טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אגם טיורן – Tjörnin

אגם טיורן (Tjörnin באיסלנדית פירושו “אגם”) במרכז העיר רייקיאוויק הוא אתר שבהחלט ראוי לבקר בו בעת ביקור בעיר. האגם קטן יחסית לאגמים אחרים באיסלנד, אך בשל מיקומו הוא אחד המפורסמים בהם. האגם ממוקם בליבה של רייקיאוויק ומהווה פינה נעימה ביותר להליכה ולטיול. ציפורים רבות חיות סביב האגם ורבים מקרב תושבי העיר באים לטייל ולבלות סביבו, זה בייחוד מקובל אצל הדור הצעיר, שבאים עם הוריהם עם פירורי לחם כדי להאכיל את הברווזים. האגם מושך אליו עשרות מיני עופות, ברבורים, אווזים ושחפיות קוטב המקננות פה, בהוסיפם לאגם יופי ופופולריות כמקום בילוי משפחתי.

בחורף האגם קופא בדר”כ ואנשים מגיעים הנה כדי להחליק ולשחק הוקי קרח. באותה תקופה מוזרמים מים גיאותרמים לאחת מפינות האגם כדי להגן מקפיאה לטובת העופות שוכני המקום.

אגם טיורן רייקיאוויק

אתרים באזור האגם

סביב האגם יש מבנים מעניינים רבים, כמו כנסיית פריקירקיאן (Fríkirkjan) ובית העיירה של רייקיאוויק. הנחל הזורם מאגם טיורנין אל הנמל היה גלוי בראשיתו, אך כעת הוא חבוי מתחת לבית העיירה. גשרון קטן מוביל מהאגם על בית העיירה המשכן בתוכו את ראש העיר וצמרת פקידי העיר. בתוך המבנה מומלץ לצפות במפת התבליט התלת מימדית של איסלנד.

האלתינגי בניין הפרלמנט של איסלנד
אחד האתרים החשובים באזור האגם הוא בניין ה”אלתינגי” – הפרלמנט של איסלנד. האגם נמצא במרחק של כמה עשרות מטרים מאחורי הבניין.

הגלריה הלאומית של איסלנד – הוקמה בשנת 1884 בקופנהגן, והיא מכילה יצירות אומנות שנתרמו בעיקר על ידי אמנים דנים. המוזיאון נשאר מוסד עצמאי עד 1916, שנה שבה החליט האלט’ינגי (הפרלמנט האיסלנד) להפוך אותו למחלקה ב’מוזיאון המורשת הלאומית’. ב-1987 הועבר האוסף למיקומו הנוכחי.

הפארק היחיד במרכז רייקיאוויק (Hljómskálagardurinn) גם הוא נמצא ליד אגם טיורן.

פארק Hljómskálagardurinn שפירושו “הבית המוזיקלי בפארק”, הוא מקום פופולרי לקונצרטים והופעות תחת כיפת השמיים.

למי שמבקר ברייקיאוויק, מומלץ לכלול את אגם טיורן ברשימת האתרים שכדאי לבקר בהם. המקום יפה בקיץ ובחורף כאחד.

מיקום אגם טיורן בלב רייקיאוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.