טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מפל ברוארפוס – Brúarfoss

מפל ברוארפוס (Brúarfoss) הידוע גם כ’מפל הכחול’ הינו מפל קטן יחסית לעומת מפלים איסלנדים אחרים, גם מבחינת גובה הנפילה וגם מבחינת ספיקת המים, אבל הגודל שלו לא מפחית במאומה מן היופי המדהים שלו והעובדה שהוא נחשב בעיניי תיירים ומקומיים לאחד מפינות החמד הנסתרות של איסלנד.

מפל ברוארפוס

מקור המפל הוא בנהר קרחוני Brúará הוא נופל מגובה של שלושה מטרים לתוך נקיק עמוק העובר במרכז תצורות סלע וולקני כהה בצורת פרסה, זרימת המים הקרחוניים מול קונטרסט השחור של הסלע יוצר גוון של צבע כחול בוהק מרשים. נהר Brúará הוא יובל של נהר קרחוני קוויטה (Hvita) גדול המימדים אשר מקורו בקרחון לאנגיוקול (Langjökull).

מיקום המפל

מפל ברוארפוס נמצא באזור ‘מעגל הזהב’ בין העיירה לוייגארוואטן (Laugarvatn) לפארק הגיאותרמי בגייזר. בערך שעה ורבע נסיעה מרייקיאוויק.

שביל גישה סגור למבקרים

בשנים האחרונות לאור ריבוי המבקרים למפל והימצאות פסולת, ניירות טואלט ולכלוך, בעלי הקרקע החליטו לסגור את שביל הגישהה למפל הנמצא בשטח פרטי. כיום מפל ברוארפוס סגור לציבור. עניין מצער זה ללא ספק אמור לשמש לכולנו תזכורת להעריך את אוצרות הטבע באשר הם, להתייחס אליהם בכבוד ולשמור עליהם עבורינו ועבור הדורות הבאים.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.