טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הופן – Höfn

הופן (Höfn í Hornafirði) פירוש השם “נמל”, היא עיירת דיג חביבה בחלק הדרום מזרחי של איסלנד. כמו שהשם מרמז זו אכן עיירת דייגים עם נמל פעיל. את שם העיירה מבטאים, אָפּ. הופן יושבת על קצה חצי אי המוקף משלוש צידיו באוקיינוס נגיש לתנועת רכבים כל ימות השנה גם בזכות שדה התעופה המקומי המקשר את העיירה וכל אזור דרום מזרח איסלנד עם הבירה רייקיאוויק. אנשים החלו להתיישב בהופן במאה שעברה ורק בשנת 1988 העיירה קיבלה זכויות מוניציפליות כישוב מן המניין. בשנת 2004 אוכלוסיית הישוב מנתה 1780 נפשות.

העיירה הופן במזרח איסלנד

בשולי הקרחון הגדול באירופה

עם כיפת הקרח הענקית של קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull) כרקע, הופן היא אולי העיירה בעלת תפאורת הרקע המרשימה במדינה. בנוסף להיות מרכז מסחרי לסביבה, העיירה ידועה גם בחוות ובקהילה החקלאית שלה.

הופן במזרח איסלנד

בירת הלובסטרים של איסלנד

הופן מקדמת בגאון את תדמיתה כבירת הלוסטרים של איסלנד כאשר השיא התרבותי של העיירה הוא פסטיבל הלובסטר השנתי (Humarhátíð) שנערך בסוף השבוע הראשון של חודש יולי. בעיר יש כמה מסעדות מתמחות בלובטטר המקומי שהוא בעצם זן של לנגוסטין (Langoustine) ידוע גם כ’לובסטר נורבגי’.

מסעדת לובסטרים בהופן
מסעדת לובסטרים בהופן

מרכז המבקרים של פארק ואטנאיוקול

הוא מבנה בעל שתי קומות המלמד תובנות נוספות בהיסטוריה, גיאולוגיה וחיות הבר של האזור. במקום ניתן למצוא חוברות ומפות. יש גם תערוכה על הגיאולוגיה של האזור, קרחונים וחנות מזכרות קטנה. מרכז המבקרים ממוקם באזור הנמל.

האי Ósland

האי Ósland הנמצא מאחורי נמל הופן הינו אתר טבע קטן ומיוחד. הגישה אל האי אפשרית ברכב או ברגל באמצעות חיבור יבשתי מלאכותי. האזור מאד עשיר בעופות ים כמו שחפית הקוטב המקננת במקום בהמוניה במהלך הקיץ. יש מסלול הליכה קל ומסומן סביב האגם האי ולאורך החוף. משם ניתן להמשיך לצפות במודל של מערכת השמש שנבנה במקום בפרופורציות אמיתיות בקנה מידה קטן.

האי אוסלנד בהופן
מבט על הופן מהאי אוסלנד

הר וסטרהורן

על כביש הטבעת רק כמה קילומטרים מזרחית להופן, בחצי האי סטוקסנס (Stokksnes) נמצא הר וסטרהורן (Vestrahorn). אחד ההרים הכי מפורסמים ומצולמים באיסלנד. הפניה להר נמצאת על דרך עפר קצרה בדיוק לפני הכניסה למנהרת Almannaskarð. 

הר וסטרהורן
הר וסטרהורן

מפת הופן

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.