טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סיגולפיורדור – Siglufjördur

סיגלופיורדור (Siglufjördur) הוא הכפר הצפוני ביותר בחצי האי טרולאסקאגי (Tröllaskagi) בצפון איסלנד. העיירה יושבת בקצה של פיורד באורך 7 ק”מ הנושא את אותו שם.

סיגלופיורדור

סיגלופיורדור נחשב לאחד מכפרי הדייגים היותר מוכרים באיסלנד, ממוקם בצורה נפלאה בין מדרונותיו התולים של הפיורד ומוקף בשרשראות הרים נישאים. במשך למעלה ממאה שנה הוא נחשב לאחת מעיירות הדייג וצייד הלוויתנים הנחשבות ביותר באיסלנד, במיוחד במחצית הראשונה של המאה ה-20. בשיאה נחשבה סיגלופיורדור לבירת ההרינג העולמית אודות ל”בהלת הזהב” שהתרחשה בענף דיג ההרינג לאחר שלהקות דגים רבות נמצאו באזור בשנות ה-60 של המאה ה-20. בשיאה לעיירה היתה כלכלה משגשגת ובית ליותר מ-3000 תושבים. מאז ההרינג פחת, הצטמצם גם מספר התושבים ואלו שנותרו עברו לדיג של מיני דגים אחרים, מפעלי עיבוד דגים ותיירות.

סיגלופיורדור
סיגלופיורדור בחורף

מוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור

כל השנים היתה סיגלופיורדור מבודדת יחסית בשל מיקומה הצפוני עד שבשנים האחרונות נפתחה מנהרה שחיברה אותה לעיירה אולפספיורודור (Ólafsfjörður) והקלה את הגישה אליה. דבר זה הביא לתנופה רצינית בענף התיירות. בתים היסטורים רבים בעיירה שופצו, מוזיאון ההרינג (Herring Era Museum) נפתח וכל קיץ מתקיים בסיגלופיורדור פסטיבל הרינג מסורתי שמושך מבקרים רבים. מוזיאון ההרינג שנמצא מול הנמל מציע הצצה חטופה אל תעשיה שהיתה אחראית, בנקודות שונות לרבע מהכנסת המדינה מיצוא. לאתר מוזיאון ההרינג –  www.sild.is

מוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור
מוזיאון ההרינג בסיגלופיורדור

מפת סיגולפיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.