מפל קוורנופוס – Kvernufoss

מפל קוורנופוס (Kvernufoss) שבעבר נחשב לאחד המפלים הנסתרים של איסלנד הוא עדיין אחד המקומות היפים והמוחמצים ביותר באזור החוף הדרומי. מפל קוורנופוס נמצא בסמוך למפל סקוגפוס (Skógafoss) אחד המפלים הגדולים והמפוארים של איסלנד וזה בעוכריו. מטיילים רבים מדלגים על הביקור בו באזור שגם ככה שופע במפלים מרהיבים.

לביקור במפל Kvernufoss ובאתרים מרתקים אחרים בדרום איסלנד כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

למרות שהמפל נראה בקושי בזווית צרה מהכביש הראשי הוא כמעט מוסתר כולו בערוץ נחל מרהיב. גובה המפל הוא 30 מטרים. המפל מקבל את מימיו מקרחון אייפיאטלאיוקול הניצב מעל וגם הדרך הרגלית אליו בערוץ מרהיבה לא פחות מהמפל עצמו. אורך השביל ממקום חניית הרכב היא 500 מטרים בלבד וככל שמתקרבים למפל רעש השצף קצף של נפילת המים גובר עד שמקבלים תצפית פנורמית משגעת על המפל.

מפל קוורנופוס

האח התאום של מפל סליאלנדספוס

אחד מסימני ההיכר המובהקים של מפל Kvernufoss היא העובדה שבדומה למפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) גם בו יש שביל בו ניתן להלך ולקבל תצפית מרשימה מחלקו האחורי של המפל. ההליכה בשביל אל מאחורי המפל חלקלקה ובקטעים מסויימים זוכים לנתזים גדולים של מים (לכן רצוי לקחת מעיל גשם). בחורף מומלץ עד כדי חובה לקחת דוקרני קרח עם הנעלים כי ההחלקה בקרח היא כמעט בלתי נמנעת.

מפל קוורנופוס

כיצד מגיעים למפל?

הגישה למפל קוורנופוס פשוטה, המפל נמצא כמה מאות מטרים מכביש הטבעת. יש לקחת את הפנייה מהכביש הראשי למפל סקוגפוס ופשוט להמשיך ישיר בכביש למוזיאון סקוגאר ושם להחנות את הרכב במגרש החנייה. ניתן ואף רצוי לשלב לפני או אחרי הביקור במפל גם ביקור במוזיאון סקוגאר שבהחלט שווה ביקור. מהחניון של המוזיאון יש לחצות סולם קטן מעל גדר שממשיכה בשביל לעבר ערוץ הנחל Kvernugil לכיוון מזרח.

Login