טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פלודיר – Flúðir

פלודיר או פלוד’יר (Flúðir) היא עיירה קטנה (400 תושבים), הנמצאת בערך 25 דקות נסיעה מכביש הטבעת, לא רחוק מאתרים מפורסמים כמו מפל גולפוס וגייזר. אזור פלודיר נחשב ליפה ופורה במיוחד. מרכז הכפר נחצה על ידי נהר Litla-Laxá, האהוד על ידי דייגי הסלמון. מעלה העיירה עומד הר Miðfell קטן יחסית אך מרשים שנותן לעיירה תפאורת רקע מרשימה. חובבי הייקינג יצאו שביל הליכה יפה לראש ההר אשר בראשו נמצא אגם. הנוף מלמעלה על הסביבה שובה לב.

פלודיר מראש הר Miðfell
פלודיר מראש הר Miðfell

מקורות התעסוקה העיקריים של פלודיר הם תעשייה, שירותים ותיירות שצומחת באזור. חום הפעילות הגיאותרמית סביב העיירה תורם רבות להצלחת ענפי חקלאות שונים המשגשגים במקום כמו: בית גידול הפטריות הגדול באיסלנד הנמצא בתחומי העיירה. אזור הכפר פופולרי מאד בקרב איסלנדים אשר בונים את בתי הקיץ שלהם במקום. בפלוד’יר יש סופר-מרקט, מסעדה, בריכת שחייה ושדה תעופה קטן.

סיקרט לאגון (Secret Lagoon) – בתחומי הכפר נמצא בריכה גיאותרמית נהדרת. טמפ’ המים בלאגונה טבעית זו אידיאלית לרחצה (38-40 מעלות). הלגונה פתוחה כל ימות השנה. למידע נוסף – לחיצה כאן.

הלגונה הסודית

יש מספר אתרים היסטורים בקרבת פלודיר, החשוב בהם הוא Hruni – חווה, בית כומר וכנסיה. מספר דמויות היסטוריות קשורות ל Hruni, אך המקום ידוע בעיקר בזכות המעשייה על השטן הגורר את כל הכנסיה ובאיה לשאול, לאחר שאנשים חגגו את בוא השנה החדשה בריקודים ובשתייה בלהיטות יתר.

בריכה גיאורתמית בפלודיר

סמוך לכנסיה ב Hruni בהמשך שביל העפר יש מעיין גיאורתמי חם.

מפת פלודיר

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.