הופן – Höfn

הופן (Höfn í Hornafirði) פירוש השם "נמל", היא עיירת דיג חביבה בחלק הדרום מזרחי של איסלנד. כמו שהשם מרמז זו אכן עיירת דייגים עם נמל פעיל. את שם העיירה מבטאים, אָפּ. הופן יושבת על קצה חצי אי המוקף משלוש צדיו באוקיינוס נגיש לתנועת רכבים כל ימות השנה גם בזכות שדה התעופה המקומי המקשר את העיירה וכל אזור דרום מזרח איסלנד עם הבירה רייקיאוויק. אנשים החלו להתיישב בהופן במאה שעברה ורק בשנת 1988 העיירה קיבלה זכויות מוניציפליות כישוב מן המניין. בשנת 2004 אוכלוסיית הישוב מנתה 1780 נפשות.

לטיולים הכוללים את הופן ואתרים מרתקים אחרים במזרח איסלנד, כנסו לעמוד הטיולים לעצמאיים שלנו וצרו אתנו קשר!

העיירה הופן במזרח איסלנד
מבט על הופן מהאי אוסלנד

בשולי הקרחון הגדול באירופה

עם כיפת הקרח הענקית של קרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull) כרקע, הופן היא אולי העיירה בעלת תפאורת הרקע המרשימה במדינה. בנוסף להיות מרכז מסחרי לסביבה, העיירה ידועה גם בחוות ובקהילה החקלאית שלה.

הופן במזרח איסלנד
מזח עץ עתיק

בירת הלובסטרים של איסלנד

הופן מקדמת בגאון את תדמיתה כבירת הלובסטרים של איסלנד כאשר השיא התרבותי של העיירה הוא פסטיבל הלובסטר השנתי (Humarhátíð) שנערך בסוף השבוע הראשון של חודש יולי. בעיר יש כמה מסעדות מתמחות בלובסטר המקומי שהוא בעצם זן של לנגוסטין (Langoustine) ידוע גם כ'לובסטר נורבגי'.

מסעדת לובסטרים בהופן
מסעדת לובסטרים בהופן הנחשבת לבירת הלובסטרים של איסלנד

מרכז המבקרים של פארק ואטנאיוקול

הוא מבנה בעל שתי קומות המלמד תובנות נוספות בהיסטוריה, גיאולוגיה וחיות הבר של האזור. במקום ניתן למצוא חוברות ומפות. יש גם תערוכה על הגיאולוגיה של האזור, קרחונים וחנות מזכרות קטנה. מרכז המבקרים ממוקם באזור הנמל.

האי Ósland

האי Ósland הנמצא מאחורי נמל הופן הינו אתר טבע קטן ומיוחד. הגישה אל האי אפשרית ברכב או ברגל באמצעות חיבור יבשתי מלאכותי. האזור מאד עשיר בעופות ים כמו שחפית הקוטב המקננת במקום בהמוניה במהלך הקיץ. יש מסלול הליכה קל ומסומן סביב האגם האי ולאורך החוף. משם ניתן להמשיך לצפות במודל של מערכת השמש שנבנה במקום בפרופורציות אמתיות בקנה מידה קטן.

האי אוסלנד בהופן
האי אוסלנד

הר וסטרהורן

על כביש הטבעת רק כמה קילומטרים מזרחית להופן, בחצי האי סטוקסנס (Stokksnes) נמצא הר וסטרהורן (Vestrahorn). אחד ההרים הכי מפורסמים ומצולמים באיסלנד. הפניה להר נמצאת על דרך עפר קצרה בדיוק לפני הכניסה למנהרת Almannaskarð.

הר וסטרהורן
הר וסטרהורן