טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מכתש גראברוק – Grábrók

מכתש גראברוק (Grábrók) מתנשא לגובה 170 מטר מעל פני הקרקע והוא שייך למערכת וולקנית גדולה יותר שנקראת Ljosufjoll המגיעה משדה Berserker בחלקו הצפוני של חצי האי סנייפלסנס קרוב לעיירה סטיקיסהולמור. אורכה של המערכת הוולקנית הוא 90 קילומטרים והיא מן הארוכות ביותר באיסלנד. ההתפרצות האחרונה במערכת התרחשה לפני אלף שנה.

מכתש גראברוק
גרם המדרגות למכתש גראברוק

מערכת של שלושה מכתשים

גראברוק הוא המכתש הגדול והבולט מבין שלושת המכתשים הצמודים אחד לשני: מכתש Grabrokarfell ו -Litla Grabrok הם המכתשים הנוספים. גראברוק  נוצר לפני 3400 שנה בהתפרצות מתוך סדק באדמה. שדה הלבה הגדול סביב המכתש נוצר כתוצאה מהתפרצות של שלושת המכתשים.

למידע נוסף על >> טיול מקיף איסלנד עם ביקור במערב איסלנד.

אחד המכתשים הקטנים הצמוד למכתש גראברוק
אחד המכתשים הקטנים (Grabrokarfell) הצמוד למכתש גראברוק

אטרקציות באזור מכתש גראברוק

אגם Hreðarvatn

מכתש גראברוק נגיש בקלות דרך שביל הליכה ממגרש החניה הצמוד. השביל קצר אך תלול למדי וחלקו בנוי מדרגות על מנת להקל על הטיפוס. הליכה מהירה ממגרש החניה לראש המכתש וחזרה נמשכת כ-40 דקות. מראש המכתש יש נוף מדהים של אזור בורגארפיורדור (Borgarfjörður), עם הכפרים הקטנים ברקע וההרים המקיפים מכל עבר. מראש המכתש ניתן לראות גם את האגם הקטן והיפה Hreðarvatn אשר נוצר במהלך ההתפרצות. מצפון-מערב למכתש ניתן לראות את הר געש באולה (Baula), הר חרוט בצורת פירמדה ואחד ההרים היפים והבולטים באזור.

אגם Hreðarvatn
אגם Hreðarvatn

מפל גלאני (Glanni)

החנייה למכתש גראברוק נמצאת בצמוד לקמפוס האוניברסטאי ביפרוסט (Bifröst). מבקרים במקום בדר”כ משלבים גם עצירה במפל גלאני (Glanni) הנמצא כק”מ בהמשך הדרך לכיוון דרום.

מפת מכתש גראברוק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.