חוף יטרי טונגה – Ytri Tunga

חוף יטרי טונגה (Ytri Tunga) הוא בעל חול ים זהוב, שלא כמו חופי ים שחורים אחרים באיסלנד ובחצי האי האי סנייפלסנס אך האטרקציה העיקרית במקום הם מושבות כלבי ים. יחד עם חצי האי וטסנס ולגונת הקרחונים יוקולסרלון (Jökulsárlón), חוף יטרי טונגה הוא אחד המקומות הטובים באיסלנד לפגוש בכלבי ים.

כלב ים בחוף יטרי טונגה

את כלבי הים ניתן לראות רובצים על סלעי הבזלת השחורים ממש על קו המים. גם כאשר רוב הלהקה נמצאת בים, בדר"כ ימצאו מספר פרטים נחים על גבי הסלעים. ניתן לראות את כלבי הים כל השנה, אך הזמן הטוב ביותר לצפייה בכלבי ים הוא תקופת הקיץ.

טיול נהיגה עצמית בחוף יטרי טונגה וחצי האי סנייפלסנס  הקליקו כאן

כלבי הים היו בעבר ניצודים על ידי האיסלנדיים עבור בשר למאכל, שומן לשמן ועורות לביגוד חם עמיד בפני מים. בשנים האחרונות היה ציד כלבי ים נפוץ משום שהם היו מתחרים עם הדייגים המקומיים על שלל הדגה. כיום כלבי הים הם חיה מוגנת באיסלנד ומוקד משיכה של מטיילים חובבי טבע.

חוף יטרי טונגה
הר געש סנייפלסיוקול ברקע חוף יטרי טונגה. צילום: mariejirousek

כיצד מגיעים ליטרי טונגה?

ניתן להגיע לביקור בחוף במסגרת יום טיול מרייקיאוויק לחצי האי סנייפלסנס. תוך נסיעה בכביש 54 בחלקו הדרומי של סנייפלסנס, יש פנייה משולטת למגרש החנייה צמוד לחוף. שלט מידע ושביל קטן מוביל לאזור הצפייה. כאשר צופים בכלבי הים יש לשמור על השקט על מנת לא להטריד את מנוחתם. כמו כן, כלבי ים עלולים להיות אגרסיביים ותוקפניים כאשר הם חשים איום.

Login