טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

וסטרהורן – Vestrahorn

כעשר דקות נסיעה מזרחית לעיירה הופן (Höfn), נמצאת פנייה חבויה לדרך עפר קצרה לעבר אחד ההרים הכי פוטוגניים באיסלנד, הר וסטרהורן (Vestahorn). ההר מתנשא לגובה של 454 מטר בלבד, אך יחודו הוא לא בגובהו אלא בחזותו המרשימה.

הר וסטרהורן
הר וסטרהורן מעוטר בשלג

הפנייה להר וסטרהורן נמצאת בדיוק לפני הכניסה למנהרת Almannaskarð שהייתה בעבר דרך עפר הררית שבנתיים נחסמה והוחלפה במנהרה שאורכה 1300 מטרים. בקצה המזרחי של המנהרה ניתן לעלות לנקודת תצפית יפה ומשולטת לחוויה ויזואלית פנורמית מרהיבה.

אחד ההרים המצולמים באיסלנד

המקום נחשב לגן עדן לצלמים בשל השילוב במיוחד דיונות הלבה השחורות הצובעות את החוף, ללא הרף מעוצבות ומשתנות על ידי כוחות המים והרוח. בעת הגאות ניתן לקבל השתקפות מלאה ומושלמת של ההר המים. מטיילים ברי מזל זוכים גם לראות כלבי ים על החוף. בתקופת החורף, זהו אחד המקומות המיוחדים באיסלנד לצילום את אורות הצפון.

הזוהר הצפוני מעל וסטרהורן
הזוהר הצפוני מעל וסטרהורן

בקצה הדרך לחוף Stokksnes ממנו משתקף ההר נמצאת תחנת ראדר של משמר החופים של איסלנד יחד עם מגדלור מרשים. שימו לב שהאזור כולו הוא בבעלות פרטית של חוואי מקומות ודמי כניסה נגבים מהמבקרים. במקום יש שירותים וקפטריה ותחנת מידע מקומית על אתרים בסביבה.

כפר הויקינגים

ציידי לוקיישנים של חברות הפקה הוליוודיות שמו לב למקום המיוחד ולפני כמה שנים בנו סמוך לביתו של החוואי כפר ויקינגים לצורך צילומים. גישה אל הכפר היא רגלית, בערך ק”מ צעידה קלה לכל כיוון. הביקור בכפר הויקינגי כלולה במחיר הכניסה לאזור.

כפר ויקינגי
הכניסה לכפר הויקינגים

הר אייסטריהורן (Eystrahorn)

מזרחית לוסטרהורן נמצא הר אייסטריהורן (Eystrahorn), ההר מרשים באותה מידה כמו וסטרהורן, אך מסיבה כלשהי זוכה לפחות תשומת לב. התצפית על ההר לא כרוכה בתשלום כלשהו. גובה ההר הוא 756 מטרים והוא מאד תלול ולא מתאים לטיפוס.

הר אייסטריהורן
פסגתו המשוננת של הר אייסטריהורן

מפת הר וסטרהורן

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.