טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

חצי האי של הטרול – Tröllaskagi

Tröllaskagi הוא חצי האי בצפון איסלנד בין הפיורדים של Eyjafjörður וסקגפיורדור (Skagafjörður). זהו חצי האי הררי, עם כמה פסגות המגיעות מעל 1,000 מטר מעל פני הים. הפסגה הגבוהה ביותר הוא הר קרלינג (Kerling) המגיע לגובה של 1538 מטר. זהו חבל הארץ הגבוה ביותר של איסלנד הנמצא מחוץ למרכז ההררי.

חצי האי נחרץ על ידי כמה עמקים עמוקים שנחצבו על ידי קרחונים של עידן הקרח האחרון ולאחר מכן על ידי נהרות שכעת זורמים במורד עמקים אלו. עדיין נותרו כמה קרחונים קטנים המעטרים את פסגותיו של חצי האי.

חצי האי של הטרול

רוב המטיילים העוזבים את אקוריירי (Akureyri) נשארים על כביש הטבעת ונוסעים הישר אל האזור הצפון מערבי כשהם חותכים דרך עמק Öxnadalur בכיוון סקגפיורדור (Skagafjörður) – בעל נופים מקסימים משל עצמו. עם זאת, אם יש לכם די זמן לחוויה נוספת של חבל ארץ עם נופים אגדיים, קחו את הכביש העוקף הנפרש לאורך קו החוף מרהיב העין של חצי האי של הטרול (Tröllaskagi). הדרך חוצה עמקים בירוק-אזמרגד הנקראים על שם עמיתיהם הענקיים מהאגדות, מטפסת דרך צוקים תלולים ולעיתים נעלמת לתוך מנהרות צרות וחשוכות.

בחצי האי של הטרול (Tröllaskagi) נמצאים מספר ישובים שהבולט בינהם הוא הכפר סיגלופיורדור (Siglufjörður) סמוך לקצהו הצפוני של חצי האי.

בחצי האי טרולסקאגי יש מספר אתרי סקי פופולרים בקרב המקומיים. מעל הכפר דלאוויק (Dalvík) יש מספר מסלולי סקי ובכפר אולפספיורדור יש אפילו מקפצת סקי במרכז העיירה. חברות טיולים במסוקים אף מספקות שירות Heli Ski לגולשים מנוסים והרפקנים לחווית סקי לא שיגרתית מפסגות ההרים ומחוץ למדרוני הסקי השיגרתיים.

מפת חצי האי טרול

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.