טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מפל סילפורפוס – Silfurfoss

מפל סילפורפוס (Silfurfoss) או בתרגום לעברית “מפל הכסף” כמעט ולא ידוע, לא המפל וגם לא השם. זהו שם לא רשמי, חלק מהמקומים מכירים אותו בשמו השני Litli Gullfoss או “גולפוס הקטן” וזה לעומת מפל גולפוס הגדול והמפורסם יותר אולי מכיוון שיש כאלה המוצאים דמיון בין השניים. מפל גולפוס או “מפל הזהב” הוא המפל המתוייר ביותר באיסלנד והוא נמצא במסלול מעגל הזהב המפורסם, אך אלו שמחפשים אתרים מעניינים מחוץ למסלולי הטיול הרגילים יופתעו לגלות שמפל סילפורפוס כמו מפלים יפים נוספים פחות מוכרים בהחלט שווים ביקור.

מפל סילפורפוס
צילום: Guðrún Hreins

היכן נמצא המפל?

מפל סילפורפוס ממוקם ליד אתר הקמפינג Hólaskjól בפאתי הרמה ההררית של מרכז איסלנד. אתר הקמפינג מהווה את תחילתו של אחת מהדרכים ההרריות היפות והמיוחדות באיסלנד, דרך Nyrðri Fjallabaksleið. המפל הוא המשכו של נהר Syðri Ófæra, נהר יפיפה שמקורו גבוה ברמות ההרריות באזור קרחון תורפאיוקול (Torfajökull). אזור מפל סילפורפוס והסביבה נהדר לטיולי הליכה.

כיצד להגיע למפל סילפורפוס?

כדי להגיע לאתר הקמפינג Hólaskjól, יש להגיע מכביש הטבעת מכיוון דרום כ-23 ק”מ מערבית לכפר קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur). פונים צפונה על דרך 208 ונוסעים כ-16 ק”מ עד שמגיעים לפנייה שמאלה לדרך ההררית F208 Fjallabaksleið Nyrðri. נוסעים בדרך זו עוד 20 ק”מ עד לאתר הקמפינג. 

שימו לב! כדי להגיע למפל סילפורפוס ואתרים נוספים במרכז איסלנד יש לנסוע בדרכים הרריות המסומנות באות F, דרכים אלו עבירות לרכבי 4X4 בלבד.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.