בודיר – Búðir

בודיר (Búðir) היה פעם כפר קטן בעיריית סנייפלסבאייר (Snæfellsbær) כיום עומד במקום מלון בוטיק מפורסם וכנסייה קטנה וציורית. בודיר נושקת למפרץ יפיפה עם נופים מרהיבים של הרים מסביב ושבילי הליכה נהדרים באזור.

גם אתם רוצים לבקר בבודיר ובאתרים מרתקים אחרים בחצי האי סנייפלסנס? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

כנסיית בודיר
כנסיית עץ שחורה בודאקירקיה

קצת היסטוריה

בודיר ממוקמת בשדה הלבה Búðahraun ופעם המקום היה תחנת מסחר ותחנת דייג חשובה בחצי האי סנייפלסנס. מקורות היסטוריים מתארים את העיירה כאחד הנמלים הגדולים באיסלנד ויש אף עדויות ארכאולוגיות על כך. בדומה לתהליך שחל בכפרים אחרים באזור לדוגמה דריטוויק (Dritvik), בודיר ננטש בתחילת המאה ה-19 אך בשנים האחרונות המקום חווה רנסנס כלכלי בגלל העניין ההולך וגובר בו מבחינה תיירותית.

מלון בודיר (Hotel Búðir)

מלון בודיר הוא מלון בוטיק קטן ומרשים הנמצא באחד המיקומים הפנטסטיים באיסלנד שללא ספק תורמים לפופולריות שלו. זהו אינו מלון זול ומי שמעוניין לבקר במקום מבלי לשהות בו מוזמן להיכנס ללובי להזמין כוס קפה ולשבת בסלון בקומת הכניסה ולהשקיף על המפרץ היפה וחוף Búða הסמוך.

מלון בודיר

בודאקירקיה (Búðakirkja)

צמוד למלון הבוטיק המפורסם בבודיר נמצאת כנסיית עץ שחורה וציורית. הכנסייה נבנתה בשנת 1701 והיא אחת הכנסיות הציוריות המצולמות ביותר באיסלנד, וגם אתר פופולרי מאוד לקיום חתונות ואירועים. תורמת לכך העובדה שהמלון הצמוד מספק לאורחים את כל השירותים הדרושים.

שדה הלבה Búðahraun

זה אולי לא שדה הלבה הגדול באיסלנד אך הוא ללא ספק אחד היפים שבהם. נוטים לדמיין שדה לבה כאדמה קשה ולא פורייה אך מעניין לדעת שהאזור ידוע דווקא בעושר צמחייה מרשים של 130 מינים שונים של צמחים. האזור מוכר כשמורת טבע משנת 1977. הביקור במקום מומלץ כל השנה אך בין החודשים סוף אוגוסט עד אפילו תחילת נובמבר, משתלטים על הנוף צבעים מרהיבים של כתום ואדום של הסתיו.

בודיר בסתיו
אזור בודיר פורח בצבעי סתיו בוהקים

מכתש בודאקלטור (Búðaklettur)

אזור בודיר נשלט על ידי קרחון סנייפלסיוקול וניתן לראותו בירור ממש מעל הכפר. המקור של שדה הלבה בו נמצאת בודיר הוא המכתש הוולקני בודאקלטור (Búðaklettur) הנמצא בקרבת מקום. מהכנסייה של בודיר יש שביל הליכה לא מסומן של חצי שעה לכל כיוון המוביל למכתש. גובה המכתש הוא 88 מטרים והנוף מראשו בהחלט שווה את ההליכה.

חוף Búða

חוף ים חולי זהוב הנמצא ממש מאחורי המלון והכנסייה. כדאי לרדת בשביל ההליכה לטיול רגלי קצר על החוף.

מפל ביארנרפוס (Bjarnarfoss)

לא רחוק מצומת בודיר לא ניתן להחמיץ את מפל  ביארנרפוס (Bjarnarfoss) הנופל מצוק סלע גבוה מאחורי בית פרטי הנמצא בסמוך. שימו לב שהדרך המוביל למבנה היא פרטית אך ניתן להתקרב ולהגיע בהליכה עד לנקודת השפך של המפל.

Login