טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קניון סיגולדוגליפור – Sigöldugljúfur

במרכז ההררי של איסלנד חבוי לו קניון מרשים בשם סיגולדוגליפור (Sigöldugljúfur). ערוץ נחל יפיפה עם מספר מפלים עוקבים היוצאים מדופן הקניון לתוך נהר בצבע טורקיז אפוף צמחייה. הנוף בקניון עוצר נשימה ויכול בקלות לשמש תפאורה מרשימה לסרט מדע בדיוני או פנטזיה עטור תקציב אך למרות כל נתוני הפתיחה המרשימים, קניון נסתר זה היה מחוץ למפת הרדאר של המטיילים באיסלנד במשך שנים רבות. אף על פי שזהו אינו הקניון הכי גדול באיסלנד, הוא ללא ספק אחד המרשימים בהם. ניתן בקלות לבלות במקום דקות ארוכות להתפעל מיופיו של המקום מזוויות שונות.

קניון סיגולדוגליפור

טבעי או מעשה ידי אדם?

גם היום אין שילוט ברור למקום, אך הסיבה המרכזית לכך שקניון Sigöldugljúfur נותר רוב השנים מיותם ממבקרים היא שהוא נמצא בלב פרויקט של תחנות כוח הידרואלקטריות והעבודות במקום טרם הסתיימו.

כיום המקום הולך ונעשה פופולרי יותר בקרב מטיילים וצלמים גם בגלל מספר מבקרים קטן יחסית הפוקדים את המקום. פרט מעניין לציון הוא שסיגולדוגליפור לא תמיד היה קניון. לפני הקמת התחנה ההידרואלקטרית Sigala ששינתה את הגיאוגרפיה של האזור, המקום היה פעם מוצף במים מנהר Tungnaá. איסלנד היא מדינה חלוצה באנרגיה מתחדשת, וכוח הידרואלקטרי מספק יותר מ -70% מהחשמל במדינה.

Sigöldugljúfur

היכן נמצא קניון סיגולדוגליפור?

קניון סיגולדוגליפור נמצא בחלקו הצפוני של שמורת הטבע Fjallabak, בדרך הגישה הצפונית לשמורת לנדמנלאוגר (Landmannalaugar). בשל מיקומו של הקניון במרכז ההררי של איסלנד, ניתן לבקר בסיגולדוגליפור רק בקיץ, בדרך כלל מחודש מאי ועד אוקטובר ומומלץ להגיע למקום עם רכב שטח. שביל ההליכה ממגרש החניה לוקח בסביבות 20-30 דקות.

מיקום קניון סיגולדוגליופור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.