבירה העולמית לצפייה בלוויתנים. הוסאוויק היתה העיירה הראשונה באיסלנד שהציעה הפלגות לצפייה בלווייתנים. במקום נמצא מוזיאון הלוויתנים בו בין היתר מוצג שלד שלם של לוויתן. מומלץ להצטרף לאחת ההפלגות שיוצאות מנמל הוסאוויק לצפות ביצורים המדהימים והעדינים האלה בעולמם הטבעי. אחר הצהריים ניסע לכיוון אקוריירי בירת צפון איסלנד והעיר השניה בגודלה במדינה. לפני שנגיע לאקוריירי נעצור ליד מפל גודאפוס המרשים. העיר אקוריירי, הממוקמת בפיורד אייפיורדור היא מרכז סחר, שירותים, חינוך, תרבות ותעשייה החשוב ביותר באיסלנד לאחר רייקיאוויק. אחד ההיבטים המדהימים ביותר של אקוריירי הוא האקלים החם שלה. למרות שהעיר נמצאת רק 60 קילומטרים דרומית לחוג הקוטב הארקטי, יש בה את מזג האוויר הטוב ביותר במדינה. כדאי לבקר בגן הבוטני ובכמה מהמוזיאונים הרבים וגלריות האמנות. נמשיך בטיול מעגלי דרך העמקים Eyjafjörður עד למחוז סקגפיורדור, הנודע בשל ענף גידול הסוסים הנפוץ בו. הסוס האיסלנדי ,הוא חיה מרשימה במיוחד, הוא אמנם לא גבוה במיוחד, אך יש בו חן ועוצמה מיוחדת המשתלבת בצורה יוצאת דופן עם הטבע מסביב. מרחק נסיעה מוערך: 260 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויקמפל גודאפוסאקוריירי.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

לינה: אזור סאודרקראוקור.

יום 7. חצי האי וטסנס – חצי האי סנייפלסנס – סטיקיסהולמור.

לאחר נסיעה דרך האזורים החקלאיים הפוריים של סקגפיורדור ניסע לאורך החוף הצפוני של חצי האי סנייפלסנס בואכה העיירה המקסימה סטיקיסהולמור. הטיול ממשיך מערבה. בצד הדרך נבקר ב Vatnsdalshólar, זהו אתר גבעות מגוון הנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. בהמשך הדרך ניתן לעשות עיקוף דרך חצי האי וסטנס לצפייה במושבות כלבי הים. מלבד כלבי ים בחצי האי וטסנס יש שני אתרים עיקריים: בורגרוירקי (Borgarvirki), “שסתום וולקני” (Volcanic plug). בגובה של 177 מטר, הוא שולט על סביבתו ונראה כמו מבצר עשוי סלע והסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. נמשיך דרום-מערב בחציית הרמה Holtavörðuheiði על כביש 1 בדרכינו לבורגנס. נעצור לביקור במכתש Grábrók המתנשא מעל, הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. נמשיך לעיירה המקסימה סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) כדאי לעלות על גרם המדרגות על האי בנמל סטיקיסהולמור למגדלור ולתצפת על המפרץ היפה עטור האיים. מרחק נסיעה מוערך: 340 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס – מכתש גראברוק – מפל גלאניסטיקיסהולמור.

פעילות אופציונלית: רכיבה על סוסים – שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור גרונדרפיורדור.

יום 8. פארק סנייפלסיוקול – אלדבורג – פארק ת’ינגווטליר (אונסק”ו).

נבלה את היום בטיול לגילוי נפלאות הטבע של חצי האי סנייפלסנס, המחלק את החוף המערבי של איסלנד לשני מפרצים גדולים. נמשיך מערבה לכיוון הקצה של חצי האי. נעבור בכפרי הדייגים קטנים. הרבה תופעות גיאולוגיות מעניינות ואתרים היסטוריים ניתן לראות בפארק הלאומי סנייפלסיוקול. נעצור בחוף האבנים השחורות ונעשה הליכה קצרה לאורך השביל המסומן. ניסע סביב מרגלות הר הגעש סנייפלסיוקול ונראה את בוהק הקרחון הנמצא בראשו. הר געש סנייפלסיוקול זכה לפירסום עולמי, כאשר שימש כשער למסע למרכז כדור הארץ בספר של “מסע אל בטן האדמה” מאת הסופר הצרפתי הנודע, ז’ול ורן. נמשיך לכפרים הציוריים ארנראסטפי והטנר במקום חוף מקסים ותצורות סלעים מיוחדות במינם. לעיתים קרובות ניתן לצפות במושבות כלבי ים במים או על החוף בחוות Ytri Tunga, רק כמה מאות מטרים נסיעה מהכביש הראשי. נסיים את הביקור בחצי האי סנייפלסנס ונמשיך דרומה לעבר הישוב בורגנס. בדרך נבחין במספר מכתשים וולקניים משני צידי הכביש, מכתש אלדבורג הוא הגדול והיפה ביותר. לפני הכניסה לרייקיאוויק בעיירה מוספלסבאייר נעלה על הכביש לכיוון הפארק הלאומי ת’ינגווטליר. זהו מקום ייחודי מבחינה גיאולוגית. פלא טבע של ממש. הסדקים והחריצים בקרקע של האזור הם עדות חיה לתנועתו של קרום כדור הארץ. תינגווטליר הוא גם אחד האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר באיסלנד, זהו מקום מושבו של האלטנגי הפרלמנט הראשון בעולם. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אולאפסוויקפארק סנייפלסיוקולמכתש אלדבורגת’ינגווטליר.

פעילות אופציונלית: ביקור במערת לבה – מוזיאון הכרישים.

לינה: אזור לוייגארוואטן.

יום 9. גייזר – מפל גולפוס – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה.

נמשיך לאזור פארק הגייזרים. נטייל ברגל באזור הגייזר המפורסם, ונצפה בסילון הקיטור המתפרץ לשמים כל כמה דקות. יש לזכור כי טמפרטורת המים היא קרובה לרתיחה, אין להתקרב יותר מדי. מרכז המבקרים בגייזר מציע מסעדה, מלון, בריכה, חנות מזכרות, מזנון ותחנת דלק. מגייזר נסיעה קצרה עד למפל גולפוס (מפל הזהב), אחד המפלים היפים באיסלנד, המפל מקבל את מימיו והפשרת קרחון לנגיוקול. מגולפוס נשוב חזרה ונמשיך הלאה מגייזר למפל פאקסי, המוסתר במרחק קצר מן הכביש בצד שמאל, זהו אחד מפינות החמד של איסלנד. באזור המפל ניתן במהלך הקיץ אפשר לצאת לרפטינג על נהר (Hvítá). בהמשך מגיעים למכתש קריד, לוע וולקני צעיר יחסית עם אגם בעל מימי טורקיז בראשו. נמשיך לכביש הטבעת וניסע לכיוון קוורגרדי (Hveragerði), עיירה קטנה ובה מעיינות חמים המשמשים לחימום חממות לגידול פרחים וירקות. במהלך רעידת אדמה גדולה בחודש מאי 2008, נפערו בקוורגרדי מעיינות חמים חדשים ובורות עם בוץ מבעבע, ניתן לסייר באזור הבורות. נחצה את רמת (Hellisheiði) שבו יש קידוחים רבים להפקת חשמל ממקורות גיאותרמיים. נסיים את הטיול המעגלי ונחזור לרייקיאוויק. לקראת סוף היום נמשיך לחצי האי רייקאנס (Reykjanes) שם נמצאת הלגונה הכחולה. הספא של הלגונה הכחולה נחשב לאחד הטובים בעולם והמיקום המיוחד של הלגונה בנוף הירחי סביב קנה לה פרסום עולמי. הביקור בלגונה הכחולה הוא סיום נהדר לחוויה באיסלנד.

האתרים המרכזיים של היום: גייזרמפל גולפוספלודירקוורגרדי – הלגונה הכחולה.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה .

לינה: אזור רייקיאוויק – קפלאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com