טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

לוייגארוואטן – Laugarvatn

אגם לויגארוואטן (Laugarvatn) שוכן באמצע הדרך בין גייזר לפארק ת’ינגווטליר. מתחת לפני האגם יש מעיינות מים חמים אשר זורמים לתוך האגם ומחממים את טמפרטורת המים והופכים אותו כשיר לרחצה כל ימות השנה. על גדת האגם שוכן הכפר הנושא את אותו שם בו חיים בסביבות 280 תושבים.

מצידו המערבי של הכפר נמצא הר Laugarvatnsfjall עם מורדותיו מכוסי עצי ליבנה, הוא מוסיף קסם ויופי למקום. בין ההר לאגם, מצפון לכפר יש עמדת תצפית פנורמית (Hringsja) המספקת נוף מרשים על האגם וסביבתו.

הכפר שנמצא בלב אזור מעגל הזהב (Golden Circle) פופולרי מאוד לטיולים רגליים,בקרבת מקום ניתן למצוא מסלולי הליכה מסומנים, חניון קמפינג וטיולי רכיבה על סוסים. בכפר ישנם מספר מלונות וזו תחנת עצירה מצויינת למבקרים באזור. באגם ניתן לשכור סירות ומחוץ ללוייגארוואטן יש מגרש גולף. בשל קרבתו היחסית לעיר הבירה רייקיאוויק אזור זה פופולרי מאוד בקרב איסלנדים.

ספא פונטנה לוייגארוואטן

ספא פונטנה – Spa Fontana

אחד מאתרי התיירות המפורסמים במקום הוא ספא פונטנה (Fontana). המקורות גיאותרמיים של אגם הביאו לבניית ספא ממש בתחום הכפר לשפתו של האגם. בספא פונטאנה ניתן ליהנות מבריכה גיאותרמית מצויינת, ספא וסאונה בסגנון פיני עם שלוש אמבטיות מינרליות מחוברות. בעת הטבילה בג׳אקוזי של הספא ניתן להנות מהנוף היפה של האגם וסביבתו. לעומת בריכות גיאותרמיות אחרות כמו הלגונה הכחולה, ספא פונטנה הוא קטן יותר וזול יותר וגם בו קיימות תכונות הריפוי הידועות אשר מיוחסות ללגונה הכחולה. להזמנת כרטיסים ומידע נוסף על ספא פונטנה.

מערת Laugarvatnshellir

מערת Laugarvatnshellir ממוקמת לא רחוק מהעיירה לוייגארוואטן. זוהי אחת המערות הנדירות באיסלנד בהן התגוררו משפחות, ולא סתם פורעי חוק שהסתתרו מהרשויות. המערה הייתה בית למשפחה לפני 100 שנה ולפני שנים ננטשה. המערה שוחזרה והחל מה -2 ביוני 2017 פועלת כמוזיאון ואתר שיחזור היסטורי. מידע נוסף >> www.thecavepeople.is

Cave people

מפת לוייגארוואטן

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.