טלפון: 054-8023945

מפת המסלול:

מפת המסלול

צרו איתנו קשר:

  • מסלול
  • מה כלול
  • מחירים
  • תאריכי יציאה

ברוכים הבאים ל”שגרירות הירחית על כדור הארץ”! הצטרפו לטיול מאורגן בינלאומי לשוחרי טבע ונופים מרהיבים. הטיול “ההיקפי המושלם” עובר באטרקציות הרבות באי ולוקח אותנו אל פלאי הטבע, הנופים המרשימים והאופי המיוחד של איסלנד במסלול אחד. הטיול מבוסס על כביש הטבעת המקיף את האי הטיול קלאסי המשלב את נופיה המרהיבים של איסלנד עם תרבות ויקינגית וטבע בתולי.

המטיילים שלנו מאד נהנים מטיולים בינלאומיים ולא פעם המפגש החברתי הוא בונוס אמיתי לטיול כולו!

יום 1. נחיתה – העברה בשאטל משדה התעופה לרייקיאוויק.

רייקיאוויק

יום ההגעה לאיסלנד. ניתן לנחות באיסלנד בכל שעה. הלילה ראשון כלול במחיר. את שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי במרכז העיר רייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית ביותר בעולם. מרכז העיר התוסס עם שלל החנויות היפות ובתי הקפה, אזור אגם והכיכר המרכזית אידיאליים לטיול הליכה רגלי. כדאי לצאת לטיול רגלי במרכז העיר, דף מידע על האתרים המענינים ברייקיאוויק יוענק לכל המטיילים.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

העברה משדה התעופה לרייקיאוויק: הזמנת פלייבאס משדה התעופה לרייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. גייזר – מפל גולפוס – מפל סקוגפוס – שמורת דירהוליי – ויק.

פאפין

לאחר ארוחת הבוקר פגישה של הקבוצה עם המדריך בלובי המלון. נתחיל את היום עם סיור קצר בעיר הבירה, רייקיאוויק. מרייקיאוויק נמשיך דרך הכפר קוורגרדי לכיוון מפל גולפוס, הידוע כ-“מפל הזהב”. סמוך למפל נמצא אזור שופע מעיינות החמים,  זהו פארק הגייזרים שם נמצא סטרוקור, הגייזר המפורסם שמתפרץ בעוצמה כל כמה דקות. נמשיך לאורך החוף הדרומי ולא נפסיק להתפעל ממפלים המרשימים – מפל סקוגפוס הכביר ומפל סליאלאנדפוס בו ניתן לצעוד מאחורי המפל. נמשיך לשמורת הטבע דירהוליי*, הקצה הדרומי ביותר באיסלנד ומשם לכפר ויק.

האתרים המרכזים של היום: מפל הזהבגייזר – מפל סלייאלנדספוס – מפל סקוגפוסצוק דירהוליי .

לינה וארוחת ערב: אזור ויק.

* שמורת דירהוליי סגורה למבקרים בעונת הקינון באביב, באמצע מאי עד ה-25 ליוני.

יום 3. ויק – פארק לאומי סקאפטפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

מפל סווארטיפוס

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בדרכינו ונחצה את אלדרהון, אחד משדות הלבה הגדולים ביותר שאי פעם זרמו על פני כדור הארץ, לאחר מכן נגיע לכפר קיריובאיירקלאוסטר, שם נמצא מנזר קתולי מהמאה ה – 12. במקום גם נמצאת רצפת פסיפס טבעית עשויה אבני בזלת משושים שנראים כמו אריחי רצפת כנסייה. הטיול ממשיך לאורך חולות Skeiðarársandur עד לפארק הלאומי סקאפטאפל. נמשיך ללגונת הקרחונים הנדירה ביופיה כאשר כל זה מלווה בנופים המרהיבים של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה המלווה אותנו לאורך הדרך.

האתרים המרכזים של היוםפארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – קרחון ואטנאיוקול.

לינה: אזור הופן.

יום 4. הופן – הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר.

הפיורדים המזרחיים

נמשיך מהעיירה הופן דרך Almannaskarð, נעצור להתפעל מהנוף המרהיב הנשקף אל החוף. בהמשך נראה את ההרים היפים של הפיורדים המזרחיים מתנשאים מעלה וצוללים אנכית אל הים. אזור הפיורדים המזרחיים הם מעתיקים באיסלנד מבחינה גיאולוגית, ההרים קיבלו את צורת היחודית כתוצאה משחיקת קרחונים. בדרכינו בפיורדים השלווים נפגוש בכמה כפרי דייגים טיפוסים כמו ריידרפיורדור ופאסקרודספיורדור ונראה את אורח החיים של התושבים באזור המבודדים ביותר של איסלנד.  נבקר במוזיאון האבנים והמינרלים הנודע של פטרה.

האתרים המרכזים של היום: הפיורדים המזרחייםריידרפיורדורפאסקרודספיורדור.

פעילות כלולה: ביקור באוסף היחודי של האבנים והמינרלים במוזיאון של פטרה.

לינה וארוחת ערב: אזור אגילסטדיר.

יום 5. מפל דטיפוס – הנוף הירחי של אגם מיוואטן.

מפל דטיפוס

נטייל במרחבים השוממים של הרמה המדברית של איסלנד Möðrudalsöræfi, בדרכינו לאזור אגם מיוואטן. בדרך נעשה עצירה במפל דטיפוס – המפל החזק באירופה. נעבור במעבר ההררי Námaskarð שם נראה בריכות רותחות של בוץ מבעבע בצבעים מרהיבים. נגלה את היופי הטבעי של האזור אגם מיוואטן, כולל תצורות לבה המיוחדות ב- Dimmuborgir, “המכתשים המדומים” ב- Skútustaðir ונהר Laxá העשיר בדגי הסלמון. אגם מיוואטן נודע בעולם כולו כגן עדן לצפרים בשל כמות עופות המים המקקנת באזור בעיקר ברווזים, המגוון הגדול ביותר בעולם.

האתרים המרכזים של היום: מפל דטיפוסאזור אגם מיוואטן – נהרות סלמון מוגנים.

לינה וארוחת ערב: אזור מיוואטן.

יום 6. אגם מיוואטן – אקוריירי – סיגלופיורדור.

אקוריירי

נמשיך במסע לאזור הנמל הצפוני השוקק של אקוריירי, הבירה של צפון איסלנד והעיר הגדולה ביותר באיסלנד מחוץ לרייקיאוויק רבתי. אך עוד לפני זה נעצור במפל גודפוס המרשים ונבקר בחווה מסורתית (Laufás) עם גג עשוי דשא. באקוריירי יש כמה מהמבנים עשויי העץ המרשימים באיסלנד נראה כמה מהם ששוחזרו לצורתם המקורית. אחרי סיור באקוריירי המשך טיול לאורך חופי חצי האי של הטרול. חצי האי נחרץ על ידי כמה עמקים עמוקים שנחצבו על ידי קרחונים של עידן הקרח האחרון ולאחר מכן על ידי נהרות שכעת זורמים במורד עמקים אלו. עדיין נותרו כמה קרחונים קטנים המעטרים את פסגותיו של חצי האי. סיום היום בעיירה היפה סיגלופיורדור.

האתרים המרכזים של היום: עיר הלבה דימובורגיר – מפל האלים גודפוסאקוריירי בירת צפון איסלנדחצי האי של הטרול – סיגלופיורדור.

פעילות כלולה: כניסה למוזיאוו בתי הדשא Laufas  – כולל כיבוד קל.

לינה וארוחת ערב: אזור סיגלופיורדור.

יום 7. חבל סקגפיורדור – בלונדוס – בורגנס.

סוס איסלנדי

הרים מלכותיים ומעברי הרים צרים מובילים אותנו דרך חבל סקאגפיורדור, אזור ירוק ופורה הידוע במגדלי הסוסים הרבים שבו. הסוס האיסלנדי הצבעוני והחסון הוא חיה מיוחדת במינה, הם נראה כמו פוני אך אל תטעו במראו, מדובר בשורד אמיתי. בתצוגת הסוסים בחוות הולאר נלמד להכיר את הסוס המקומי. כיום הולאר הוא מרכז לימוד חקלאי בעל שם עולמי. נמשיך על כביש הטבעת אל הכפר בלונדוס הבנוי משני צידי הנהר Blanda עם האי Hrútey, שמורת טבע מוגנת הנמצא בלב נהר העשיר בדגי הסלמון . נחצה את הרמה Holtavörðuheiði דרך Borgarfjörður לעיירה של בורגנס.

האתרים המרכזים של היום: חבל סקגפיורדור – מוזיאון ההרינג – בורגנס.

פעילויות כלולות: ביקור במוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור – תצוגת סוסים.

לינה וארוחת ערב: אזור בורגנס.

יום 8. בורגארפיורדור – פארק הלאומי ת’ינגווטליר – רייקיאוויק.

פארק ת'ינגווטליר

נמשיך ל- Deildartunguhver, הנביעה הגיאותרמית החזקה ביותר באירופה, אודות למעיין חם זה תושבי הסביבה נהנים מאספקת מים חמים בעלות זעומה. נעצור להתפעל ממפלי הלבה היפים רהונפוסאר וברנאפוסאר שזורמים מתחת לשכבות הלבה ויוצרים את אחד המפלים הרחבים במדינה. הטיול ממשיך דרך פיורד הלוויתנים אל אגם Þingvallavatn, האגם הגדול ביותר של איסלנד, והפארק הלאומי תינגווטליר, שם התכנס הפרלמנט הראשון בעולם. הפארק קיבל הכרה כאתר מורשת עולמית של אירגון אונסק”ו. זהו המקום בו “נהלך בין יבשות” בין שני לוחות טקטוניים של יבשות אמריקה ואירו-אסיה. נשוב לרייקיאוויק וכאן מסתיים הטיול המודרך.

האתרים המרכזים של היום: הנביעה הגיאותרמית החזקה באירופהמפל רהונפוסארפארק ת’ינווטליר.

לינה: רייקיאוויק.

יום 9. רייקיאוויק – טיסה.

הלגונה הכחולה

את שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק. טיסה חזרה.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.

map

map

map