טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קוורקפיוטל – Kverkfjöll

קוורקפיוטל (Kverkfjöll) הוא שמו של רכס הררי הנמצא בחלקו הצפוני של קרחון ואטניוקול, 40 ק”מ דרומית לאסקיה. הרכס מורכב ממספר פסגות שנוצרו ע”י הר געש מרכזי אחד גדול. הר Skarphédinstindur המתנשא לגובה 1920 מ’ הוא חלק מרכס קוורקפיוטל והוא ההר השלישי בגובהו באיסלנד. קוורקפיוטל הוא יעד אידיאלי עבור מי שרוצה לשלב את חווית הביקור במרכז ההררי של איסלנד יחד עם ביקור בקרחונים ומסלולי הליכה מעניינים.

קוורקפיוטל

אחד האזורים הגיאותרמים הכי הפעילים באיסלנד נמצא בחלק המערבי של קוורקפיוטל. האזור כולו יושב מעל כיס מאגמה פעיל שיצר בגובה של 1700 מטרים מעל פני הים אזור של מעיינות חמים באורך 3 ק”מ ורוחב של ק”מ אחד.

מערת קרח

באחד החלקים מתחת לקרחון הפעילות הגיאותרמית יצרה מערת קרח (Sigurdarskáli) ארוכה שבתוכה זורם נחל עם מים חמים. הביקור במקום מסוכן בשל סכנת התמוטטות. גאמור (Gámur) אחד גייזרים העוצמתיים של איסלנד נמצא בחלק הצפוני של הרכס.

קוורקפיוטל

שדה גיאותרמי Hveragil

האזור הגיאותרמי של Hveragil נמצא כ 10 ק”מ מזרחית לבקתת ההרים בקוורפיטל (Kverkfjöll). האזור Hveragil מתפרש על שטח של 2 קמ”ר ויש בו מספר רב של מעיינות חמים כולל מפל מים חמים בטמפרטורה משתנה של בין 40-60 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותם לאידיאליים לרחצה בעיקר בחורף. 

כיצד להגיע?

מכביש F910 יש לעבור לכביש F902 דרומה לקוורקפיוטל. גם כביש F903 מתחבר ל-F902 ו-F910 ועובר דרך Hvannalindir. הדרך לקוורקפיוטל משובשת יותר ועבירה פחות מהדרך לאסקיה ומתאימה לרכבי שטח בעלי עבירות גבוהה בלבד. הכבישים לקרוורפיוטל הם דרכי עפר לרכבים שטח בלבד, לא מומלץ להגיע לאזור ברכב בודד.

אין תחבורה ציבורית ל-Kverkfjöll. ניתן לשלב ביקור של יומיים שלושה למקום במסגרת טיול עם החברות שמבצעות טיולים גם לאסקיה ואזור אגם מיוואטן. המתכננים לבקר במקום צריכים לקחת בחשבון שמזג האויר במקום נתון לשינויים תכופים וסופות חול וערפל עלולות להפתיע מטיילים בלא כל התרעה.

קואורדינטות

Latitude: 64.65°N 64°39’0″N
Longitude: 16.72°W 16°43’0″W

טריוויה

מצפון Kverkfjöll נמצא Hvannalindir, נווה מדבר ששימש בעבר מקום מיסתור לאחד מפושעי העבר הידועים של איסלנד ברנש בשם Fjalla-Eyvindur.

מפת קוורקפיוטל

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.