טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אולפספיורדור – Ólafsfjörður

אולפספיורדור (Ólafsfjörður) היא עיירה בצפון איסלנד הממוקמת בפתחו פיורד אייפיורדור (Eyjafjörður), בסביבות 800 תושבים חיים במקום. ענף הדייג הוא מקור התעסוקה העיקרי. העיירה שהיתה בשנים עברו מבודדת ומנותקת מהעיירות השכנות, התחברה בשנת 2010 במערכת מנהרות של שלוש וחצי קילומטר ואחד עשר קילמטר בהתאמה לדאלוויק (Dalvík) מדרום ושכנתה סיגלופיורדור (Siglufjörður) מצפון.

אולפספיורדור

על מנת לחסוך בהוצאות מוניציפליות, העיריות של אולפספיורדור וסיגלופיורדור מוזגו יחד בשנת 2006 כדי להקים את עיריית Fjallabyggð. אשר פירוש השם הוא ‘התיישבות ההר’. העיירה גדלה והתפתחה סביב ענץ דיג הרינג שהיה חזק מאוד בשנות הארבעים והחמישים של המאה ה-20 אבל מאז של להקות ההרינג נעלמו תעשיית הדייג עברה לדייג בקלה (קוד) וזן דומה נוסף (Haddock).

יעד להרפתקנים

עם ההצלחה הכלכלית מתיירות והפיתוח האזורי ממנה נהנת סיגלופיורדור השכנה בעקבות צמיחת התיירות של השנים האחרונות, גם אולפספיורדור החלה למצב את עצמה כיעד אטרקטיבי להרפתקנים. מוקפת פסגות הרים גבוהים ועמקים ארוכים עם אגם באמצעה, לעיירה יש חן טבעי ונופים דרמטיים. תיירות החורף באולפספיורדור מציעה מבחר של פעילויות סקי באתר Tindaöxl עם מעליות סקי שעולות מתוך העיירה, הסגנונות הפופולריים הם: קרוס קאנטרי, סקי אלפיני ואפילו מקפצת סקי הממוקמת ברחוב הראשי של העיירה. לאולפספיורדור חופים ים חוליים שחורים עם גלים גבוהים המושכים למקום גולשי גלים בסגנון ארקטיק סורפינג (Arctic Surfing) שצובר תאוצה בשנים האחורונת. ניתן לומר שזה גם אחד המקומות הטובים בעולם עבור גלישה תחת אורות הצפון. באולפספיורדור יש גם בריכת שחיה גיאותרמית הפתוחה כל השנה.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.