טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אגם לגרפליוט – Lagarfljót

אגם לגרפליוט (Lagarfljót) ידוע גם כאגם לוגורין (Lögurinn) הוא הרחבה של הנהר הקרחוני בעל אותו שם שזורם מקרחון ואטנאיוקול צפונה לאוקיינוס הארקטי. אגם לגרפליוט (Lagarfljót) הוא אגם עמוק הנוצר ע”י תנועת קרחון (Ribbon lake), המוזן ע”י מי הקרחונים של נהרות יוקולסה (Jökulsá) ו Fljótsdal. האגם פרוש מהקצה הדרום מערבי של העמק עד לגשר שבין אגילסטדיר ו Fellabær, שם הוא ממשיך בזרימתו לכיוון צפון מזרח כנהר. מימדיו של האגם בהחלט מרשימים: 140 ק”מ אורכו, 112 מטר עומקו, ושטחו 53 קמ”ר. המקום הרחב ביותר מגיע ל-2.5 ק”מ.

אגם לגרפליוט

על פי אגדות מקומיות, המזכירות את אלו של אגם לוך נס בסקוטלנד, האגם הוא מרחב מחייה של נחש ענק הקרוי Lagarfljótsormurinn. הנחש מוזכר ב-1345 סיפורים וזה נחשב לסימן רע ביותר אם ראית את המפלצת מציצה מן המים. אם אינכם מאמינים באמונות התפלות ובא לכם לנסות את מזלכם בנסיון לתפוש כמה תמונות הסטוריות של המפלצת, גשו לחוף המקסים של יער Atlavík, שם תוכלו לשכור סירה, לצאת לאגם ולחזור עם כמה תמונות של נוף יפיפה.

היער הגדול באיסלנד

הגדה המזרחית של האגם עשירה בירוק מלא חיים, עם מסלולי הליכה מתפתלים להם ביער הלורמסטאדור Hallormsstaðaskógur, היער הגדול ביותר באיסלנד – עובדה די משעשעת עבור תיירים מאזורים מיוערים יותר. מעניין לעצור גם ב- Hallormsstaður תחנת הייעור הממשלתית שם גדלים 80 מיני עצים ממקומות שונים מרחבי העולם. היער מרוחק רק 26 ק”מ מאגילסטדיר (Egilsstaðir).

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.