טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אגם לגרפליוט – Lagarfljót

אגם לגרפליוט (Lagarfljót) ידוע גם בשם אגם לוגורין (Lögurinn) ידוע כפנינת טבע במזרח איסלנד המשלב נופים נפלאים ופולקלור מקומי. 

אגם לגרפליוט

מאפייני האגם

אגם לגרפליוט הוא קטע מורחב ועמוק של נהר קרחוני בעל אותו שם הזורם מקרחון ואטנאיוקול צפונה לאוקיינוס הארקטי. האגם נוצר מתנועת קרחון (Ribbon lake) המוזן ע”י מי קרחונים של נהרות יוקולסה (Jökulsá) ו Fljótsdal. האגם פרוש מהקצה הדרום מערבי של העמק עד לגשר שבין אגילסטדיר והעיירה הקטנה Fellabær, שם הוא ממשיך בזרימתו לכיוון צפון מזרח כנהר. מימדיו של האגם מרשימים: אורכו 140 ק”מ, עומקו 112 מטרים ושטחו 53 קמ”ר. המקום הרחב ביותר מגיע ל-2.5 ק”מ.

המפלצת באגם

על פי אגדות מקומיות, המזכירות את אלו של אגם לוך נס בסקוטלנד, האגם הוא מרחב מחייה של נחש ענק הקרוי Lagarfljótsormurinn. הנחש מוזכר ב-1345 סיפורים וזה נחשב לסימן רע ביותר אם ראית את המפלצת מציצה מן המים. אם אינכם מאמינים באמונות התפלות ובא לכם לנסות את מזלכם בנסיון לתפוש כמה תמונות הסטוריות של המפלצת, גשו לחוף המקסים של יער Atlavík, שם תוכלו לשכור סירה, לצאת לאגם ולחזור עם כמה תמונות של נוף יפיפה.

אתרים סביב האגם

מפל הנגיפוס (המפל התלוי)

סמוך לאגם נמצא אחד המפלים היפים באיסלנד. מפל הנגיפוס או בעברית “המפל התלוי” הוא השלישי בגובהו באיסלנד (128 מטרים) הנגיפוס נראה מרשים ביותר על רקע הקיר הצבעוני ממנו הוא נופל מגובה רב.

יער הטלרומסטדור – היער הגדול באיסלנד

הגדה המזרחית של האגם מיוערת וירוקה ומלאת חיים. האזור שופע מסלולי הליכה מתפתלים ביער הגדול באיסלנד. יער הלורמסטאדור (Hallormsstaðaskógur), היער הגדול ביותר באיסלנד אולי לא מרשים במיוחד מטיילים המגיעים ממקומות מיוערים יותר אך עבור האיסלנדים הוא מקור גאווה לאור העובדה שהיער ניטע באופן מלאכותי. בעת ביקור במקום כדאי לעצור ב- Hallormsstaður תחנת הייעור הממשלתית שם גדלים 80 מיני עצים ממקומות שונים מרחבי העולם. היער מרוחק רק 26 ק”מ מאגילסטדיר (Egilsstaðir).

מפרץ אטלאוויק (Atlavík)

מפרצון קטן הממוקם על שפת הגדה המזרחית של האגם ביער הלורמסטאדור. המקום משמש כאחד ממוקדי הטיול המרכזיים ביער ומקום נמצא אתר קמפינג פופולרי טבול בחורש עצים ירוק ונוף נהדר של האגם. 

מפת אגם לגרפליוט

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.