טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

כבישי F באיסלנד

הדרכים באיסלנד המסומנות באות F הנן הדרכים הנכנסות למרכז האי, ל Highlands. אלה דרכים שאינן סלולות ובחלק מהן יש צורך בחציית נחלים. כבישי ה F מחברים את כביש הטבעת ההיקפי של איסלנד עם השמורות והנקודות הפופולריות שבמרכז האי, בניהן שמורת לנדמנלאוגר, הר געש אסקיה, מכתשי לאקי ועוד..

האם יש צורך ברכב 4×4 לנסיעה בכבישי ה F?

בהחלט כן. החוק האיסלנדי מחייב רכב עם הנעה כפולה (4×4) לנסיעה בכבישי F וכך גם חברות השכרת הרכבים וחברות הביטוח. תוואי הנסיעה בכבישי F (שאינן סלולות) מחייב רכב 4×4 וחלקן מחייב אף רכב 4×4 שיהיה גבוה מספיק לחצות מעברי מים / נחלים.

האם ניתן לנסוע בכבישי ה F לאורך כל השנה?

התשובה היא לא. כביש F זמינים לנסיעה רק בחודשי הקיץ (יוני – ספט’). כל דרך תיפתח בתאריך שונה בתחילתו של הקיץ בהתאם לכמה שלג נערם עליה והזמן שלוקח להכשיר אותה לנסיעה במידה וספגה נזקים בחורף.

האם כבישי F מסומנים במפות?

כל הדרכים מופיעות במפות מודפסות שניתן לרכוש בכל תחנת דלק באיסלנד (1:500,000).
בנוגע לשירותי מפות באינטרנט, למשל ב Google Maps חלק מהדרכים לא מעודכנות ולא תופענה במפה.

האם קיים שילוט בשטח לאורך כבישי ה F ובצמתים?

בהחלט טוב וגם ברמה מעולה. כל ירידה מכביש 1, כביש הטבעת לכל כביש F תהיה מסומנת וכל צומת כבישי F ב Highland יהיה מסומן באופן ברור. גם לנקודות ענין מרכזיות לאורך כבישי ה F קיים שילוט מצוין.

האם מומלץ לשלב נסיעה בכבישי F במסלול הטיול שלי?

לגמרי! כבישי F מובילים לנקודות ולשמורות שנחשבות ליפות ולייחודיות ביותר באיסלנד וממוקמות במרכז האי ב Highlands.

האם יש צורך בניסיון קודם בנהיגת שטח לנסיעה בכבישי F באיסלנד?

אין צורך בנסיון נהיגה קודם כדי לנסוע בבטחה בכבישי F. יחד עם זאת חשוב שהרכב בו נוסעים יתאים לתוואי הדרכים ועבור חלקן ידרשו רכבי 4×4 גבוהים (כדוגמת טויוטה לנד קורזר, או דגמי השטח של לנד רובר, הדיפנדר, דיסקאברי והריינג’רובר)

כנסו לעמוד טיולי ג’יפים לעצמאים » וצפו במסלולים שלנו הכוללים את מרכז איסלנד ונסיעה בכבישי F

כבישי F מרכזיים באיסלנד

כביש F35: דרך קיולר (F35) חוצה את האי מאזור גולפוס / גייזר (בחלקו הדרומי של האי) לכיוון צפון ונפגשת עם כביש 1 בנקודה המרוחקת 22 ק”מ מערבית לישוב ורמהליד (צפון מערב איסלנד, חבל סקגפיורדור). זו דרך פופולרית מאד בקרב מבקרים שנהנים מאחת הדרכים היפות באיסלנד הכוללת גם את האתר הגיאוטרמי Hveravellir המדהימים עם ברכת המים החמים המפורסמת שלו. למידע נוסף על F35 »

כביש F225: הדרך המובילה לשמורת הטבע לנדמנלאוגר (שמורת ההרים הצבעוניים), אחת מהשמורות היפות והפופולריות ביותר במרכז איסלנד. משמורה זו מתחיל הטרק המפורסם “לנדמנלאוגר – תורסמורק” וגם בשמורה זו תיהנו מברכת מים חמים קסומה! דרך זו נוחה מאד לנהיגה ואין מעברי מים לכל אורכה. ניתן לנסוע בה גם עם אוטובוס יומי שייקח אתכם לשמורה בבוקר ויאסוף אתכם חזרה לקראת ערב. למידע נוסף על F225 »

כביש F905: אחת הדרכים המובילות לאסקיה (מהנקודות המיוחדות והייחודיות ביותר שיש לאיסלנד להציע). זו הדרך הקלה ביותר לאסקיה (בדגש על מעברי מים, יש שלושה אך הם לא קשים למעבר) אך לא הקצרה ביותר. יש צורך ברכב 4×4 גבוה (כדוגמת טויוטה לנד קורזר, או דגמי השטח של לנד רובר, הדיפנדר, דיסקאברי והריינג’ רובר).

כביש F26: דרך Sprengisandur חוצה אף היא (בדומה לדרך קיולור) את איסלנד מדרום לצפון דרך הרמה ההררית. זו דרך יחסית מאתגרת עם מעברי מים הדורשים רכב 4×4 גבוה. לאורך הדרך ממוקמים Hrauneyjar, Nyidalur Jokuldalur ומפל Aldeyjarfoss. הדרך מתאימה מאד להרפתקנים וחשוב מאוד להתעדכן במצבה יום קודם לנסיעה בה (www.road.is)
למידע נוסף על F26 »

אם גם אתם מעוניינים לשלב את כבישי F בטיול שלכם ולהגיע למקומות היפים ביותר ב Highlands, צרו איתנו קשר ויחד נתפור לכם טיול מושלם והרפתקני באיסלנד!

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.