טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

יער היידמורק – Heiðmörk

יער היידמורק (Heiðmörk) בפאתי רייקיאוויק, הוא פארק פופולרי בקרב תושבים מקומיים ותיירים המגיעים למקום למגוון פעילויות פנאי, כמו טיולי הליכה, רכיבה על אופניים, שיט קיאקים ועוד. 
היידמורק הוכרז כאזור שימור עירוני של רייקיאוויק בשנת 1950 ומאז הפופולריות רק הולכת וגוברת עד שיותר מבקרים מגיעים אליו מאשר אתרי תיירות מפורסמים כמו פארק לאומי ת’ינגווטליר במעגל הזהב. שטחו של היער והפארק סביבו הוא 3200 דונם ובין השאר נמצאים בו מאגרי המים המתוקים ובארות השתייה של רייקיאוויק.

יער היידמורק

ההיסטוריה של יער היידמורק

בעקבות מאמצי ייעור מחדש של האזור שהחל בשנת 1949, ליד החווה Elliðvatn, על שם האגם הסמוך באותו שם, בשנת 1950 הוכרז היידמרק כאזור לשימור. בתחילה נשתלו חמש מאות עצי אשוח נורבגי ושמונה אלף אורנים סקוטים שנקלטו היטב והפכו ליער משגשג. מאז הקמתו, שטח האזור המוכרז לשימור הולך וגדל ונדבכים שונים התווספו אליו במרוצת השנים. המקום הוכרז כאתר מורשת לאומית בשנת 1961 ובשנת 1974 פארק ציבורי.

מערת לבה ביער היידמורק
מערת לבה ביער היידמורק

הצומח, החי והטבע של היידמורק

יער היידמרק גדל מאד מאז הנטיעות הראשונות. עד היום ניטעו למעלה מארבעה מיליון עצים, מעשרים ושישה מינים שונים. ובנוסף, כמעט מאתיים מינים של פרחי בר שונים נמצאים במקום. אגם Elliðvatn הפך גם הוא לחלק משטח הפארק מה שהגדיל במידה ניכרת את עושר בעלי הכנף במקום. באזור זוהו למעלה משישים מינים של ציפורים. גם שועלים ארקטיים חיים במקום ולמרות חמקמקותם אף נצפים מדי פעם, אך עם מקומות מסתור כה רבים קשה לראותם.

יער היידמרק

ראודהולאר ‘הגבעות האדומות’

מלבד האגמים, הנחלים, היערות ושדות הלבה, באזור היידמורק נמצא אזור ‘הגבעות האדומות’, או ראודהולאר (Rauðhólar). פסאודו-מכתשים בעלי גוון אדום, בני 5,200 שנה, חלקם נהרסו לצורף סלילת כבישים בזמן מלחמת העולם השנייה אך מאז שהם התווספו לפארק הם הפכו לאתר מוגן.

הגבעות האדומות יער היידמורק

מפת פארק היידמורק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.