הר מאייליפטל – Mælifell

הר מאייליפטל (Mælifell) הוא הר געש חרוטי מעוצב להפליא בלב המרכז ההררי של איסלנד. ההר ניצב בודד באמצעו של שדה לבה גדול ושחור ממש מאחורי קרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull). הקרחון שמתחתיו רובץ כרגע בשקט הר הגעש האימתני קטלה (Katla). גובה ההר הוא 800 מטר מעל פני הים. פני השטח של הרמה ההררית בה נמצא ההר הם בגובה של 600 מטרים כך שלמעשה מאייליפטל מתרומם לגובה של 200 מטרים מעל פני השטח.

לטיולים הכוללים את הר מאייליפטל ואתרים מטורפים אחרים במרכז איסלנד, כנסו לעמוד טיולי הג'יפים שלנו וצרו אתנו קשר!

הר מאייליפטל Mælifell
הדרך המובילה להר מאייליפטל, קרחון מירדאלסיוקול נראה היטב ברקע

מגנט לצלמים ומטיילים הרפתקנים

אולי המאפיין הייחודי ביותר של ההר זה צבעו הירוק בוהק מול הרקע השחור והצחיח של הנוף סביבו. הוא נראה כמעין חרוט ירוק בלב שממה של נוף סוריאליסטי. ההר הוא מגנט לצלמים ומטיילים הרפתקנים, אך למרות זאת, זהו אחד ההרים הכי מסתוריים ופחות מצולמים באיסלנד והסיבה היא מיקומו בלב הרמה הררית. הדרך ההררית Syðri Fjallabak המובילה להר ומקיפה את קרחון מירדאלסיוקול פתוחה מאמצע חודש יולי עד אמצע ספטמבר בלבד. הדרך להר כרוכה בחציית מעברי מים והנסיעה אפשרית בג'יפ בעל כושר חציית נהרות גבוה יחסית. הזמן הטוב ביותר לצלם את ההר וצבעו הירוק בוהק הוא לאחר גשם, אך זהו גם הזמן בהם הנהרות גבוהים יותר והמעבר קשה יותר.

הר הטפטל – Hattfell

בצד הדרך ההררית המובילה להר מאייליפטל נמצא הר חרוטי נוסף בשם Hattfell. ההר נמצא במסלול הטרק המפורסם לנדמנלאוגר-תורסמורק וגם הוא בולט בצבעו הירוק על הרקע השונה.

הר Hattfell
הר החרוט הר הטפטל Hattfell

Login