טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

דראנגסנס – Drangsnes

דראנגסנס (Drangsnes) כפר דייגים קטן בחלקו המערבי של הפיורדים המערביים של איסלנד. בסך הכל 70 תושבים מתגוררים במקום. הכפר יושב בפתחו של פיורד Steingrímsfjörður לא רחוק מהעיירה הולמאוויק (Hólmavík). דראנגסנס קיבל את שמו מסלע גבוה ומפורסם בשם קרלינג (Kerling) שעל פי הפולקלור המקומי מייצג את אחת משלושת נשות הטרול שניסו להפריד הפיורדים המערביים משאר איסלנד.

דראנגסנס

שיט לאי גרימסיי

לדראנגסנס יש נמל טבעי טוב, מול הכפר נמצא האי גרימסיי (Grímsey), יש באיסלנד איים נוספים אחרים בעלי אותו שם ולכן לא להתבלבל עם האי גרימסיי בצפון איסלנד המפורסם יותר. בין האי גרימסיי הנמצא סמוך לדראנגסנס לכפר מפריד 10 דקות של שיט קצר. האי הוא מקום נהדר לצפות במיני ציפורים כמו פאפינים ואף ניסיון לגידול של שועלי קוטב. למידע נוסף לחיצה כאן.

ג’אקוזי על קו המים

אולי הדבר שהכפר דראנגסנס פורסם בו ביותר הוא הבריכה הגיאותרמית המצויינת שלו יחד עם שלושה ג’אקוזים נהדרים הממוקמים על קו החוף. קל מאד לאתר את הבריכות ויש בצמוד מלתחות. זהו מקום מצויין לעשות אתנחתא לטבול במים החמים ולהנות ברוגע מהנוף המשגע הנשקף ממול. דרנגסנס הוא שער הכניסה לאזור הפראי והמרתק של חבל סטרנדיר (Strandir), דרך עפר מובילה מהכפר לאחד מחבלי הארץ המרתקים ביותר של איסלנד והכי פחות מתויירים. בריכת קרוסנס המפורסמת (Krossnes) והכפר הנטוש דיופאוויק (Djúpavík) נמצאים באותו חבל ארץ נידח.

ג'אקוזי תרמי בדראנגסנס

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.