מסלול

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כמו פארק ת’ינגווטליר המפורסם שם ניתן להלך בין היבשות בנקודת הפירוד של הלוחות הטקטוניים, פארק סקאפטפל למרגלות הקרחון הגדול באירופה, מפלי המים הגדולים והמרהיבים של איסלנד, קרחונים, הרי געש מרשימים, מעיינות חמים וברכות גאותרמיות. למטיילים בג’יפ במהלך הקיץ יש אפשרות לנסיעה ביום הלפני אחרון בדרך חוצה איסלנד המדלגת על הקטע המערבי של כביש הטבעת.

אורך המסלול: 1800 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה ומשם נסיעה של כ-45 דקות אל רייקיאוויק, צ’ק-אין והתארגנות ראשונית במלון. שארית היום תוקדש לטיול רגלי ברייקיאויק שהיא עיר הבירה ומרכז התרבות, ממשל ומסחר של איסלנד. מומלץ לרדת אל מפרץ ריקיאוויק ולנשום את האוויר האיסלנדי הצלול במיוחד, על קו המים שוכן בית האופרה של העיר שנקרא הארפה (“נבל” באיסלנדית), זהו מבנה מיוחד במינו העשוי תבות זכוכית המשנות צבען לפי השתקפות קרני השמש. מבנה פרלה (הפנינה) שממוקם על גבעה במזרח העיר מאפשר תצפית נהדרת של 360 מעלות על ריקיאוויק וכן אפשרות לסעוד במסעדה המסתובבת שנמצאת במקום.

האתרים המרכזיים של היום: אגם טיורןבניין הרפה – ‘נוסע השמש‘ – נמל גרנדי.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. מעגל הזהב – טיול בשלושה אתרים שהם קלאסיקה איסלנדית.

יציאה מרייקיאויק לכיוון צפון מזרח לעבר הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שם נקודת החיבור בין הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה ובו התקיימו ההתכנסויות הראשונות של הפרלמנט האיסלנדי שהוא העתיק בעולם. בהמשך נגיע ונתפעל מהגייזר סטרוקור שמתפרץ מדי 12 דקות. זהו גם המקום Geysir, שמשמו נגזר המושג גייזר המתאר תופעה של מים מתפרצים גם במקומות אחרים בעולם. מעט מזרחה משם נמצא מפל גולפוס (Gullfoss), המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בשני אשדים הסמוכים זה לזה ויוצרים מראה מרהיב. באזור אתרים נוספים בעלי עניין כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שנבקר גם בהם. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווטלירגייזרמפל גולפוס – פלודיר.

פעילות אופציונלית: רחצה בלגונה הסודית.

לינה: אזור סלפוס.

יום 3. נוף פנורמי בחוף הדרומי – מפל סליאלנדפוס – החופים השחורים בויק.

היום נטייל לאורך החוף הדרומי היפהפה המשתרע למרגלות ההרים עם רצועת חוף המשופעת בשפכי נהרות. נגיע אל מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ונחזה בו נופל מלפנים ומאחור שכן, תצורת הסלעים בו יצרה שביל המקיף את המפל. נחלוף בסמוך להר הגעש המפורסם אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרצותו ב-2010 גרמה להשבתת טיסות בחצי הכדור הצפוני. מפל נוסף שנראה היום הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל מגובה של 60 מטרים ובימי שמש מנצנצת בתחתיתו קשת כפולה. מכיוון שזרם המפל נופל אל שטח מישורי, ניתן להלך בצמידות אליו ולהתמזג אל תוך הקשת. נגיע לעיירה ויק (Vik) שהיא נקודת היישוב הדרומית ביותר בשטח האי האיסלנדי, צוקי דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוכים הם מקום נפלא לצפות בעופות ים רבים כגון מינים שונים של שחפים ותוכוני ים (פאפינים) צבעוניים. החופים של ויק עשויים חול שחור, הליכה לאורך החוף תיצור בפנינו מראה מפעים של החולות השחורים מול צבעו הכחול עמוק של הים. נעצור בקירקובאייקלאוסטר כפר עם שם מסובך שלא מעיד על פשטותו הציורית עם נופי ההרים והנהרות סביבו המרחיבים את הלב ביופיים. במרחק ממש קצר מהכפר תוכלו להלך על ריצפת משושי בזלת שנוצרו בהתפרצות געשית ונקראים קירקיוגולפיד’ (Kirkjugólfið), משמעותה של מילה זו היא “רצפת הכנסייה”. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סקוגפוס וסייליאלנדפוסצוק דירהולייחוף הלבהויק.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 4. טבע פראי בפארק סקפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול.

ניסע על כביש מספר 1 כשמצידו האחד של הכביש מישור ועליו דלתא של שפכי נהרות ומצידו השני משתרע קרחון וואטניוקול Vatnajökull, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול באירופה. נכנס לשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקפטאפל, שם ישנם שבילי הליכה רבים המובילים לשכיות חמדה שובות עין, כמו המפל השחור ועמדת תצפית פנורמית על הקרחון הקרוב. לא רחוק מהפארק נמצאת הלגונה הקרחונית Jokulsarlon אחד מהאתרים הנחשבים ליפים באיסלנד ונקודת ציון שללא ספק תחרט בזכרונכם כאחד המקומות היפים שביקרתם בהם מעודכם. הלגונה הקרחונית מכילה קרחוני ענק צפים שניתקים מהקרחון הסמוך ושטים לאיטם לתוך הים. גלוייה דינאמית זו של הטבע משנה את צורתה ללא הרף וכלבי הים השוחים במימי הלגונה לבטח לא ישאירו אתכם אדישים. בקיץ ניתן לצאת לשיט בין הקרחונים בספינה אמפיבית. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטפללגונת הקרחון יוקולסורלון.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 5. הפיורדים המזרחיים – “המזרח הרחוק של איסלנד” – אגילסטדיר.

היום נטייל לאורך הפיורדים המזרחיים. חבל ארץ זה היה מבודד בימים עברו, שבהם התחבורה היבשתית היתה מצומצמת והקשר של תושבי הפיורדים המזרחיים היה יותר עם ספינות שהגיעו מאירופה מאשר עם שאר איסלנד. בקרב האיסלנדים לכל פיורד יש סיפור משלו ואופי יחודי שלו ושל תושביו. גם זר שיגיע לאיזור יגלה זאת בדרכו. בכפר המקסים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) ישנו נמל, אליו מגיעה מעבורת מדנמרק אחת לשבוע. סיידיספיורדור ידועה בבתי העץ שבה הבנויים ברכות על שולי הפיורד ונראים כאילו נלקחו מאגדה. הפיורדים המזרחיים משופעים בעצים לעומת שאר איסלנד ויחודיים בכך שרק באיזור זה של איסלנד ישנם עדרים פראיים של איילי צפון המשוטטים בר במרחבים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – ריידאפיורדורסיידיספיורדורמפל הנגיפוס.

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה: אגילסטדיר.

יום 6. המפל העוצמתי באירופה – הר געש קרפלה – אגם מיוואטן.

נפרד מהפיורדים המזרחיים ונצפין כל הדרך לעבר מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא העוצמתי ביותר באירופה. צפייה בשצף האדיר של זרימת המפל היא חוויה מטלטלת, שתגרום לכל אחד להרגיש אפסי למול כוחם של המים. כח נוסף של הטבע שנפגוש היום יהיה בסביבתו של הר הגעש קרפלה (Krafla) שעל אף שהתפרצותו האחרונה היתה ב1984, הנוף סביבו זרוע גיבובי לבה מהבילים ונראה כמהומה געשית מסחררת חושים. מספר דקות נסיעה ממנו, מצוי השדה הגיאותרמי נאומפאטל (Namafjall) ובו בורות של בוץ וגופרית רותחים. אגם מיוואטן (Mývatn) הוא המקום המושלם בכדי לתת לנו רוגע ושלווה. סביב האגם מעבירים את הקיץ מגוון רב של עופות מים וכתפאורה משלימה ליד האגם נמצאות “הטירות האפלות” של דימובורגיר (Dimmuborgir), שידועות בפולקלור האיסלנדי כמקום מושבם של גמדי חג המולד. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפל החזק באירופהאגם מיוואטן.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטןשייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה: אזור הוסאוויק / מיוואטן.

יום 7. אקוריירי בירת הצפון הרחוק – הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור.

בדרכנו מערבה נעצור לחזות במפל גודפוס (Godafoss) שמשמעותו באיסלנדית היא מפל האלים, ומראהו אכן שמימי. משם נעזוב את מרחבי הטבע לטובת אקוריירי (Akureyri) בירת הצפון הנהדרת של איסלנד. באקוריירי שלל אטרקציות כגון: גן בוטני, משטחי גולף, הפלגות לים הפתוח ומבחר של מסעדות ובתי קפה. נחלוף באוקסנדאלור (Öxnadalur) מעבר הרים הכולל פסגות משננות כאילו נחתכו במגע יד אדם. משם נגיע אל מחוז סקגפיורדור המאופיין בכך שהסוסים בו הם מהמשובחים והחסונים ביותר באיסלנד. גם אם לא תרכבו על הסוסים עדיין תוכלו להתרשם מהם דוהרים באחו שבצידי הדרכים. מחוז זה משובץ בנהרות שוצפים ואגמים שופעי דגה על פניהם משייטים ברבורים. בשביל ללמוד מעט איך נראו פעם חיי היום-יום של איסלנד לפני מאות שנים, תוכלו לבקר במוזיאון בתי הדשא בגלאומבאייר (Glaumbær). מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויק – מפל גודפוסאקוריירי בירת הצפוןחבל סקגפיורדור.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור ורמהליד.

יום 8. חצי האי וסטנס – מכתש גראברוק – מפל גלאני – רייקיאוויק.

נסע לכיוון רייקיאוויק דרך האזוריים הפוריים של חבל סקגפיורדור. עצירה ב Vatnsdalshólar, אשכול של גבעות בכל הגדלים שנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. ביקור בחצי האי וטסנס (Vatnsnes) המפורסם בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. ביקור בסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. לאחר שעוברים את הקמפוס האוניברסיטאי ביפרוסט עוצרים בכתש Grábrók המתנשא מעל. שביל הליכה מסודר הכולל בחלקו מסלול על שביל עץ מוביל למעלה המכתש. Grábrók הוא הגדול מבין שלושה מכתשים סמוכים. הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. בהמשך נבקר במפל גלאני (Glanni). נמשיך לכיוון בורגנס (Borgarnes). בכניסה לרייקיאוויק נבחין ברכס הררי מרשים שנקרא אסיה (Esja) זהו אתר נופש פופולרי לתושבי רייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

אפשרות נוספת לבעלי רכב שטח 4X4 היא לחצות את איסלנד בדרך עפר הררית קיולור (Kjölur) העוברת בין שני קרחונים. בדרך נבקר בנווה המדבר ופארק הגייזרים Hveravellir לפני שנגיע חזרה לרייקיאוויק.

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס  – Vatnsdalshólar – מכתש גראברוק – בורגנס.

פעילות אופציונלית: כניסה ללגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק / קפלאוויק.

יום 9. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את היום עד הטיסה נקדיש לטיול בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כ...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 8 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה עם שירותים צמודים - Comfort
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1531€1405€1353€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1555€1428€1365€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1588€1424€1382€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1665€1572€1420€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1692€1710€1435€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1752€1790€1464€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1766€1655€1471€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1910€1790€1542€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

2064€1890€1620€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

2169€1960€1672€
לינה עם שירותים משותפים - Budget
סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1320€1228€1140€
טויוטה יאריס (ידני / אוטו')

1344€1240€1152€
טויוטה אוריס (ידני / אוטו')

1377€1266€1168€
טויוטה אוריס סטיישן (ידני)

1454€1295€1206€
טויוטה אוונסיס (ידני / אוטו')

1483€1330€1220€
טויוטה אוונסיס סטיישן (אוטו')

1540€1406€1250€
דאצ'יה דאסטר 4x4 (ידני)

1555€1420€1257€
טויוטה ראב4 4x4 (ידני / אוטו')

1699€1477€1328€
קיה סורנטו 4x4 (אוטו')

1852€1580€1405€
טויוטה לנד קרוזר 4x4 (אוטו')

1963€1630€1461€

* המחירים הרשומים מעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודש מאי ובין ה-16-30 לספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים מעלה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

איסלנד הקלאסית – טיול היקפי מלא

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי לינה

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כמו פארק ת’ינגווטליר המפורסם שם ניתן להלך בין היבשות בנקודת הפירוד של הלוחות הטקטוניים, פארק סקאפטפל למרגלות הקרחון הגדול באירופה, מפלי המים הגדולים והמרהיבים של איסלנד, קרחונים, הרי געש מרשימים, מעיינות חמים וברכות גאותרמיות. למטיילים בג’יפ במהלך הקיץ יש אפשרות לנסיעה ביום הלפני אחרון בדרך חוצה איסלנד המדלגת על הקטע המערבי של כביש הטבעת.

אורך המסלול: 1800 ק”מ בקירוב.

הצג מסלול על מפה

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה ומשם נסיעה של כ-45 דקות אל רייקיאוויק, צ’ק-אין והתארגנות ראשונית במלון. שארית היום תוקדש לטיול רגלי ברייקיאויק שהיא עיר הבירה ומרכז התרבות, ממשל ומסחר של איסלנד. מומלץ לרדת אל מפרץ ריקיאוויק ולנשום את האוויר האיסלנדי הצלול במיוחד, על קו המים שוכן בית האופרה של העיר שנקרא הארפה (“נבל” באיסלנדית), זהו מבנה מיוחד במינו העשוי תבות זכוכית המשנות צבען לפי השתקפות קרני השמש. מבנה פרלה (הפנינה) שממוקם על גבעה במזרח העיר מאפשר תצפית נהדרת של 360 מעלות על ריקיאוויק וכן אפשרות לסעוד במסעדה המסתובבת שנמצאת במקום.

האתרים המרכזיים של היום: אגם טיורןבניין הרפה – ‘נוסע השמש‘ – נמל גרנדי.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. מעגל הזהב – טיול בשלושה אתרים שהם קלאסיקה איסלנדית.

יציאה מרייקיאויק לכיוון צפון מזרח לעבר הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שם נקודת החיבור בין הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה ובו התקיימו ההתכנסויות הראשונות של הפרלמנט האיסלנדי שהוא העתיק בעולם. בהמשך נגיע ונתפעל מהגייזר סטרוקור שמתפרץ מדי 12 דקות. זהו גם המקום Geysir, שמשמו נגזר המושג גייזר המתאר תופעה של מים מתפרצים גם במקומות אחרים בעולם. מעט מזרחה משם נמצא מפל גולפוס (Gullfoss), המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בשני אשדים הסמוכים זה לזה ויוצרים מראה מרהיב. באזור אתרים נוספים בעלי עניין כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שנבקר גם בהם. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווטלירגייזרמפל גולפוס – פלודיר.

פעילות אופציונלית: רחצה בלגונה הסודית.

לינה: אזור סלפוס.

יום 3. נוף פנורמי בחוף הדרומי – מפל סליאלנדפוס – החופים השחורים בויק.

היום נטייל לאורך החוף הדרומי היפהפה המשתרע למרגלות ההרים עם רצועת חוף המשופעת בשפכי נהרות. נגיע אל מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ונחזה בו נופל מלפנים ומאחור שכן, תצורת הסלעים בו יצרה שביל המקיף את המפל. נחלוף בסמוך להר הגעש המפורסם אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרצותו ב-2010 גרמה להשבתת טיסות בחצי הכדור הצפוני. מפל נוסף שנראה היום הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל מגובה של 60 מטרים ובימי שמש מנצנצת בתחתיתו קשת כפולה. מכיוון שזרם המפל נופל אל שטח מישורי, ניתן להלך בצמידות אליו ולהתמזג אל תוך הקשת. נגיע לעיירה ויק (Vik) שהיא נקודת היישוב הדרומית ביותר בשטח האי האיסלנדי, צוקי דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוכים הם מקום נפלא לצפות בעופות ים רבים כגון מינים שונים של שחפים ותוכוני ים (פאפינים) צבעוניים. החופים של ויק עשויים חול שחור, הליכה לאורך החוף תיצור בפנינו מראה מפעים של החולות השחורים מול צבעו הכחול עמוק של הים. נעצור בקירקובאייקלאוסטר כפר עם שם מסובך שלא מעיד על פשטותו הציורית עם נופי ההרים והנהרות סביבו המרחיבים את הלב ביופיים. במרחק ממש קצר מהכפר תוכלו להלך על ריצפת משושי בזלת שנוצרו בהתפרצות געשית ונקראים קירקיוגולפיד’ (Kirkjugólfið), משמעותה של מילה זו היא “רצפת הכנסייה”. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סקוגפוס וסייליאלנדפוסצוק דירהולייחוף הלבהויק.

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג .

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 4. טבע פראי בפארק סקפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול.

ניסע על כביש מספר 1 כשמצידו האחד של הכביש מישור ועליו דלתא של שפכי נהרות ומצידו השני משתרע קרחון וואטניוקול Vatnajökull, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול באירופה. נכנס לשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקפטאפל, שם ישנם שבילי הליכה רבים המובילים לשכיות חמדה שובות עין, כמו המפל השחור ועמדת תצפית פנורמית על הקרחון הקרוב. לא רחוק מהפארק נמצאת הלגונה הקרחונית Jokulsarlon אחד מהאתרים הנחשבים ליפים באיסלנד ונקודת ציון שללא ספק תחרט בזכרונכם כאחד המקומות היפים שביקרתם בהם מעודכם. הלגונה הקרחונית מכילה קרחוני ענק צפים שניתקים מהקרחון הסמוך ושטים לאיטם לתוך הים. גלוייה דינאמית זו של הטבע משנה את צורתה ללא הרף וכלבי הים השוחים במימי הלגונה לבטח לא ישאירו אתכם אדישים. בקיץ ניתן לצאת לשיט בין הקרחונים בספינה אמפיבית. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטפללגונת הקרחון יוקולסורלון.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית .

לינה: אזור הופן.

יום 5. הפיורדים המזרחיים – “המזרח הרחוק של איסלנד” – אגילסטדיר.

היום נטייל לאורך הפיורדים המזרחיים. חבל ארץ זה היה מבודד בימים עברו, שבהם התחבורה היבשתית היתה מצומצמת והקשר של תושבי הפיורדים המזרחיים היה יותר עם ספינות שהגיעו מאירופה מאשר עם שאר איסלנד. בקרב האיסלנדים לכל פיורד יש סיפור משלו ואופי יחודי שלו ושל תושביו. גם זר שיגיע לאיזור יגלה זאת בדרכו. בכפר המקסים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) ישנו נמל, אליו מגיעה מעבורת מדנמרק אחת לשבוע. סיידיספיורדור ידועה בבתי העץ שבה הבנויים ברכות על שולי הפיורד ונראים כאילו נלקחו מאגדה. הפיורדים המזרחיים משופעים בעצים לעומת שאר איסלנד ויחודיים בכך שרק באיזור זה של איסלנד ישנם עדרים פראיים של איילי צפון המשוטטים בר במרחבים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – ריידאפיורדורסיידיספיורדורמפל הנגיפוס.

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה: אגילסטדיר.

יום 6. המפל העוצמתי באירופה – הר געש קרפלה – אגם מיוואטן.

נפרד מהפיורדים המזרחיים ונצפין כל הדרך לעבר מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא העוצמתי ביותר באירופה. צפייה בשצף האדיר של זרימת המפל היא חוויה מטלטלת, שתגרום לכל אחד להרגיש אפסי למול כוחם של המים. כח נוסף של הטבע שנפגוש היום יהיה בסביבתו של הר הגעש קרפלה (Krafla) שעל אף שהתפרצותו האחרונה היתה ב1984, הנוף סביבו זרוע גיבובי לבה מהבילים ונראה כמהומה געשית מסחררת חושים. מספר דקות נסיעה ממנו, מצוי השדה הגיאותרמי נאומפאטל (Namafjall) ובו בורות של בוץ וגופרית רותחים. אגם מיוואטן (Mývatn) הוא המקום המושלם בכדי לתת לנו רוגע ושלווה. סביב האגם מעבירים את הקיץ מגוון רב של עופות מים וכתפאורה משלימה ליד האגם נמצאות “הטירות האפלות” של דימובורגיר (Dimmuborgir), שידועות בפולקלור האיסלנדי כמקום מושבם של גמדי חג המולד. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפל החזק באירופהאגם מיוואטן.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטןשייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק .

לינה: אזור הוסאוויק / מיוואטן.

יום 7. אקוריירי בירת הצפון הרחוק – הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור.

בדרכנו מערבה נעצור לחזות במפל גודפוס (Godafoss) שמשמעותו באיסלנדית היא מפל האלים, ומראהו אכן שמימי. משם נעזוב את מרחבי הטבע לטובת אקוריירי (Akureyri) בירת הצפון הנהדרת של איסלנד. באקוריירי שלל אטרקציות כגון: גן בוטני, משטחי גולף, הפלגות לים הפתוח ומבחר של מסעדות ובתי קפה. נחלוף באוקסנדאלור (Öxnadalur) מעבר הרים הכולל פסגות משננות כאילו נחתכו במגע יד אדם. משם נגיע אל מחוז סקגפיורדור המאופיין בכך שהסוסים בו הם מהמשובחים והחסונים ביותר באיסלנד. גם אם לא תרכבו על הסוסים עדיין תוכלו להתרשם מהם דוהרים באחו שבצידי הדרכים. מחוז זה משובץ בנהרות שוצפים ואגמים שופעי דגה על פניהם משייטים ברבורים. בשביל ללמוד מעט איך נראו פעם חיי היום-יום של איסלנד לפני מאות שנים, תוכלו לבקר במוזיאון בתי הדשא בגלאומבאייר (Glaumbær). מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויק – מפל גודפוסאקוריירי בירת הצפוןחבל סקגפיורדור.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור ורמהליד.

יום 8. חצי האי וסטנס – מכתש גראברוק – מפל גלאני – רייקיאוויק.

נסע לכיוון רייקיאוויק דרך האזוריים הפוריים של חבל סקגפיורדור. עצירה ב Vatnsdalshólar, אשכול של גבעות בכל הגדלים שנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. ביקור בחצי האי וטסנס (Vatnsnes) המפורסם בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. ביקור בסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. לאחר שעוברים את הקמפוס האוניברסיטאי ביפרוסט עוצרים בכתש Grábrók המתנשא מעל. שביל הליכה מסודר הכולל בחלקו מסלול על שביל עץ מוביל למעלה המכתש. Grábrók הוא הגדול מבין שלושה מכתשים סמוכים. הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. בהמשך נבקר במפל גלאני (Glanni). נמשיך לכיוון בורגנס (Borgarnes). בכניסה לרייקיאוויק נבחין ברכס הררי מרשים שנקרא אסיה (Esja) זהו אתר נופש פופולרי לתושבי רייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

אפשרות נוספת לבעלי רכב שטח 4X4 היא לחצות את איסלנד בדרך עפר הררית קיולור (Kjölur) העוברת בין שני קרחונים. בדרך נבקר בנווה המדבר ופארק הגייזרים Hveravellir לפני שנגיע חזרה לרייקיאוויק.

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס  – Vatnsdalshólar – מכתש גראברוק – בורגנס.

פעילות אופציונלית: כניסה ללגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק / קפלאוויק.

יום 9. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את היום עד הטיסה נקדיש לטיול בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/