חוף סקרדסוויק – Skarðsvík

חוף סקרדסוויק בפארק סנייפלסיוקול הוא אחד המקומות הכי בלתי צפויים שככל הנראה תמצאו באיסלנד. חוף ים חולי זהוב וציורי מוקף צוקי בזלת שחורים. בארץ הבזלת השחורה בין חוף האבנים השחורות דופאלונסאנדור למכתש סקסהול (Saxhóll) טמון לו החוף הזה שנראה כאילו נלקח מגלויה ים תיכונית ולא ים צפון אטלנטי קר.

גם אתם רוצים לבקר בחוף סקרדסוויק ובאתרים מרתקים אחרים בחצי האי סנייפלסנס? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

ארץ הקרח והאש לא מפסיקה להפתיע ברבגוניותה וחוף סקרדסוויק הוא דוגמה מובהקת לכך.

חוף סקרדסוויק
חוף "ים תיכוני" זהוב באיסלנד

אם אתם מטיילים בחלקו המערבי ביותר של חצי האי סנייפלסנס בתחום פארק לאומי סנייפלסיוקול, קחו את הפנייה לביקור בחוף הים לעצירה נינוחה מול הים. מקום נהדר לפיקניק או סתם לטיול רגלי על החוף. בשעות השפל קטע חולי רחב של הים נחשף אך גם בשעות הגאות ניתן לעמוד על אחד הסלעים המשקיפים על הים ולהרגיש את עוצמתו של האוקיינוס הצפוני שלרוב מרגיש הרבה יותר בטוח לצפייה מרחוק מאשר מתוך המים.

קשת בזלתית בצוקי Saxhólsbjarg
קשת בזלתית בצוקי Saxhólsbjarg

מגדלור Skálasnagaviti

הפנייה לסקרדסוויק היא על דרך עפר עבירה לכל סוגי הרכבים, במקום יש מגרש חנייה קטן – הכניסה היא חופשית וללא תשלום. לא רחוק מהחוף בהמשך דרך העפר כדאי לבקר במגדלור הכתום Skálasnagaviti שעומד על צוקי הבזלת הגבוהים Saxhólsbjarg מול הים הסוער של מפרץ בריידפיורדור. בגובה 13 מטרים, המגדלור נבנה בשנת 1931 כתחליף למגדלור מתכת ישן יותר שנבנה בשנת 1914. הלבה של צוקי הבזלת הגבוהים זרמה לים ומיד קפאה ויצרה קיר בזלת שחור ומרשים התוחם את הים. בתקופת הקיץ מקננות במקום ציפורים רבות ואפילו כמה תוכי ים (פאפינים).

מגדלור Skálasnagaviti
המגדלור הכתום בפארק סנייפלסיוקול

Login