טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פיורד מיואיפיורדור – Mjóifjörður

מיואיפיורדור (Mjóifjörður) ‘הפיורד הצר’ הוא פנינה חבויה בלב הפיורדים המזרחיים של איסלנד. זהו אחד הפיורדים המבודדים וככל הנראה היפה מבין הפיורדים של איסלנד. אורכו 18 ק”מ והוא ממוקם בין Norðfjörður וסיידיספיורדור (Seyðisfjörður). דרך עפר טובה יחסית מובילה מהכביש הראשי לתוך הפיורד המהמם אך היא סגורה בדר”כ בתקופה החורף. בתקופת החורף כאשר שלג נערם וחוסם את הדרך היבשתית, עורק החיים היחיד של תושבי הפיורד המעטים הוא בספינת Fjardaferdir המקשרת אותם עם הכפר נסקאופסטדור.

פיורד מיואיפיורדור
הדרך המתפתלת היורדת אל הפיורד

מפל Klifbrekkufossar

יש המון מה לראות במיואיפיורדור ולא בכדי הוא נחשב על ידי רבים כפיורד המרשים ביותר באיסלנד. הדרך היפה והמתפתלת מטה אל הפיורד עוצרת נשימה, הדרך עוברת דרך המפלים היפים Klifbrekkufossar הנופלים בשרשרת מגובה רב. כאשר מגיעים לקו המים ניתן להבחין בשרידי ספינה טבועה מוטלת, חלודה לצד החוף. זו ספינה אמריקאית מימי מלחמת העולם השנייה (WWII US Navy LCM).

מפל Klifbrekkufossar
מפל Klifbrekkufossar

הישוב היחיד בפיורד – Brekkuþorp

מכאן הדרך מובילה לישוב היחיד בפיורד הנקרא Brekkuþorp בו חיים מרבית תושבי הפיורד. לרבות תושבי הכפר, סה”כ 20 תושבים חיים כיום במקום ועדיין מוכנים להמשיך לחיות באורח חיים המחייב ניתוק משמעותי מהציביליזציה במשך חודשי החורף הארוכים.

Brekkuþorp
הכניסה לישוב היחיד בפיורד. בסה”כ כמה בתים, צריף ליבוש דגים ומזח קטן

שרידי ספינה בפיורד מיואיפיורדור
שרידי ספינה טבועה בפיורד מיואיפיורדור

המגדלור הישן והחדש Dalatangi

לאחר שעוברים את הכפר, ממש בקצה הפיורד, היכן שהדרך נגמרת, נמצא המגדלור המרשים Dalatangi ולידו בצמוד ניצב קטן, דינוזאור של ממש, המגדלור הראשון באיסלנד. תושבי החווה החיים צמוד למגדלור מנהלים אורח חיים די סגפני של ניתוק. הם מתפרנסים מתשלום ממשלתי עבור תחנת הראדר הניצבת בשטח החווה שבבעולתם יחד עם גידול כבשים, והרבעת כלבי קולי רועים יפיפיים. קצה הפיורד מספק נוף מרהיב של הים הפתוח יחד צוקי של קצוות הפיורדים משני עברי הפיורד מצפון ומדרום.

מגדלור Dalatangi
המגדלורים של Dalatangi

מפת פיורד מיואיפיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.