טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בית עיריית רייקיאוויק

בית עיריית רייקיאוויק (Ráðhús) נחנך אמנם בשנת 1992, אך הדיונים אם יש או אין לבנות בניין עיירה בעיר החלו כבר ב-1799. המבנה המודרני האפור, מרוכך בקירות עטויי צמחייה ומוקף מים. הוא התוצאה של תחרות אדריכלית בינלאומיות שבה ניצח ‘סטודיו גרנדה’.

בית העירייה של רייקיאוויק
בית העיירה של רייקיאוויק במרכז התמונה על רקע האגם

מוטיב המים ממלא תפקיד חשוב בארכיטקטורה של בניין העירייה של רייקיאוויק. הוא מקיף את הבניין, זורם תחתיו, מתיישב על חלק משטח הגג וזורם בקיר הכניסה. מבנה בית העירייה עשוי מבטון והודגש כי הבטון בקירות החיצוניים שומרים על אותו גוון בלייה ורטיבות. חומר הגלם שממנו נבנה הבניין הוא מלט בצבע לבן, חול מדנמרק והמילוי מאבני בזלת מאיסלנד. חמש עשרה העמודים המקיפים את הבניין, העולים מן המים בצד הדרומי של הבניין ונושאים גג מעוקל, תואמים את מספר הנבחרים במועצת העיר.

עיריית רייקיאוויק

אגם טיורן (Tjörnin) שבלב מרכז העיר נחשב כמקום הולם לבניין העיירה שיסמל את מעמדה של העיר כבירת איסלנד. בית העיירה הוא מקום משכנם של ראש העיר ופקידי העיירה. בתוך המבנה מומלץ לצפות במפת התבליט התלת מימדית של איסלנד.

אנדרטת “הפקיד הלא נודע”

לפני גשר הכניסה מעל האגם בכניסה לבניין העיירה מוצב פסל מעניין בשם “הפקיד הלא נודע”. זוהי הבעת תודה והערכה לכל הפקידים ועובדי העירייה חסרי הפנים והשם שעושים מלאכתם נאמנה במילוי תפקידם לרווחת התושבים כולם.

פסל הפקיד הלא נודע רייקיאוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.