טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

וופנאפיורדור – Vopnafjörður

העיירה וופנאפיורדור (Vopnafjörður) הנמצאת 95 ק”מ צפונית לאגילסטדיר ממוקמת בקצהו של פיורד בעל אותו שם. תושבי העיירה מונים 700 נפש ומתפרנסים מדיג, חוואות ותיירות. פיורד וופנאפיורדור ידוע ביופיו וצבעו הירוק הלא אופייני לפיורדים המזרחיים של איסלנד.

וופנאפיורדור

עמק וופנאפיורדור מחולק לשלושה עמקים: Hofsdalur בדרום, Vesturárdalur במרכז Selárdalur בצפון. הנהרות הזורמים לפיורדים אלה נחשבים למוקדי דיג הסלמון הטובים במדינה. למרות מיקומה הצפוני, יחסית למקומות אחרים הנמצאים על אותו קו רוחב מזג האויר בוופנאפיורדור נחשב לטוב ביותר במזרח המדינה. הכביש המקיף את האזור מעל הצוקים מראה נוף פנורמי עוצר נשימה.

השקתפות של העיירה וופנאפיורדור

סמוך להר Hellisheiði יש את אחד הכבישים היפים באיסלנד (כביש 917), זהו דרך עפר צרה יחסית עם שיפועים תלולים וסיבובים חדים אך במזג אויר יפה ובנסיעה נינוחה צפוי לכם נוף מרהיב הנשקף מלמעלה.

לא רחוק מהעיירה נמצא המפל היפה מפל גליופורסארפוס (Gljúfursárfoss).

היסטוריה

האזור בו נמצאת כיום וופנאפיורדור יושב לראשונה בסוף המאה ה-9 לספירה על ידי וויקינגים. מקור השם וופנאפיורדור הוא באחד המתיישבים הראשונים באזור, ברנש בשם Eyvindur vopni. פירושו השם וופנאפיורדור הוא “פיורד הנשק”. כמו במקומות אחרים ברחבי איסלנד, סכסוכים בין חוואים מושלים מקומיים וראשי משפחות הביאו למקרי נקמה ורצח במאה ה-10. למי שמתעניין בהיסטוריה איסלנדית, סדר האירועים מתואר בספרי הסאגות שנתכבו במאה ה-13, במיוחד בסאגה Vopnfirðinga.

המזח של וופנאפיורדור
המזח של וופנאפיורדור

יש מעט מאד מקורות כתובים על ההיסטוריה האיסלנדית למעט ספרי הסאגות. לאחר שאיסלנד איבדה את עצמאותה בשנת 1264 לנורבגיה. ימאים שהפליגו למקום במאה ה-17 הפכו את המקום לאחד משלושת הנמלים המרכזיים של מזרח איסלנד. העיר קיבלה את צביונה המודרני בתחילת המאה ה-20 כאשר כבישים נסללו לראשונה.

פסל אונייה בנמל וופנאפיורדור

חוות בתי הדשא בוסטרפטל (Bustarfell)

הוא שורת בתי דשא בני המאה ה-19 השמורים בצורה יפה, עם חזיות ארגמן מרשימות וגגות דשא מסודרים בקפידה. אתר השימור משמש כיום כמוזיאון, בית קפה וכאולם קונצטרים לעת מצוא. מבקרים במוזיאון מובלים למסע דרך ההיסטוריה של החוות החקלאיות ושל השינוי באורח החיים החל מראשית המאה ה-18 ועד לאמצע המאה ה-20. רוב הפריטים באוסף – כולל שלי שחמט בעבודת יד וסט של נעלי תינוקות מרופדים בשיער אנוש – מיוחדים מאד ועוזרים ביצירת הרושם להבנת אורח החיים הכפרי בזמנים עברו.

בתי דשא Bustarfell

מפת וופנאפיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.